Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Seçimi
Sn. Er Turan. Bahsettiğiniz mevzuat değişikliğini duydum. Ayrıca değişik marka silahları beylik silahı olarak kullananları da gördüm. Ama yinede resmi açıklama bi düzenleme olması gerek. Çünkü hangi kalibre ve hangi silahların kullanılabileceği net değil. Bu durumda benim görüşüm sıkıntı olabilir boşluk olduğu için. Saygılar

Alıntı

6 yıldır ilk defa güzel bir haber aldım bu konuyla ilgili. İş tamamen resmiyete binerse o zaman her şey daha güzel olacak, bizim mezun olduğumuz dönemlerde 300 tl karşılığında kalitesinden ödün verilmiş Sarsılmaz silahlar verildi. Şimdi bir kaç senedir de Canik TP9 veriyorlar. Bence zaten herkes belli bir çapta olması şartıyla silahını kendi almalı. Şimdi yavaş yavaş iş buna doğru gidiyor.

Alıntı

(29-03-2016, 09:09 PM)Er Turan demiş ki: Sn. Ayasli, başlangıçta söylediğim gibi 7.65 silahlardan sadece bir kaç tanesini biliyorum, pek malumat sahibi değilim demiştim. Mevzuatın da değişmesiyle ben kurumumuzun toplu alım yaptığı bir kaç seçenekten Sig Sauer P320 Carry modelini tercih ettim. Bu silahı beylik silahımın yerine kullanmayı planlıyorum. Sizin malumatınz var mıydı bu değişen mevzuatla ilgili?

Kaliteli bir yalnızlık, seviyesiz bir kalabalıktan iyidir.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...801&page=4

Alıntı

P320 mideme oturdu şuan Sad

Kaliteli bir yalnızlık, seviyesiz bir kalabalıktan iyidir.

Alıntı

Kendi yapacağım silah seçimi konusunda değerli üstadların fikirlerini merak ediyorum. Koşullarım şöyle;
Bütçe= 1500-2000
Amaç= taşıma ve kullanma
Yıllık tahmini atım miktarı= 250-500
İstenen mermi çapı= 9 mm
Satın alma nedeni= elimde bulunan 1971 model vzor tabancanın yaşlanmış olması ve mermi çapının küçük olması
Alınacak tabancada beklenen nitelik= uzun süre malzeme dayanıklılığı olması, çok sık atış yapmasamda gerektiği zamanda tutukluk yapmaması yani beni yarı yolda bırakmaması.
Not: forumda günlerce okuduğum yorumlardan benim için en uygun sişahın STOEGER COUGAR olduğunu düşünüyorum fakat onunda fiyatı bütçemi biraz aşıyor.

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Alıntı

Sn. Mavimusti, MKEK'da Stoeger Cougar'lar için taksit seçeneği belki bütçenizi biraz daha yukarı çıkarmanıza yardımcı olabilir? Bu seçeneği de göz önünde bulundurabilirsiniz..

Tabanca+200 Fişek= 2265 TL+284 TL=2.549 TL

Taksit konusuyla ilgili bilgi almak için Komandoav Firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Alıntı

(01-07-2016, 06:59 AM)Mavimusti demiş ki: Kendi yapacağım silah seçimi konusunda değerli üstadların fikirlerini merak ediyorum. Koşullarım şöyle;
Bütçe= 1500-2000
Amaç= taşıma ve kullanma
İstenen mermi çapı= 9 mm
Satın alma nedeni= elimde bulunan 1971 model vzor tabancanın yaşlanmış olması ve mermi çapının küçük olması
Alınacak tabancada beklenen nitelik= uzun süre malzeme dayanıklılığı olması, çok sık atış yapmasamda gerektiği zamanda tutukluk yapmaması yani beni yarı yolda bırakmaması.
Not: forumda günlerce okuduğum yorumlardan benim için en uygun sişahın STOEGER COUGAR olduğunu düşünüyorum fakat onunda fiyatı bütçemi biraz aşıyor.

"Taşıma ve kullanma amaçlı demişsiniz."

Eğer özel bir durum yoksa, harçlar ödenecekse rakamlardan haberiniz var değil mi? 2549 TL sadece tabanca + 200 mermi bedeli.

Taşıma ruhsat harcı 3735 TL, sağlık raporu 250 TL, sanırım taşıma ruhsatı için çoğu Emniyet müdürlüğünde en az 1000 - 2000 TL bağış gerekiyor. Gel git koşturmaca masraflarını katmıyorum.

Alıntı

(01-07-2016, 09:42 AM)Karacula demiş ki: Sn. Mavimusti, MKEK'da Stoeger Cougar'lar için taksit seçeneği belki bütçenizi biraz daha yukarı çıkarmanıza yardımcı olabilir? Bu seçeneği de göz önünde bulundurabilirsiniz..

Tabanca+200 Fişek= 2265 TL+284 TL=2.549 TL

Taksit konusuyla ilgili bilgi almak için Komandoav Firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın karacula teşekkür ederim tavsiyrniz için. Bütçeyi yükseltmek seçeneklerim arasına girdi.

Alıntı

(01-07-2016, 10:28 AM)1905sss demiş ki:
(01-07-2016, 06:59 AM)Mavimusti demiş ki: Kendi yapacağım silah seçimi konusunda değerli üstadların fikirlerini merak ediyorum. Koşullarım şöyle;
Bütçe= 1500-2000
Amaç= taşıma ve kullanma
İstenen mermi çapı= 9 mm

"Taşıma ve kullanma amaçlı demişsiniz."

Eğer özel bir durum yoksa, harçlar ödenecekse rakamlardan haberiniz var değil mi? 2549 TL sadece tabanca + 200 mermi bedeli.

Taşıma ruhsat harcı 3735 TL, sağlık raporu 250 TL, sanırım taşıma ruhsatı için çoğu Emniyet müdürlüğünde en az 1000 - 2000 TL bağış gerekiyor. Gel git koşturmaca masraflarını katmıyorum.
Teşekkür ederim 1905sss. Ben TSK mensubuyum. O yüzden silah bedeli hariç herhangi bir harç, ruhsat vs. Ödemem gerekmiyor.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi