Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meraklı Sorular
Eskiden MKE Para Ordnance firmasının 1911 kasalı 14 fişek kapasiteli modellerinden ithal etmişti. Yine gelir mi o modellerden acaba ?

Konu başlığına uygun, meraklı dan, meraklı soru:

Poligonlarda ne zaman atış yapmaya başlayabileceğiz?

Saygılar

Sevgili Forumdaşlar,

Şu anda içerisinde bulunduğumuz O hal durumunda taşıma ruhsatı bulunan silahımızı taşımanın hukuki bir yaptırımı veya cezası var mı ?

Saygılarımla.

(28-07-2016, 01:15 PM)TheNightHawk demiş ki: Sevgili Forumdaşlar,

Şu anda içerisinde bulunduğumuz O hal durumunda taşıma ruhsatı bulunan silahımızı taşımanın hukuki bir yaptırımı veya cezası var mı ?

Saygılarımla.

Şu anki uygulamada Silah Taşıma ile ilgili herhangi bir uygulama yada kısıtlama yok.

Çok teşekkür ederim. Forumda da konusu varmış fark edememişim. Bu arada sıkıntı olur diye silahı yazlıkta ailemin yanına bırakıp uçakla geldim emin olamadığımdan. Bir sonraki gelişimde otomobille gelirken silahımı getireceğim. Eğer taşıyamama gibi bir durum olsaydı sevgili H&K Usp silahım kayınpederin yazlıkta kalma tehlikesi geçirecekti :)

Saygılarımla.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra, darbeyi kınayan lanetleyen bir mesaj yazdım ve kural ihlali gerekçesiyle forumdan 1 hafta kadar uzaklaştırıldım.

Milli birlik ve bütünlüğümüze, Ülkemizin bağımsızlığına yönelik olan bu darbe girişimi T.B.M.M deki bütün siyasi partiler tarafından da kınanmıştır. Darbeye karşı fikir belirtmenin siyasi bir tarafı da yoktur. Uzaklardan nasıl görünüyor bilmiyorum ama Türkiye'de halk 15 gündür meydanlarda, 250 masum vatandaşımızın şehit olduğu 1500 civarında vatandaşımızın gazi olduğu, meclisin bombalandığı bu işgal girişimini protesto ediyor ve biz bu konuyu forumda konuşamıyoruz. Demekki yarın öbürgün başka türlü bir işgal girişimi de olsa onu da konuşamayacağız, o zaman hangi tabancadan hangi tüfekten bahsediyoruz.

Merak ettiğim darbe girişimini kınamanın neresi kural ihlalidir?

Eğer bu forumda yukarıda bahsettiklerim kural ihlali ise benim üyeliğimi iptal edin.

Milli iradeye saygılı olan, demokrasiden yana duran tüm forumdaşlara saygılar,, selamlar.

Sayın Mechul,

Üzüntünüzü anlıyorum. İçine sürüklendiğimiz durum tabii olarak hepimizi etkiledi fakat başarısız olan darbe girişiminin ardından biraz da fırsattan istifade gibi görünen gövde gösterileri, şenlikler ve çaylı çorbalı demokrasi nöbetlerinin siyasi amaç gütmediğini söylemek bence saflık olur. Daha fazla yazmam polemiğe ve kural ihlaline girer. Umarım anlatmak istediğimi anlamışsınızdır.

Hepimiz için en hayırlısı olsun.
Saygılarımla.

Sayın TheNightHawk;

Meydanlarda gösteri yapanları (Şahsınız için değil genel konuşuyorum) desteklemiyor olabilirsiniz, attıkları sloganları benimsemeyebilirsiniz. Buna itirazımız yok. Ama merminin karşısında sadece bayrağıyla duran, tankın önüne yatan ve memleketimizi uçurumun kenarından alan bu insanların bunu kutlama ve tekrar bir girişim olmaması için meydanları boş bırakmama eylemini de kabullenmeniz lazım.

O topluluklara gittiniz mi bilmiyorum ama, giderseniz orada her fikirden insan olduğunu görürsünüz.Ama elbetteki milliyetçi muhafazakar insanlar çoğunlukta ve bu da normal diye düşünüyorum.

Saygılar.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi