Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SİLAH DIŞI HOBİLERİMİZ
Pazargünü  Yeni RC Off Road Pisti açılışı etkinliğimiz Hazarfen Havaalanı İstanbul[Resim: IMG_7771.jpg]

[Resim: IMG_7772.jpg]

RC vazgeçemediğim hobim.

[Resim: DSCN7499.jpg]

Alıntı
36 üye teşekkür etti:
fbalun, Gravis_Pro, husrev, 1905sss, heisenberg, blueokkes, ilksurfer, Tonyukuk ÖTUKEN, Borz, tirendaz, Yasin06, efe1753, tekoglu, OBERON01, lupus, werewolf, kyucel, alone61, alpago, lenduha, sauerist, madenci08, ALPTUG, ardenne, FeLis_Leo, paulieepasa, Fruktoz23, eraonk, şekerlioğlu, barış06, Simurg, ugurucar57, zucchero, sparus, Xlll, Dmrahmet
Ben hayran olmama ramen imkan bulup buna benzer hobiler ile alakadar olamadım. Ama izlemek bile beni benden alıyor.

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
Sabri, S@riyerli, hilk1, heisenberg, FRD, Cem1964, Porsuk, alpago, sem, lupus, şekerlioğlu, Mechul, Xlll, sparus, tekoglu
Merhabalar, acizane bendeniz de doğa yürüyüşleri ile dağcılık ve kampçılık gibi şehir  hayatının depdebesinden ve insanların gürültüsünden uzak yerlerde vakit geçirmeyi seven birisiyim. Bu konudaki merakım ve gayretimi gören bir abimizin tavsiyesi ile tanıştım bu forumla. Uzunca süre üye olmadan takip etsemde on gün kadar evvel bu aileye katılmak istedim. Her hangi bi konuda aklıma takılan herhangi sorunun cevabını bulabildiğim ve samimiyetine gerçekten inandığım kıymetli büyüklerime (bilgi ve tecrübe olarak yaşı küçükte olsa) selamlarımı sunarım.
Konyadan selamlarla.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
lenduha, Ahmet Efe, fazilk, sparus
Gürültüden uzak doğada...
[Resim: IMG_20170322_WA0000.jpg]

Alıntı
22 üye teşekkür etti:
taarruz, Fruktoz23, sem, rainman, Karakoc, asuspc, eraonk, heisenberg, lupus, ilksurfer, Cem1964, Tonyukuk ÖTUKEN, baracuda77, 6patlar, aseyhan, şekerlioğlu, 1905sss, tekoglu, blueokkes, kyucel, alpago, Xlll
Aiki do, squba diving, kılıçlar katana.

Alıntı

Tanrı beni hobilerimle uğraşayım diye yaratmış..

Fakat finansman konusunu da bana bırakmasa iyi olurmuş Smile

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
sparus, Antiterör, Mr.Wayne
Merhabalar,deniz akvaryumları ve bisiklet diğer hobilerim.

Alıntı

Merhabalar;

Kick Boks ve Muhabbet Kuşları, araştırmalarımı ve teçhizatları tamamladığım zaman ise olta balıkçılığı inşallah

Alıntı

Benim deyneğe ilgim var Smile biraz acayip olacak ama çoban deyneğine olan ilgim en az silah kadar, hatta her yerde savunurum '' deynek insanın yabanda en yakın korumasıdır''Her neyse asıl mevzuya girelim.
Deynek çeşitlerine örnek verecek olursak farklı ağaçların farklı kalitede deynekleri olur ayva kızılcık dışbudak yılgın vişne .. Benim en çok sevdiğim deynek ayva ağacından...  Ayva ağacının düz bir dalı kesilir...  Benim boyum 175 cm ve bana uygun deynek boyu 120 cm ...  Deynek kalınlığı ise elime tam oturacak şekilde daha doğrusu ölçmedim... Neyse bu ağaç dalı Kasım-aralık ayında kesilir çünkü ağaç susuz kalıp sertleşmeli...  Eğer dal düz değilse dalı düz bir yüzeye yaklaşık 6 ay sabitleyip beklenmelidir...  Eğer ağaç düz ise kabuğu soyulmalı ve bir kaç hafta beklenmelidir...  Bu işlemden  sonra sırada ahşapa renk vermeye geliyor...  Bu renk ise doğal olmalı ve benim en çok sevdiğim hatta saatlerce gözümü ayıramadığım bir tat veriyor...  Piknik tüpü ile renklendiriyorum ama çok hoş çok güzel bir renk çıkıyor...  Piknik tüpünü kısık ateşte yakıp deyneği kızartıyorum..  Benek benek kızarıklıklar bırakıyorum sonra dışına zeytin yağı sürüp kuruması için güneşe bırakıyorum (güneşli bir günde yapılmalı)  sonucunu size 1 ay sonra atacağım...  Şuan çobanlık yaptığım günlerim aklıma geldi ve memleketim Çorum burnumda tütüyor...  
Hepinizi saygıyla selamlıyorum

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
Tonyukuk ÖTUKEN, S@riyerli, kaan han, sencerstm, foottwo, sem, Kıraç Ata, heisenberg, cem321, hymer, Shepherd, alone61
(15-05-2017, 12:57 AM)Dmrahmet demiş ki: Benim derneğe ilgim var Smile biraz acayip olacak ama çoban deyneğine olan ilgim en az silah kadar hatta her yerde savunurum '' deynek insanın yabanda en yakın korumasıdır'' örnek verecek olursak farklı ağaçların farklı kalitede deynekleri olur...  Örnek verecek olursak benim en çok sevdiğim deynek ayva ağacından...  Ayva ağacının düz bir dalı kesilir...  Benim boyum 175 cm ve bana uygun deynek boyu 120 cm ...  Deynek kalınlığı ise elime tam oturacak şekilde daha doğrusu ölçmedim... Neyse bu ağaç dalı Kasım-aralık ayında kesilir çünkü ağaç susuz kalıp sertleşmeli...  Eğer dal düz değilse dalı düz bir yüzeye yaklaşık 6 ay sabitleyip beklenmelidir...  Eğer ağaç düz ise kabuğu soyulmalı ve bir kaç hafta beklenmelidir...  Bu işlemden  sonra sırada ahşapa renk vermeye geliyor...  Bu renk ise doğal olmalı ve benim en çok sevdiğim hatta saatlerce gözümü ayıramadığım bir tat veriyor...  Piknik tüpü ile renklendiriyorum ama çok hoş çok güzel bir renk çıkıyor...  Piknik tüpünü kısık ateşte yakıp deyneği kızartıyoerum..  Benek benek kızarıklıklar bırakıyorum sonra dışına zeytin yağı sürüp kuruması için günğeşe bırakıyorum (güneşli bir günde yapılmalı)  sonucunu size 1 ay sonra atacağım...  Şuan çobanlık yaptığım günlerim aklıma geldi ve memleketim Çorum burnumda tütüyor...  
Hepinizi saygıyla selamlıyorum

Değerli Hemşehrim;

Gerçekten enteresan bir hobiniz var Smile

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Dmrahmet

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi