Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Seçimi
Hayırlı günler forumdaşlar.
Mayıs haziran gibi silah almayı düşünüyorum. Bunlardan biriai Bhp kopyası öldüğü için Zig 14. Diğeri ise Cz nın bir kopyası olan Canik L120
Forumda Canik firması ile ilgili olumlu geri dönüşler olduğu için öncelikli tercihim L120 olacak gibi.
Fakat L120 alan arkaşın silahlarında özellikle gövde ve sürgü için az atım adetine rağmen boya atmasını gördüm.
Silahı kampanyalı fiyat ile alacağım beyaz krom olan model ile arasında fazla bir fiyat farkı yok.
Acaba beyaz krom veya siyah krom arasında boya atmaları bakımından bir fark olabilir mi? Boya kalitesi açısından far var mıdır?
Saygılarımla

Alıntı

Sn. alpertunga, bu hafta içi MKE 'deki Tisaş standında Zig 14'ü inceledim. Ancak kopya bir tabanca için (her ne kadar yerli silah firmalarının gelişmesini ve kalkınmasını desteklesekte) 2.300 TL bana çok fazla geldi, bu arada kaplama kalitesinide hiç beğenmedim (yağlıboya gibi his veriyordu bana).

Alıntı

Sn.Canalan0106 Zig14 ün boyası benimde pek hoşuma gitmedi açıkcası

Alıntı

Merhaba arkadaşlar.

Kamu görevlisiyim, teşkilatımın bizlere sunduğu 'standart dışı silah satışı' olayından faydalanmak istiyorum. Edindiğim bilgiye göre onay çıktıktan sonra depoya gidip artık ne tür silahlar varsa inceleyerek alabiliyormuşuz. Ben daha çok 7.65 fişek çapına sahip silahlardan birini almayı planlıyorum. Aklımda da Walther PPK var. Bu çaptaki silahları pek bilmediğimden sizlere danışmak istedim. Bir arkadaş Fransız Onlusu diye bilinen 2. Dünya savaşı öncesi Unique modeli bir silah almış. Atış yapma şansım olmadı ama o silahı beğendiğimi de söylemek isterim. 7.65 denilince sizin aklınıza hangi silah geliyor ve siz hangi silahı almamı tavsiye edersiniz? Malumunuz Depoya gittiğimde nasıl bir silahla karşılaşacağımı bilmiyorum o yüzden gitmeden kafamda netleştirmek istiyorum. Fikirleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim,

Saygılar ve sevgilerle..

Kaliteli bir yalnızlık, seviyesiz bir kalabalıktan iyidir.

Alıntı

7.65 tek bir silah öner dersen sana şu an kullandığım Cz 83 ü öneririm.

Walther dan biraz daha büyük ve daha fazla mermi taşırsın. Sabit namlulu oldugu için hedefi istediğin keskinlikte vurabilirsin. Tetiği çok kararlıdır, tek handicap'i kabzesi çok kötü, ebayden yeni bir tane alman lazım.

Bende Walther almak istiyorum ama şimdilik paramı polimere harcıyacagım ilerdede Walther kopyası bir tane Kırıkkale alıp upgrade ediceğim.

Bence cz83üde biraraştır fiyatıda çok iyi.

Alıntı

Sayın Caniktp9;
İfade ettiğim gibi 7.65 silahlarla ilgili pek malumat sahibi değilim, öneriniz için de çok teşekkür ederim. Cz 83 ü araştıracağım eğer yeni bir kabze almam gerekiyorsa alırım bunlar hiç sorun diil. Ama benim gönlümde Walther PPK var eğer güzel bir walther bulabilirsem kesinlikle başka bir silahı gözüm göremeyecektir. Hatta kadamdaki fikir bir Walther PPK alıp nazi temalı bir şekle sokmak suretiyle upgrade etmek. Hayırlısı bakalım nasibimize ne çıkacak.

Alıntı

'' 7.65 mm bir silah...'' denilince aklıma Beretta Mod 70 / 81 gelir...

'' 7.65 mm bir tabanca...'' denilince aklıma Walther PPK gelir...

Bu sınıfın mekanik güvenilirlik standartlarını Beretta belirler. Bu standartları karşılayan sürpriz at ise bahsi geçen CZ83' dür. Ve hiç bir Walther PP / PPK asla bir Beretta Mod70, hele hele Mod81 veya CZ83 kadar sağlıklı çalışmaz, asla bunlar kadar güvenilir olamaz. Ama bunların hiçbirisi asla bir Wlather PP / PPK kadar asil ve prestijli olamaz. Hasılı, 7.65 mm bir tabanca istiyorsanız, Walther PP / PPK bakın, ama 7.65 mm bir silah istiyorsanız, Beretta 81 veya CZ 83 bakın.

Saygılar.

Alıntı

Sayın lupus konuyu çok güzel özetlemişsiniz. Eğer bulabilirsem beretta 81 güzel bir seçenek olacak diye düşünüyorum. Bu durumda Walther 2. Seçenek oldu. Ama eğer Walther alırsam zaten orjinal bir şekilde bıralmak istemiyorum. Dediğim gibi temalı bir silah olacak. Ya Bond 007 ya da Nazi kabzeli bir silah. Sadece arada çıkarıp bakmak için. Hatta bu silah 4. Silahım olacak diye düşünürsek. Bu da mantıklı. Ama beratta ile atış yapmış biri olarak eğer temiz bir şey bulabilirsem tavsiyenize uyup bu silahı alacağım. Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.

Alıntı

Sn Lupus bu dilekçemi verdim. İnşallah en kısa zamanda sonuçlanmasını bekliyorum. Dilekçe verirken de bir arkadaşımla karşılaştım. O da aynı yolla Smith&Wesson Lady almış 9.65 çaplı. Arkadaşım kesinlikle bundan almalısın diyor kafamı çok karıştırdı. SW Lady sizin bildiğiniz bir silah mıdır? Bu konudaki fikirleriniz nelerdir? Smile

Alıntı

9.65 mm pek Lady Smith' le riçin kullanılmaz ama... Daha ziyade S&W M&P revolverler için kullanılır.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi