Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yasalara Saygılı Silahseverler Hareketi
İnsanların silahla ilgili çekinceleri genellikle silah sahibinin kendisine ve yakın çevresine kazara da olsa zarar verebilme ihtimalinden kaynaklanıyor.
Bu çekince tamamıyla eğitim, kültür ve "silah terbiyesi" ile adreslenip çözümlenebilir.
Silah kültürü ve terbiyesinin aktarılması da ancak kanuna saygılı bireylerin yasal sahiplik hakkıyla desteklenebilir.

Silahı Türk kültürünün ayrılmaz bir parçası, özgürlüğümüzün güvencesi olarak görmek ve göstermek zorundayız.

Alıntı

13095 üyesi olan forumumuzdan 822 adet imza çıkmış olmasını nasıl yorumlayacağız ? Birşeyler değişir ya da değişmez ama önümüze gelen bir formu imzalamamak ya da görmezden gelmek...Ben şahsen anlamakta zorluk çekiyorum Sad .Bu formu imzalamayan hiçkimsenin '' ağlamaya'' hakkı yoktur , olmamalıdır.Birkaç 1000 imzayı geçmesi gereken imza sayısı daha 1000'i bulmadı , ne desek boş herhalde.

Saygılar.

Alıntı

Ben tek kelime ile açıklayayım "fişlenme". İnsanlar korkuyor.

Alıntı

İşlem tamam...

Alıntı

Az önce taşıma ruhsatı başvuruma istinaden iş yerime kontrol amaçlı gelen polis memuru kardeşimin "ne gerek var uğraşıyorsun, elimde olsa ben hiç taşımam" demesi ile anladım ki işimiz çok zor.

Alıntı

(23-02-2016, 01:39 PM)Ahmet Efe demiş ki: Az önce taşıma ruhsatı başvuruma istinaden iş yerime kontrol amaçlı gelen polis memuru kardeşimin "ne gerek var uğraşıyorsun, elimde olsa ben hiç taşımam" demesi ile anladım ki işimiz çok zor.

Polisin silahını taşımak istemediği bir ülkede yaşıyoruz vesselam.Bir de silahını taşımak istemeyen polis silahını ne kadar tanıyor , ne kadar kullanmasını biliyor diye insan kendisine sormadan da geçemiyor.Dodgy

Saygılar

Alıntı

Güzel girişim de bir konuyu dikkate sunmak istedim..

İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Urfa Valisi iken silah ruhsatı vermemekle ün yapmıştı. Komisyon Başkanı, belki "silah ruhsatının eğitime bağlanmasına" sıcak bakabilir. Silahlanma konusunda hiç iyi düşünceye sahip değil, destek vermez.

Zamanlama ve metin yazımı önemli. Zamanlama açısından dikkat etmek lazım.

Birincisi Bakanlar Kurulu, eski yasama döneminden kalan tasarının yenilenmesi için Meclis'e yazı yazmış değil, yani konu gündemde değil.

İkincisi, Meclis, bu yasama döneminde bu konuyu ele almakta zorlanabilir, AB uyum yasaları ve malum Anayasa konusu var. Ve başka bir dizi konu.

Zamanlamaya ve komisyonun yapısına dikkat etmeden girişim iyi netice vermeyebilir.

Acizane fikir verdim, girişime mani olmasını istemem.

Bu konuda silah severlerin hakkını korumak için girişimlerde bulunanlar var, silah üreticileri de bu işin peşinde. Bir de karma modeller var, silahseverleri bu üreticilerin çıkarlarıyla örtüştürmeye çalışanlar. Örtüşşe iyi olur da, üreticilerin derdi silah satmak, harç konusunu veya ruhsat karmaşasını gündeme getirdiklerini duymadık. Bulundurma, mermi fiyatı, ürün sorunu, ithal silahların hali, onların umurunda değil. Neticede doğru bir yaklaşımla, özellikle ruhsatın eğitime bağlanması gibi konularda gelişme sağlanabilir, acizane aktardığım gibi, zamanlama, metin ve muhatap önemli.

Alıntı

Sn.ORTAÇ,imzamızın işe yaraması ümidi ile düşünceniz için teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Alıntı

(23-02-2016, 12:48 PM)septia demiş ki: Ben tek kelime ile açıklayayım "fişlenme". İnsanlar korkuyor.

Vatan haini, hırsız, soysuz, yolsuz, tecavüzcü, hortumcu gibi yüz kızartıcı bir vasıftan fişlenmektense Osman Batur gibi silahının ve savunma hakkının elinden alınmaması için mücadeleden pes etmeyen, atalarına layık, vatansever bir Türk evladı olarak şerefimle fişlenmeyi yeğlerim. Gerisi fişleyenlere kalmış. Tarih herkesten elbette hesap soracaktır.

Saygılarımla...

Alıntı

Kanada - merkez işlem tamam Smile
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi