Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Armsan'dan yeni bir AK türevi; RS S1.
Armsan ile Khan firmalarının ortaklıkları vardır. O yüzden benzer ürünler olması doğal..

Alıntı

Arpacığın yeri olmamış. O kadar kısa gez arpacık arası olmaz. Tabanca mı bu?

Madem silah AK 47 temel alınarak yapıldı gez de arpacık da AK47'deki gibi olmalıydı. Gezin yeri doğru ama arpacık çok geride kalmış. Namlunun ucuna doğru bayağı bir yolu var...

Yok arpacığın yeri böyle iyi deniyorsa o zaman gez klasik taktik yivsizlerdeki gibi göze yakın yerde ve delikli olmalıydı.

Alıntı

(04-05-2016, 07:56 PM)gunman demiş ki: Arpacığın yeri olmamış. O kadar kısa gez arpacık arası olmaz. Tabanca mı bu?

Madem silah AK 47 temel alınarak yapıldı gez de arpacık da AK47'deki gibi olmalıydı. Gezin yeri doğru ama arpacık çok geride kalmış. Namlunun ucuna doğru bayağı bir yolu var...

Yok arpacığın yeri böyle iyi deniyorsa o zaman gez klasik taktik yivsizlerdeki gibi göze yakın yerde ve delikli olmalıydı.

Sayın Gunman,

AK-74 leri kişiye özel hale getiren Rifle Dynamics'in RD serisinde de durum böyle
http://rifledynamics.com/pages/rifle-dyn...br-5-45x39

[Resim: 4r6YZL.jpg]

Saiga'nın yeni 12 Ga. modellerinde de keza benzer şekilde arpacık namludan uzak

[Resim: z5dQgj.jpg]

Alıntı

Sabri bey,

Benim kastettiğim gez ve arpacık arası mesafe.

Yukarıdaki silahlarda bu mesafe her halükarda armsan dan uzun. Ayrıca benim söylemek istediğim arpacık eğer o kadar geriye konacaksa gez aynı ikinci resimdeki gibi geride olabilirdi. RD503 Galil /AK47 karışımı bir şey olmuş bu arada.

Alıntı

Bahsi geçen silah yivsiz bir silah olduğundan ve asıl kullanma amacının savunma olduğunu düşünürsek gez ile arpacık mesafesi idealdir. Bu tarz tüfeklerde hızlı nişan alıp atış yapmak ön plandadır. Hassasiyet çok da ön planda olmamalıdır.

Alıntı

Sn. Freedom,
Fiyatı açıklayın artık bence.

Alıntı

Freedom değil Sn.Altuğ, Fireedom...

Manası " Özgürlük Ateşi " midir, " Ateşli Özgür " müdür, bilemiyorum... Smile

Alıntı

(06-05-2016, 12:32 PM)Fireedom demiş ki: Bahsi geçen silah yivsiz bir silah olduğundan ve asıl kullanma amacının savunma olduğundan...

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=13443

Eskiden " İki kulak, bir ağız var... Çok dinle, az konuş..." derlerdi...

Şimdi klavye çıktı... İki göz, iki el olunca millet şaşırdı, okumaktan çok yazmayı sever oldu...

Alıntı

Sayın Fireedom,

O zaman trap ve skeet tüfeklerine de gez takalım. Madem böylesi daha hızlı...

Öte yandan savunma veya taktik amaçlı üretilen ve forumda haklarında bol miktarda yazılar yazılan Benelli m4, nova, beretta 1301, hatta yine yerli ve aralarında Armsan'ın da bulunduğu firmalar ghost ring geze sahip modellerinde boşuna kasalara delik açmışlar. Uyaralım buradan da namlu ucundan arpacıktan bir karış geriye bir V gez takıp silahları amacına uygun hale getirsinler.

AK 47 ve türevlerinin oynayıp nişanı sıfırını bozmaya müsait bir sökülüp takılır mekanizma kapakları olduğu için gezi biraz da mecburen ön tarafta bir noktadadır.

12 numara gibi sert tepen bir çapta her defasında bozulan nişan hattını göze daha yakın olan ghost ring içinden bakarak sağlamak her zaman gözden çok daha uzakta bir konumdaki gezin içine arpacık oturtmaktan bence daha kolaydır.

Burada firma arpacığı namlu üzerine ve ileriye daha avantajlı bir konuma konumlandırsa ne kaybeder? Onu çözemedim bir türlü....

Hassasiyet konusuna gelirsek; evet yivsizlerin tek kurşunu çok hassas atamadıkları bir gerçek. Bu hassayet zaafını nişangahla daha kötü hale getirmenin alemi nedir o da ayrı bir soru...

Alıntı

En çok üzüldüğüm şey şudur.Burada malı övmeye çalışmak yerine doyurucu bilgi verseler daha güzel olmaz mı? Ama ne gerek var ki? Tüfeği ülkemizde sattıran şey görüntü değil mi? Safir tüfeği binlerce satmadı mı? Hem de doğru düzgün çalışmayan haliyle.
Dağlıoğlu muydu neydi ak platformu yapmadılar mı?
Armsan,bildiğim kadarıyla yerliler arasında güzel bir yere sahip. Allah biliyor, fuarı iple çekiyordum rs s1'i görmek için. Saiga'nın pahalılığı ve bilgi azlığı nedeniyle iyi bir alternatif olarak görüyor, iyi bir yerli tüfek (hobi tüfeği) edinmek istiyordum.
Ticari kaygıları anlarım ve saygı da duyarım.Bu forumun ticarete karşı olmadığını da biliyorum.Tüfek lansmanı mı yapacaksın? Buyur kardeşim, tanıt tüfeğini.Ama trolle değil.Subjektif yorumlarla malı överek değil.Sponsor olursun.Tanıtımını, ticaretini yaparsın.
Gerçi biz sponsor olup da iki satır kelam etmeyenleri de gördükSmile

Şarjörlü tüfekten kırkıncı kez vazgeçtim. Ama bu tüfek savunma amaçlıymış ona göreSmile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi