Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Seçimi
Sayın Er Turan

Kaptıracaksanız Her nevi Colt iş yapar Smile , esasen oldukça ince bir elekten süzüle süzüle size kadar ulaşan Standart Dışı Silahın el değiştirmesi suretiyle sahibine modern bir silah sahibi olma imkanı vermesi kadar doğal birşey yok.

Açık sözlü olunduğunda merak ettiğiniz cevaplar var burda.

Envanterden düşene kadar memleketin 7 bucağını gezmiş emektarlardan ziyade 'varsa zor alımdan geçen' ilginç örnekler oluşturacağını sanırım.

Devlet memuru olarak 'nazi temalı' ve/veya benzer temalı güncellemelerden kaçınmanızda fayda vardır diye düşünüyorum.

Görüldüğü kadarıyla silah kapıştırma dediğimiz usul; ya silah üreticilerinin çeşitli önemli günlerde 'official' olarak çıkardığı Anma Günü değişiklik/gravür/kaplama ların tatbiki ile yada 'Titanyum' gibi gizem verici son kat işlemeleriyle talep oluşturuyor.

Gümüş işleme gibi, Nazi temalı, kızılderili temalı eklemeler zaten Bütünlüğü ve orjinalliği değiştirildiği andan itibaren soysuz kalan makinayı iyice marjinalleştiriyor.

Gerçek kolleksiyonerler bu tür değişikliklerden uzak dururlar, silah kolleksiyonu yapmak bu ülkede çok zor ve pahalı bir iş. Bunlarda ahmaklık kaldıracak unsurlar değil.

Kaptırmasyon Örnekleri için forumu inceleyiniz.

Konuyu anlatan bir örnek ;

'COLT PYTHON(PİTON)357 MAGNUM, İLK SAHİBİNDEN ?0? MKE ÇIKIŞLI, 4? NAMLU(MERMİ YATAĞI HARİÇ),ÖZEL KAUÇUK KABZE(ASLA KAYMAZ, YAKMAZ, YUMUŞAK, EL SICAKLIĞINA VE DOKUSUNA UYUM SAĞLAR, SAATLERCE ELİNİZDE TUTSANIZ RAHATSIZ ETMEZ, HİSSETMEZSİNİZ BİLE) UZAK-YAKIN VE SAĞ SOL ÇEKME AYARLI, SIFIRLAMALI GEZ, 357 VE 38?LİK 9,65 SPECİAL MERMİ SERİLERİNİ, MAGNUM NAMLU SAYESİNDE ZIRH DELİCİ (ÜÇGEN PİRAMİT BAŞLI), BETON DELİCİ VS. HER TÜRLÜ ÖZEL AMAÇLI MERMİLERİ ATABİLİR. 300 METREYE KADAR ETKİLİ (NOKTA ATIŞI) MENZİL,TABANCA OLARAK RAKİBİ YOK, EN YAKIN RAKİBİ G-3.FİATI 4000 $. '

Genel geçer kalibrelerden birinde mümkün olan en az oynamanın yapıldığı aşırı derecede spesifik olmayan ama çokta kolay bulunamayan marka yada modellerden birine yönelirseniz sonuçtan tatmin olursunuz diye düşünüyorum.

Saygılar

Tugrul

Alıntı

Sayın Tuğrul
Galiba aradığım cevapları sizin söylediklerinizde bulmuş bulunuyorum. Standart dışı ile söylediklerinizden haberdardım ancak sayenizde parçaları birleştirerek bir bütüne ulaştım ve artık galiba ne istediğimi biliyorum.
Ben bir koleksiyoner değilim. Onlarca adet silahım da olsa bunu idda etmem doğru değil. Zaten benim bakış açım koleksiyonerliğe uygun da değil. Orjinalliği bozma ve marjinalleştirme fikri ise bende sadece ve sadece Walther PPK için geçerli. Nedenini bilmiyorum ama her zaman ilgimi çeken bir silah olmuştur. (Bu arada James Bond'dan, filmlerinden nefret ederim) Belki beni kınayacaksınız ama hiç kullanılmamış bir PPK'ya sahip olsam bile o silahı da kafama göre düzenleyecek kadar cüretkarım. Dediğim gibi bu sadece PPK için geçerli.
Sözlerinizin ilk paragrafına da çokça katıldığımı belirtmek isterim. ????Ancak ben bir şansım olabileceğini ve kafama göre bir silah alabileceğimi düşünüyorum. Hal böyle iken gerçek anlamda Sayın Lupus'un da söylediği gibi bir 'silah' almam gerekli sanırım. Standart dışı silahlarda büyük kalibre olmadığını duyduğumdan aslında 7.65'e yönelmiştim. Galiba en iyisi bir seçenek koymadan söylediğiniz gibi bir silah almak.
Saygılarımla.

Kaliteli bir yalnızlık, seviyesiz bir kalabalıktan iyidir.

Alıntı

(29-03-2016, 03:06 PM)Er Turan demiş ki: Sayın Tuğrul
Galiba aradığım cevapları sizin söylediklerinizde bulmuş bulunuyorum. Standart dışı ile söylediklerinizden haberdardım ancak sayenizde parçaları birleştirerek bir bütüne ulaştım ve artık galiba ne istediğimi biliyorum.
Ben bir koleksiyoner değilim. Onlarca adet silahım da olsa bunu idda etmem doğru değil. Zaten benim bakış açım koleksiyonerliğe uygun da değil. Orjinalliği bozma ve marjinalleştirme fikri ise bende sadece ve sadece Walther PPK için geçerli. Nedenini bilmiyorum ama her zaman ilgimi çeken bir silah olmuştur. (Bu arada James Bond'dan, filmlerinden nefret ederim) Belki beni kınayacaksınız ama hiç kullanılmamış bir PPK'ya sahip olsam bile o silahı da kafama göre düzenleyecek kadar cüretkarım. Dediğim gibi bu sadece PPK için geçerli.
Sözlerinizin ilk paragrafına da çokça katıldığımı belirtmek isterim. ????Ancak ben bir şansım olabileceğini ve kafama göre bir silah alabileceğimi düşünüyorum. Hal böyle iken gerçek anlamda Sayın Lupus'un da söylediği gibi bir 'silah' almam gerekli sanırım. Standart dışı silahlarda büyük kalibre olmadığını duyduğumdan aslında 7.65'e yönelmiştim. Galiba en iyisi bir seçenek koymadan söylediğiniz gibi bir silah almak.
Saygılarımla.

Sayın Er Turan

Mevzuata ve koşullarına tabi olan sizsiniz ve yeteri kadar konuya hakim olmadığınızdan , konuyla ilgili kıdemli meslektaşlarınızla istişare içerisinde olmanızı tavsiye ederim.

Saygılar

Tugrul

Alıntı

Sayın Er Turan
Bende bahsetmiş olduğunuz depodan silah alan bir meslektaşınızım. aklımda sürekli 7.65 ufak taşıması kolay bir silah almak vardı. bende araştırdım bilen abilerime danıştım. Sonunda Belçika Browning kısa namlu modeli aldım. Ben ikinci silah olarak yanımda taşıma amaçlı aldığım için memnunum. Taşıması ve saklaması kolay bi silah. Ayrıca deneme atışları yaptım ve performansı beni tatmin etti. Tabiki buradaki silah ustası abilerimizden fikir alman senin için daha sağlıklı olabilir. Yinede nacizane tavsiyemdir aklında bu tabanca da olsun.
Saygılar

Alıntı

Selamlar

Sn Lupus' un görüşlerinin üzerine laf söylemek biz düşmez tabiki sadece fikrimi belirtmek istedim 7.65 çapta bir tabanca akla geldiğinde ilk 3'te benim en çok ilgimi çeken zamanında sahibi olup elden çıkarttığıma pişman olduğum tabanca F&N Mod 1922 halk tabiriyle Uzun Belçika olarakta geçen silahtır.

Bu tabancanın kısa namlulu olarak bilinen F&N Mod 1910 modeli bir iki tanıdığımda mevcut olup; silahın sahra sökümü yapılmasını sağlayan yüzük diye tabir edilen parçanın zamanla aşınarak atış esnasında fırladığı irca yayının yerinden çıkarak silahın kullanılamaz duruma geldiğine şahit oldum. Tabiki silahların yaşıda göz önüne alındığında belkide periyodik olarak değişmesi gereken bir parçada olabilir ama tam bir çözüm bulamadılar.

Lafın kısası eğer orijinaline sadık kalmış boyanmamış yontulmamış 7.65mm çapında bir F&N Mod 1922 bulsam düşünmeden alır atış yapmaktan ona bakmaktan ve temizlemekten keyif alır ve ona saygı duyarım Smile

Saygılar

Alıntı

Sn Tuğrul, Sn Ayasli, Sn Aquila 54 teşekkürler yardımlarınız için.

Alıntı

Sayın aguila54
Görüşlerinize katılıyorum gerçekten bende açıkcası uzun belçikaya çok saygılıyım Smile
FN 1910 sahibiyim. Söylediğiniz sorunu bir kaç kişiden duydum. Umarım silahın genel bir sorunu değildir açıkcası benimde tanıdığım arkadaşlarımda var ama hiç rast gelmedim. İnşallah böyle bir sorunla karşılaşmam. Atış esnasında oluyorsa bence yüzüğü tam yerine oturtamamış olabilirler.
Saygılar

Alıntı

(29-03-2016, 12:15 PM)tugrul demiş ki: Kaptırmasyon Örnekleri için forumu inceleyiniz.

Konuyu anlatan bir örnek ;

'COLT PYTHON(PİTON)357 MAGNUM, İLK SAHİBİNDEN ?0? MKE ÇIKIŞLI, 4? NAMLU(MERMİ YATAĞI HARİÇ),ÖZEL KAUÇUK KABZE(ASLA KAYMAZ, YAKMAZ, YUMUŞAK, EL SICAKLIĞINA VE DOKUSUNA UYUM SAĞLAR, SAATLERCE ELİNİZDE TUTSANIZ RAHATSIZ ETMEZ, HİSSETMEZSİNİZ BİLE) UZAK-YAKIN VE SAĞ SOL ÇEKME AYARLI, SIFIRLAMALI GEZ, 357 VE 38?LİK 9,65 SPECİAL MERMİ SERİLERİNİ, MAGNUM NAMLU SAYESİNDE ZIRH DELİCİ (ÜÇGEN PİRAMİT BAŞLI), BETON DELİCİ VS. HER TÜRLÜ ÖZEL AMAÇLI MERMİLERİ ATABİLİR. 300 METREYE KADAR ETKİLİ (NOKTA ATIŞI) MENZİL,TABANCA OLARAK RAKİBİ YOK, EN YAKIN RAKİBİ G-3.FİATI 4000 $. '

İlana bittimSmile) Bari oldu olacak "havadan karaya karadan havaya her türlü hedefe kullanılabilir" de denseymiş.

Alıntı

İlan gerçekten komedi, bu yazılanlara eminim herkes gülüp geçecektir. ???????????? Muziplik olsun diye hazırlanmış bir ilan olmalı diye düşünmekteyim.

Alıntı

Sn. Ayasli, başlangıçta söylediğim gibi 7.65 silahlardan sadece bir kaç tanesini biliyorum, pek malumat sahibi değilim demiştim. Mevzuatın da değişmesiyle ben kurumumuzun toplu alım yaptığı bir kaç seçenekten Sig Sauer P320 Carry modelini tercih ettim. Bu silahı beylik silahımın yerine kullanmayı planlıyorum. Sizin malumatınz var mıydı bu değişen mevzuatla ilgili?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi