Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SİLAH DIŞI HOBİLERİMİZ
Akvaryum hobim var , şuan evimde 540 litre bir akvaryumum var ve tropheus ilangi yellow ve tropheus duboisi maswa türleri besliyorum , aynı zamanda da tam 10 yıldır motosiklet tutkunuyum .

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
sparus, Xlll, Dmrahmet, alone61, V-Ozdemir, tekoglu
(15-05-2017, 08:47 AM)sencerstm demiş ki:
(15-05-2017, 12:57 AM)Dmrahmet demiş ki: Benim derneğe ilgim var Smile biraz acayip olacak ama çoban deyneğine olan ilgim en az silah kadar hatta her yerde savunurum '' deynek insanın yabanda en yakın korumasıdır'' örnek verecek olursak farklı ağaçların farklı kalitede deynekleri olur...  Örnek verecek olursak benim en çok sevdiğim deynek ayva ağacından...  Ayva ağacının düz bir dalı kesilir...  Benim boyum 175 cm ve bana uygun deynek boyu 120 cm ...  Deynek kalınlığı ise elime tam oturacak şekilde daha doğrusu ölçmedim... Neyse bu ağaç dalı Kasım-aralık ayında kesilir çünkü ağaç susuz kalıp sertleşmeli...  Eğer dal düz değilse dalı düz bir yüzeye yaklaşık 6 ay sabitleyip beklenmelidir...  Eğer ağaç düz ise kabuğu soyulmalı ve bir kaç hafta beklenmelidir...  Bu işlemden  sonra sırada ahşapa renk vermeye geliyor...  Bu renk ise doğal olmalı ve benim en çok sevdiğim hatta saatlerce gözümü ayıramadığım bir tat veriyor...  Piknik tüpü ile renklendiriyorum ama çok hoş çok güzel bir renk çıkıyor...  Piknik tüpünü kısık ateşte yakıp deyneği kızartıyoerum..  Benek benek kızarıklıklar bırakıyorum sonra dışına zeytin yağı sürüp kuruması için günğeşe bırakıyorum (güneşli bir günde yapılmalı)  sonucunu size 1 ay sonra atacağım...  Şuan çobanlık yaptığım günlerim aklıma geldi ve memleketim Çorum burnumda tütüyor...  
Hepinizi saygıyla selamlıyorum

Değerli Hemşehrim;

Gerçekten enteresan bir hobiniz var Smile

Saygılarımla

Sn.sencerstm ;

Öyle demeyin;  IWA 2017 'de sırf  bu sopaları ( Walking Stick ) satan firmalar vardı. Üç parçadan oluşan target stick fiyatları 80 Euro civarındaydı. Beraber dolaştığımız arkadaşlar birer adet satın aldı, ben sopaya bu kadar para vermeyi saçma buldum ve almadım. Bu sopaların çok meraklısı var.
Saygılar
[Resim: 9818192_zpscgqjzwmy.jpg]
[Resim: 529_0_zpsvnmcrgpc.jpg]

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
Xlll, lupus, tekoglu, Surmene, Dmrahmet, heisenberg, sencerstm, şekerlioğlu, alone61, sparus
Deynek hobisi çok eski zamanlardan gelme göçebe bir toplum olduğumuz için çoban deyneği zaruri bir ihtiyaçtı...  

Ayrıca deynekte kızılcık ve ayva tabancada 14 lü...  Estetik  ve kullanım bakımından uygun.  Deynek koleksiyonum vardı ama üniversiteye gidince ne hikmetse hepsi kayboldu...  Nasip olursa size sağlam deynek yapmanın yöntemlerini bir videoda anlatabilirim...  Koleksiyonumu tekrar oluşturmak istiyorum zamanla daha iyi anlayacaksınız beni Smile bu arada deynek kullanımıda tabanca kullanımı gibi antreman ister ve deynekle kendinizi birden fazla kişiden koruyabilirsiniz tecrübe ile sabit Smile

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
hymer, S@riyerli, heisenberg, sencerstm, Shepherd, tirendaz, şekerlioğlu, tekoglu, Ahmet Özalp, sparus
(15-05-2017, 10:49 PM)Dmrahmet demiş ki: Deynek hobisi çok eski zamanlardan gelme göçebe bir toplum olduğumuz için çoban deyneği zaruri bir ihtiyaçtı...  

Ayrıca deynekte kızılcık ve ayva tabancada 14 lü...  Estetik  ve kullanım bakımından uygun.  Deynek koleksiyonum vardı ama üniversiteye gidince ne hikmetse hepsi kayboldu...  Nasip olursa size sağlam deynek yapmanın yöntemlerini bir videoda anlatabilirim...  Koleksiyonumu tekrar oluşturmak istiyorum zamanla daha iyi anlayacaksınız beni Smile bu arada deynek kullanımıda tabanca kullanımı gibi antreman ister ve deynekle kendinizi birden fazla kişiden koruyabilirsiniz tecrübe ile sabit Smile

Sn.Dmrahmet,

Videonuzu merakla beklemekteyim. Bir gün benzer bir değneğe sahip olma umudunu bende taşıyorum. Kısmet...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Dmrahmet
Sayın Sencerstm, 
Değerli hemşehrim sizi forumda arkadaş olarak ekledim umarım kabul edip beni onurlandırırsınız. Böyle bir forumda hemşehrim ile karşılaşmak bana gurur verdi. 
Ayrıca Sayın hymer sizin hasretinizi anlayabiliyorum muhabbeti kesmeyelim. Sizede arkadaşlık isteği yolladım  yardımcı olabilirim.  Smile Umarım beni arkadaşlığınıza layık görürsünüz...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sencerstm
Arabamı yıkamak en büyük hobim.  Önce güzelce evin önünde hortumun ucuna taktığım basınçlı tabanca ile yıkarım.  Sonra asıl iş burda başlıyor işte kurulama bezi ile güzelce iz bırakmadan kurlar daha sonra da anti statik bi bezle silerim. Kapı araları altları motor kaputu altı bagaj kapağı altı. Hatta jant kapaklarını söküp jantları bile silerim. Yoldan geçenler komşular filan bir arabama bakar bir de yaptıklarıma deliymişim gibi bakarlar Smile sanki 96 model Renault 9 bunlara layık değilmiş gibi.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
nutkey, sem, zarif_, efe1753, sparus
Hobiden öte daha profesyonel olarak yapmayı umardım ama, ELEKTRO GİTAR.. Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
madenci08
Nerf. Üniversitede okurken ilk Jolt'u alarak başlamıştım, en son bir yıl kadar önce Slingfire'ı aldım. Lawbringer ve özellikle Doublestrike favorim çünkü horozdan çok rahat bir şekilde kuruluyorlar. Hedef olarak karton bardakları ya da evdekileri kullanıyorum. Smile Kafa dağıtma ve rahatlamak için birebirler.

[Resim: IMG_1954.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
kotucenk, osman08, sparus, sbaslar
Fotoğraf hobim var. Fırsat buldukça doğaya çıkıp detayları yakalamayı ve çoğumuzun farkında bile olmadığı güzellikleri bir kareye sığdırarak ölümsüzleştirmeyi seviyorum.

Birkaç örnek;
[Resim: 545036_10150869754307145_2094108824_n.jpg]

[Resim: 1959762_10152309126282145_1478374537_n.jpg]

[Resim: 10982092_10153456733547145_7037380637572652447_n.jpg]

[Resim: 251181_10151182433812145_987387337_n.jpg]

[Resim: 13173808_10154116866502145_7383241280020641414_n.jpg]

Saygılar..

Alıntı
25 üye teşekkür etti:
Karacula, lupus, heisenberg, sem, Yasin06, alpsaral, Theguardian, S@riyerli, tekoglu, madenci08, efe1753, nineteeneleven, ALPTUG, tirendaz, kotucenk, Ahmet Özalp, kaan han, Mr. Knowing, shelby, Sabri, sparus, serdar75, blueokkes, sbaslar, thrlr
2012 yılından bu yana devam eden, bilgisayar tabanlı bir yarışı ligine üyeyim.

Ligimiz, belirli bir takvimde koşulan sanal F1 yarışlarından oluşuyor. Çok keyifli yarışlar çıkıyor. Farklı meslek gruplarından yaş ortalaması 30'un üzerinde 22 kişiden oluşuyoruz Smile

2016 yılı klasmanı, forum rumuzumla, lig rumuzum aynı, ekipman arızası nedeniyle üst üste 5 yarışta start alamadığım için 7.oldum
http://www.trenduranceleague.com/Season

Bu da ekipmanımdan bir kare (2017 sezonu kışın başlayacağı için F1 tip direksiyon sökülü)
[Resim: IMG_7840.jpg]

Bir yarışımızı da örnek koyayım Smile

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
S@riyerli, zarif_, sem, tekoglu, nineteeneleven, Alpine, tirendaz, Tonyukuk ÖTUKEN, Theguardian, osman08, kaan han, Mr. Knowing, sparus, sbaslar

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi