Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni model
Değerli forum üyeleri sn. Ortaç'ın Shot Show 2016 Sarsılmaz reyonu videosunu izlerken 1:09. sn. de Sarsılmazın yeni modelleri gözüküyor bu modeller hakkında detaylı bilgisi olan var mı, Sarsılmaz forum temsilcisi varsa bilgi verebilir mi? Saygılarımla..

[Resim: Adsz_zpsgftg9dea.png]

Alıntı

Sn.Kanun adamı K 12 bunlar.Farklı aksesuarlar takmışlar.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı

Sn. ankaralı tabancanın K 12 den farkı, kompansatörünün olmayışı, uzatılmış çerçevesi, CZ lere benzeyen tetik korkuluğu ve custom parçaları silahı K 12 den farklı bir yapıya bürümüş ve kanaatimce de çok hoş görünümlü bir tabanca olmuş, umarım kalitesi yüksek bir atış, müsabaka tabancası olur saygılarımla.

Alıntı

Sn. kanunadamı5506,

Sarsılmaz'ın sayfasına baktım, "Dev Kampanya" ile 4.350 TL den satışı var. 1.510 Amerikan Doları karşılığı yapıyor. http://www.sarsilmaz.com/tr-tr/k12/1176/Page.aspx

Merak ettim;
"Acaba elin Amerikalısına kaçtan satıyorlar?" diye
https://www.budsgunshop.com/catalog/prod...s_id/76461

507 dolar!!! Yani 1.460 TL

Birisi bana bunu açıklasın lütfen. Değerli firmamızın değerli temsilcileri, lütfen, lütfen, lütfen!

Neden Türkiye'de üretilen bir tabanca kendi halkına 1.510 $, Amerikan halkına 507$ ?

Saygılarımla.

Alıntı

[Resim: 2c1ab00f5ce80779fabcc76ca2d88401.jpg]
Armietiro dergisinde böyle bir fotoğraf var.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı

Vergi ve harçalar Sn.ErDiNi78!... Big Grin

Bu bahaneyi de bilmeyenlere karşı çok iyi kullanıyorlar. Yerli silahlara ithal silahlara uygulanan yüzde SSM fonu uygulanmaz. Çok kişi bunu bilmez, bu özellikle de saklanır. Bir ithal silah MKEK ambarına girdikten sonra, vergi, harç, fonlarla yaklaşık dört katı fiyata çıkar. Bu kalemlerin en ağırı üretici fatura bedeline eklenen yüzde 25' lik kemiksiz MKEK karı ile ortaya çıkan fiyata uygulanan yüzde yüzlük SSM fonudur. Örneğin MKEK ambarına konsinye olarak 750 USD bedelle giren bir Glockun fiyatı MKEK karı ile 1000 USD olur. SSM fonu ile 2000 USD olur. Buna ÖTV eklenir, ÖTV eklenmiş fiyata KDV eklenir ve olur size Glock 2500 USD...O da size. Smile

Şimdi bu hesapla MKEK' de satılan yerli silahların MKEK ambarına giriş bedelini kabaca hesaplayıp, yurt dışındaki perakende bedelinden navlun, vergi, aracı karlarını düşerek yabancı temsilci ve satıcılara maliyet bedelini hesaplayıp karşılaştırın. MKEK' nin konsinye olarak mal aldığını, yabancıların peşin ödeme yaptıklarını hesaba katarak karşılaştırmada insaflı davranın. Ve bu hesapları ve karşılaştırmaları yaparken ne kadar insaflı olursanız olun, yerli bir silah aldığınızda çok daha fazla kazıklandığınızı, hele hele yabancı müşterilere oranla kıyaslanmayacak oranda kazıklandığınızı anlamanız çok zor olmayacaktır.

Hesap ortada. Anlayana.

Alıntı

Haklısınız sn. ErDİNİ78 ithal silahlarda bahane gümrük anlıyoruz ama ya yerlilerde? sn Lupus üstadımızın da dediği gibi anlayana, sn ankaralı paylaşımınız için teşekkür ederim daha detaylı bilgi var mı acaba ağırlık toplam uzunluk..vs. gibi?

Alıntı

Tanfoglio' nun benzer modelleri var, teknik ayrıntıları üç aşağı beş yukarı aynı olacaktır.

Alıntı

Teşekkürler sn. lupus

Alıntı

(26-03-2016, 01:23 PM)lupus demiş ki: Vergi ve harçalar Sn.ErDiNi78!... Big Grin

Bu bahaneyi de bilmeyenlere karşı çok iyi kullanıyorlar. Yerli silahlara ithal silahlara uygulanan yüzde SSM fonu uygulanmaz. Çok kişi bunu bilmez, bu özellikle de saklanır. Bir ithal silah MKEK ambarına girdikten sonra, vergi, harç, fonlarla yaklaşık dört katı fiyata çıkar. Bu kalemlerin en ağırı üretici fatura bedeline eklenen yüzde 25' lik kemiksiz MKEK karı ile ortaya çıkan fiyata uygulanan yüzde yüzlük SSM fonudur. Örneğin MKEK ambarına konsinye olarak 750 USD bedelle giren bir Glockun fiyatı MKEK karı ile 1000 USD olur. SSM fonu ile 2000 USD olur. Buna ÖTV eklenir, ÖTV eklenmiş fiyata KDV eklenir ve olur size Glock 2500 USD...O da size. Smile

Şimdi bu hesapla MKEK' de satılan yerli silahların MKEK ambarına giriş bedelini kabaca hesaplayıp, yurt dışındaki perakende bedelinden navlun, vergi, aracı karlarını düşerek yabancı temsilci ve satıcılara maliyet bedelini hesaplayıp karşılaştırın. MKEK' nin konsinye olarak mal aldığını, yabancıların peşin ödeme yaptıklarını hesaba katarak karşılaştırmada insaflı davranın. Ve bu hesapları ve karşılaştırmaları yaparken ne kadar insaflı olursanız olun, yerli bir silah aldığınızda çok daha fazla kazıklandığınızı, hele hele yabancı müşterilere oranla kıyaslanmayacak oranda kazıklandığınızı anlamanız çok zor olmayacaktır.

Hesap ortada. Anlayana.

Biz biliyoruz Sn lupus. Sayenizde birkaç kişi daha bu vesileyle öğrenmiş olacak.

Bunu sormaktaki amacım, acaba bir firma yerkilisinin çıkıp, "yüzü kızarmadan" yanıt verecek cesareti olup olmadığını görmekti.

Daha önce de paylaşmıştım.
"HİÇ BİR YERLİ SERİ ÜRETİM TABANCAYA 500 DOLARDAN FAZLA PARA VERMEM"

Evet, milliyetçiyim, milli sermayeyi desteklemek istiyorum fakat benim bu "zaafımdan" faydalanarak beni soymak isteyenlere son sözüm;
-........(biiiiiiiip)

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi