Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CHIAPPA FIREARMS
(05-08-2019, 10:59 AM)harun demiş ki: Bence bu tasarımda yanlış olan şu: Üçüncü bir fişek kapasitesi için bir namlu daha ekliyorsunuz ve ağırlık yaklaşık %30 artıyor. 

Harun bey.

Av silahı olmayacağı için saatlerce elde taşınacak bişey değil. Evde yada büroda dolu şeklinde duracak. Gerektiğinde coşkuyu verecek.  Zaten siz bende biliyorsunuz bu 410 çaplar kuş gibi . İncecik namluları var. 

Hatta ben namluyu iyice kesip tabanca boyutuna getirmek çok isterdim ama yasal değil. Mad Max modeli bişey.  

[Resim: images?q=tbn:ANd9GcTzTN101BzRKOsLShQYTha...v7HDkJv0au]

Piyasadaki tüfeklerde zannedersem chiapa larda öyle yalnız çift hareketli tetik yok. İğne devamlı olarak kuruluda kalıyor. İşte bende bunu sevmiyorum .  TAbi bende henüz DAO tetikli tüfeği Türkiye de görmedim. 

İş ticarete dönünce illaki gideri olacak.  Satışı olacak. O yüzden yeni ürün kendi risklerini çok taşır. 

Kolay gelsin.

Alıntı

Sn. musti267 ilginç bir bakış açısı. Mad Max modelini ateşleyebilecek kol ancak filmlerde olur gibi. Bu işin latifesi. Lakin '' Av silahı olmayacağı için saatlerce elde taşınacak bi( r )şey değil. Evde ya( )da büroda dolu şeklinde duracak. !!Gerektiğinde coşkuyu verecek!!. Zaten siz(de) bende biliyor(ruz)sunuz bu 410 çaplar kuş gibi . İncecik namluları var.'' yasal değil. Darılmak gücenmek yok. Coşkudan kastınız forum dışı sanırım. Yanlış bir bakış açım olduysa kusuruma bakmayın. Maksadım tartışmak değil. Forumda benden eski bir üyeye saygıyla yaklaşmam gerektiğinin bilincindeyim. Fakat herkes gibi forumda okuduklarımın doğruluğu önemli. Saygılar

Alıntı

Merhaba,

Başımdan geçeni anlatayım;

Akkar'ın 3 namlulu mammut adlı tüfeğinden 12 kalibre 47 cm namlu olarak bir süre önce aldım. Slug namlu olarak özel yaptırttım. İsabet olarak çok süper diyemem ama kötü de diyemem. Yakacıkta tek kurşun ile denediğimde, 40 metrede alttaki iki namlunun hedefi bulduğunu ama üstteki namlunun üst attığını gördüm.

Ayrıca elimde yıldız firmasına yaptırdığım 36 kalibre 47 cm namlu slug çift kırma var. bununla da aynı şekilde yakacıkta 40 metrede kurşun atışı yaptım. kurşunları birkaç kez aynı delikten geçirdiğim bile oldu. isabeti gerçekten bir çift kırma tüfek için mükemmel.

Yukarıda konuşulanlara binaen şunu söyleyebilirim; 3 namlulu bir tüfekte 36 kalibre tercih edilirse sonuç tatmin edici olabilir; deneyip görmek lazım,

Saygılarımla,

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
wubıh, musti267, tirendaz, SSSalih

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi