Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S&W 940
Merhabalar,
S&W 940 modeli ülkemizde bulunur mu?Yani ben bir tane buldum ama sık rastlanan bir tabanca mıdır?Resmi yoldan ülkeye giriş yapmış mıdır?Yoksa yalnızca permi ile mi gelmiştir?
Gönül vermek üzereyim bu tabancaya.Pek çoğunuz model 49' u neden düşünmüyorsun?Revolver dediğin en az 38 olmalı diyebilir.
Ancak ülke şartlarında farklı kalibre çok mantıklı değil.9 mm olduğu için hoşuma gitti.Ankara'da bir egzotik tabancalar satan bir silahçıda gördüm ama 6000 dolar dedilerSmile
Kıymetli bilgilerinizi ve yardımlarınızı rica edeceğim, buna göre bir eylem planı çizmek istiyorum.
Saygılarımla.

Alıntı

Fiyatı da egzotikmiş.

Alıntı

Bence, egzotikten de öte.

Alıntı

Zevkler ve renkler tartışılmaz ama üçte bir fiyatına toplu 357'likler veya yüksek kapasiteli yarı otomatik 9 mm'likler dururken sırf 9 mm mermi atıyor ve nadir bulunuyor diye niye bir revolvere bu kadar para veresiniz? 357 magnum mermi atabilen bir revolveri bu tabancaya tercih ederim. Selam ve saygılar.

Alıntı

Sn. dr kara,
Para verme niyetim olsa şu an bu konuda yazmıyor olurduk değil mi?Silahçının egzotik fiyat çekeceği belli.Dikkat ettiyseniz Mkek geçmişi ile ilgili bir araştırma içerisindeyim.Yok eğer egzotik olarak kalmakta devam edecek bir tabanca ise, sanıldığı kadar tutkulu biri değilim, J frame'e 6000 dolar vereyim.

Bu arada egzotik kelimesi bahsi geçen silahçının girişinde gerçekten yazmaktadır."Egzotik silahlarınız alınır"
Saygılarımla.

Alıntı

'' Alengirikli '' silah olmasın da... Smile

Alıntı

Fiyatına bakarsak, egzotikten erotiğe bir mutasyon söz konusu.
Sn Altuğ, sizi tenzih ederim. Ben olsam farklı seçeneklere yönelirdim. Saygılar.

Alıntı

Silahı alacağım demedim ama ben kendimi ifade edemiyorum galiba.
Silahı gördüm,hoşuma gitti.Eski silahseverlerden muradım, hafızalarını zorladıkları takdirde MKEK'de S&W revolver satıldığı zamanları eğer hatırlarlarsa;bu modelin satılıp satılmadığı konusunda yalnizca akıllarında kaldığı kadarıyla bilgi almak.Türkiye'ye o veya bu tarihte bir 50-100 adet girdiyse araştırayım,yoksa 49 alır cep kılıfına takar geçerim.Hoş o da zınk diye bulunan bir silah değil de.

Yardımcı olmak isteyenlerden 6000 dolar meselesine takılmamalarını rica ediyorum.
Saygılarımla.

Alıntı

Sn Altuğ;

Smith Wesson centennial in birçok farklı çaplı üretilmiş versiyonu mevcut. Benim bildiğim .22 magnum, 38 spc, 9mm, .357 magnum kalibreleri kullanabilen modelleri var. 940 ise 9mm kullanan versiyonu idi. 90 ların ilk yarısında bir kaç sene üretildi.

Size karşı hep net olmaya çalışıyorum, açıkca ifade edeyim tekrar. Her bir cümlesini ilelebet hatrınızda tutun (her daim) lütfen.

1. J frame revolverler insanda hastalığa sebep olur. Ruhen, zihnen ve bedenen bağımlılık yapar. Alırsanız içiniz elvermez satamazsınız, satarsanız her aklınıza geldiğinde pişmanlık yaşarsınız, satımı zordur. Çok bilen alır, herkes almaz, dolayısı ile belli bir satış fiyatı olmaz. Ya 2000 tl eder ya 3000 usd eder alıcısına göre. Bulaşırsanız iflah olmazsanız bu hastalığa, başka silahlar kolay kolay silah gibi gelmez.

2. Daha rahat taşınan daha kolay kullanılan daha estetik başka bir silah yoktur. Alışırsanız diğer silahlarınız kasa veya araba bekler, ofiste çekmecede bekler.

3. Satarsanız, yoksunluğu sizi rahatsız eder bulsam yeter deyip aha fazlasını ödeyip yenisini almaya gayret ederseniz.

4. J frame revolverin alası gizli horozlu veya yarı gizli horozlu modellerdir. Ama j frame revolvere ulaşmak ne kadar zor ise, onların içerisinde de bu iki tipe ulaşması da bir o kadar zordur. Revolver sevdasının tepe noktasıdırlar. Ve inanın J frame revolver alacaksanız gizli veya yarı gizli horozlu (benim önerim yarı gizli) olanları seçmeniz hususu çok önemlidir. Tecrübelerim tam olarak bunu söylüyor.

5. Normalde memleketim şartlarında 9mm luger kalibreli bir revolverden alası yoktur. Zira 38 spc - .357 magnum çaplarına ulaşmak daha zordur daha pahalıdır da. O yüzden 9 mm luger kullanan bir revolver kaçırılmamalıdır.

6. Ne yazık ki J frame revolverlerde 9mm, .357 magnum gibi kalibreler gerçekten çok gereksiz, çok kullanışsız kalibrelerdir. Bu tür silahların ya .38 spc olanını almanız yada .22 lik versiyonlarını almanız eşyanın tabiatına daha uygundur. Yine fişek bulunabilitesini, keyifli ve güvenli kullanımı düşündüğünüzde almanız gereken tek çapın .38 spc olduğunu farkedersiniz.

Memleketimdeki aşırı basınçlı 9mm ler o silahlar için hem fazlaca tehlikeli de olabilirler. Böyle bir tehlike olmasa bile 9 mm fişekler ile o tabancayı keyifle kullanamazsınız aldığınıza çok pişman olursunuz. Bu silahlarda kullanmanın muteber veya keyifli olacağı tek çap .38 dir tekrar söyleyeyim.

7. Size almamanızı söyledim Smile İlla alacağım diyorsanız, satmanız durumunda önce bana bildirmeniz ve aldığınız bedelden satmanız şartı ile bendekini verebilirim. Size en son hangi rakamı söyledim anımsamıyorum ama indirim yaptım diye anımsıyorum.

8. 6000 dolara o tabancayı alacak olursam yanında isteyeceklerimi verebilecek silahçı yok Smile Gizli horozlu ise, ve almaya çok ama çok niyetli isem, 38 spc var ve 2. bir çap almak istiyorsam bu tür silahlardan, maddi imkanım da elveriyor ise 9mm luger kullananı 2000 usd ye alabilirim. Ama .38 spc si mevcutta var ve değişiklik arayışım var ise.. Çünki bu küçük silahlar güçlü mermilerle kullanılmıyor inanın. Parasını bir yana bıraksanız bile 9mm kullanışsızlığı ile egzotik bir kazık haline gelebilir.

Saygılarımla

Alıntı

Sn. turkmenoglu,
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim Smile
9mm'nin beni cezbetmesinin nedenini tahmin edersiniz ki istihkak meselesi.
Ben de yarı gizli horozlu olmasını ve dokunmatik SA tetiği tecrübe etmeyi arzu ederim.
Sizin 49'la ilgileniyorum hatta geçenlerde mesajınıza cevap dahi yazmadım kendimi sağlık raporu alırken bulmamak için. Bizimki hanım korkusu efendim.
Hanıma ikinci taşımayı açıklamak çok zor olacak. Bir Forevermark rüşvet operasyonu ile yol yapmaya çalışıyorum ama yeni doğum yaptım parmaklarım kendine gelsin falan filan diyor.
Fenalarda ve çıkmazlardayım Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi