Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CHIAPPA FIREARMS
Merhaba,

Dağıtımını yaptığımız markalara bir yenisini ekledik. Chiappa Firearms.
Chiappa İtalya'da üretim yapan, satışlarını da İtalya ve ABD şirketleri aracılığıyla yapan bir şirket. Genel olarak yivli, yivsiz, havalı ve kurusıkı (blank) üretimleri var. Biraz "butik üretim" havasında, kaliteli silahlar yapıyor. Yivliler küçük kalibrelerden ve bizim (ne yazık ki) ilgi alanımıza giremiyor. Bu yıl için iki tip ürünün siparişini vererek çalışmaya başladık. Umarım Mayıs sonuna Prohunt 2016'ya yetişir.

İlk olarak 1887 model lever action yivsiz siparişimiz var. John M. Browning'in Winchester'ın için tasarladığı ve ilk başarılı level action silahın replikası. Güzel olduğu kadar fonksiyonel de. Ustaya saygı!

2 modeli gelecek. Her ikisi de 22" (56cm) namluya sahip ve 5 şarjör kapasiteli. Ahşap aksam ceviz. Bu tüfekler, nisbeten yüksek fiyatları nedeniyle yaygın bir kitleye hitap etmeyecektir. Ama iyi üretilmiş, kaliteli ve özel bir silaha sahip olmak isteyen silahseverlerin ilgileneceğini düşünüyorum. Avrupa satış fiyatı olan 1,350-1480 Euro fiyat aralığında satışa sunmaya çalışacağım.

1887 modelinin siyah namlu, color case hardening uygulanmış gövdeli modeli:

[Resim: J8840G.jpg]

Ve de beyaz krom namlu ve gövdeye sahip modelleri sipariş edildi:

[Resim: VHf4cn.jpg]

İkinci tip ise benim siparişim üzerine modifiye edildi. Double Badger modeli katlanır tipte .22LR ve .410 çift kaliberli silah, bizim için .410/.410 olarak üretildi. 19" (48 cm) namluya sahip bir "çift kırma" . 5 adet prototip hazırlandı ve umarım onlar da fuara yetişir.

Bu yivsizi yaptırmamdaki amaç, doğadaki av amacı harici bulunulan, kamp, yürüyüş gibi aktivitelerde veya aracınızın bagajında her daim bulundurabileceğiniz, gerektiğinde temel savunma ihtiyacınızı karşılayacak, Türkiye şartlarına uygun bir silah sağlamaktır. En önemli özelliği katlanıyor olması. Bir sırt çantası var, onun içinde bir miktar fişekle birlikte taşıyabiliyorsunuz. Ağırlığı yaklaşık 2 kg. Yine Avrupa'daki perakende fiyatı olan 450 Euro fiyatla satışa sunulmasına çalışacağım. Fotoğraf .22/.410 modeline ait.

[Resim: lMkolc.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ilksurfer
Sayın Harun,böyle farklı konseptlerle karşımıza çıktığınız için size çok teşekkür ederim. Artık pazar klasik modellere doydu bence,böyle fantastic platformlar revaçta,eğer maddi boyutu halledebilirsem 410 çaptan edinebilirim.
Saygılarımla.

Alıntı

Gelsin alttakini alırım.

Alıntı

Bu firmanın Mateba benzeri revolverları ile ilgili çalışma var mı?

Alıntı

Revolver ve yivliler malumunuz MKE üzerinden geçiyor. Dünyanın en çok satan tüfeği Savage'i tanımayan aracıya Chiappa dersem hiç olmaz. Adamlar ürünlerinin kalitesi konusunda iddialılar. Bu yivli tüfek ve tabancada tekel kalkar, özerklik gelirse hemen getirtirim. Şimdilik yukarıdakiler olacak gibi duruyor. İlerde PCP, CO2 ve blank modelleri gelebilir.

Alıntı

Teşekkürler Sn.Harun.Sayenizde Arnold amcanın meşhur hareketini yapma şansımız oldu. Big Grin

Alıntı

Sayın Harun,

Bu girişiminizden ötürü çok teşekkür ederim.

Katlanır tip olanı acaba 410 kurşun atımı için uygun mu ? Eğer öyleyse gelince almak istiyorum.

Teşekkürler,

Alıntı

(25-03-2016, 09:50 PM)mehmetstar demiş ki: Katlanır tip olanı acaba 410 kurşun atımı için uygun mu?

Slug namlu geliyor. Çoklukla tek kurşun atılacağını düşünerek hazırlatıyorum.

Alıntı

Sn harun, öncelikle Türk silahseverine yapmış olduğunuz katkılar için birkez daha teşekkür etmek istiyorum.

Double Badger modeli, ki ben adını bile duymamıştım önceden, ülkemizde özellikle doğaya tek başına veya birkaç kişi olarak çıkan ve tabanca taşıma ruhsatı olmayan kişiler için çok faydalı olabilir, kompakt yapısıyla.

12 ga. olsaydı daha mı iyi olurdu diye soru geliyor akla ancak o zaman taşıma avantajı ortadan kalkardı, diğer yandan doğada tehlike 4 ayaklıdan ziyade 2 ayaklıdan gelir, diye düşünüyorum.

Saygılar.

Alıntı

Sayın Harun,

1 adet almak istiyorum.

Saygılarımla,

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi