Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yasalara Saygılı Silahseverler Hareketi
Ayrıca sayın evrenay yazdıklarımı okadar çarptırmışsınız ki üzüldüm. Veya özür dilerim ben anlatamamışım kusura bakmayın. Ben ülkemizin seviyesi derken ne insanımızı ne de devletimizi kast ettim. Ben milletimi ve devletimi en üst seviyede gören bir insanım. Ben birçok terör kolunun aktif olarak çalıştığı ortam olduğu için o şekilde yazdım. Bütün cümlelerime tek tek cevap vermişsiniz sağolun duyarlılığınız için. Fakat orada tek bir cümleyi es geçmişsiniz. Lütfen o cümle içinde yorum yazarsanız sevinirim sayın Evrenay
Saygılar.

Alıntı

Sn. ayasli,

Diğer yazdıklarınızla ilgili yorum yapmayacağım. Sizin fikrinizdir. Ancak şu konuda da fikir beyan etmeden geçemeyeceğim. Belki bunu bu forumda 10 defa falan yazdım ama ısrarla bir daha yazacağım çünkü doğruluğundan yüzde yüz eminim.

Dediğiniz gibi terör örgütü faaliyetlerinin ne yazık ki fazla görüldüğü bir ülkemiz var ancak bireysel silahlanmanın kolaylaşması terör eylemlerini arttırmaz, kendi fikrimce aksine azaltır. Şöyle ki zaten yasadışı adam ruhsatsız silahını takıyor beline geziyor kafasına göre. Öyle mermi istikhakı falan da dinlemiyor. Bir şekilde yasadışı yollardan buluyor yolunu ve ne yazık ki kanunsuzluğu sayesinde biz yasalara saygılı vatandaşlara göre silahlanma anlamında daha güçlü bir konuma yerleşiyor. Bizim buradaki bütün mücadelemiz yasalara saygılı vatandaşların da silahlanma hakkını kullanabilmesidir. Örneğin Türkiye'deki terör eylemlerinin videolara takılan görüntülerini izleyiniz. Teröristler bir saldırı gerçekleştiriyor, etraftakiler kaçışıyor, zaten karşısına almayı planladıkları polis ya da askerle birebir çatışıyor. Hiç öyle arkasını kontrol etmiyor, etraftaki vatandaştan çekinmiyor. Rahatça hedefine odaklanıyor. Yine kendi fikrimce, bireysel silahlanma, yasadışı olanların 'Ben şimdi bu silahla ya da tüfekle şu polislere ya da şu karakola eylem yaparım da, ya şu yanda duran iki adamın da belinde silahı varsa ben o tarafa yönelirken beni indirirse!' diye düşünmesini sağlar.

Sözün özü; mevcut yasa sadece bizler gibi yasalara saygılı silahseverleri kısıtlayabiliyor, sizin bahsettiğiniz teröristleri değil.

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Tongel, Sharp.Shooter, ULAŞ
Konu başlığı Yasalara saygılı silahseverlik ve herkez elinden geldiğince, yeri gelmiş desteklemiş yeri gelmiş itiraz etmiş. Herkesin bir duruşu fikri var saygı göstermek lazım. Ben buradan mütevazi görüşümü bildireceğim ama biz ne dersek diyelim devlet baba ne derse o.

Forumda bir yerde okumuştum şimdi bulamadım, ama bir avukat abimiz kanunların aslında esnemediğini devletin gerekli şekilde sıkı takip etmediğinden dolayı bazı durumların esneklik gösterdiğini, aslında takip ederse esneme filan olmadığını yazmıştı. Bu cümleme ek 1 Eylül itibariyle benim bakış açımdan etrafımda neler döndüğünü yazmak istiyorum.

15 temmuz darbe (yada istila demek lazım) girişimi sonrasında yakın çevremde taşıma alabilecek ne kadar tanıdık esnaf, sanayici varsa silah almanın peşine düştü. Bu insanlar içinde silaha karşı olan "yahu ne işin var silahla evde çoluk çocuk var girme o işlere" diyen baba dostu amcalar var. Alabildiler mi bilmiyorum henüz buluşup sorma imkanım olmadı. İmkanı olmayan imkanı ölçüsünde silahlandı ki burada "silahlandı" kelimesini bilerek kullanıyorum. Yukarıda belirttiğim gibi devlet baba bu aralar biraz esnekleştirdi bu durumları galiba. Ben tüm samimiyetimle şunu ifade etmek istiyorum. 36 yaşındayım evli ve iki tane biri üç biri bir yaşında erkek evladım var. Bir baba ailesinin güvenliği için elindeki imkan ölçüsünde gerekli tedbirleri almalıdır. Ben onlara bir gelecek iyi bir eğitim sunmak için elimden geldiğince çalışıyorum. Lakin olağan dışı, normalin dışındaki gelişmelere gebe bu coğrafyada sadece yatırımsal ve etkisel önlemlerin dışında tedbir almamız gerektiği anlaşılıyor. Bu gelişmeler inanın çok canımı sıkıyor, Cumhurbaşkanımız bugün adlı yıl açılış konuşmasında Türk ordusu 550 bin kişi değil 78 milyondur dedi ama hala ona yasak buna sınır. Ortada hala resmi yönden kolaylaşan bir gelişme yok. Eşref Bey 16 temmuz akşamı televizyona çıktı "Şöyle kolaylaşacak böle olacak falan" ama ne ses var ne seda. Burada konuya tamamen hakim tecrübeli büyüklerimiz var, Eşref Beye yol gösterebilirler. Belki bizim toplumsal olarak bakışımızı değiştirmemiz mi gerek anlamıyorum.Yaşadığımız ciddi ve sorun dolu bu coğrafyada eli bükülemeyen tek Türk toplumu olarak, silaha hala atıcılık, spor, oyun, havasından bakmayı bırakıp bir savunma aracı, kuvai-miliye ruhu yada ne bileyim her birey bir asker gözünden mi bakalım. Yıllardır spor atıcılık diyoruz bir şey olduğu yok belki buradan bir yere varılır. Benim önceliğim bu saatten sonra önce güvenlik. Bakalım 2016 sonuna kadar hiç bir şeyin bitmediği konuşuluyor. Tehlike de geçmiş değil. Almanya da aşırı sağcı partiler halka hızla silahlanın diye boşunamı ikazlarda bulunuyorlar. Hakkımızda hayırlısı.

Yazım kurallarına çok dikkat ettim ama imla hatam olabilir admin'imiz bana kızmasın Smile. Her türlü eleştirilerinize açığım. Silah konusunda bu forumdan hala çok şey öğreniyorum. Durmak yok yola devam. Saygılar.

Alıntı

Sn fbalun
Yoruma cevabınız için teşekkürler. Şunu söylemeliyim yazdıklarınıza katılıyorum. Belirttiğim gibi benim yorumum çarpıtılmış , yada ben anlatamamışımdır. Kesinlikle bilinçli olarak silahlanmaya karşı değilim. Zaten sizinde belirttiğiniz gibi yasa dışı olaylar , suçlar ruhsatsız silahlarla işleniyor(yanılmıyorsam oranı %95 lerde idi). Benim sadece belirtmek istediğim belimizde silah olduğunda sizlerinde üzerinde durduğunuz ani olaylarda ve benim ilk yorumumda dediğim gibi yanlış anlaşılmalarda sıkıntı olabileceğidir.Örneğin elinde oyuncak tabanca olan bir genci neredeyse vuracaktım kendi başımdan geçti ve o genç bizimde çocuğumuz olabilir. Ben bunu söylemek istedim. Tabiki eğitimli bilinçli insanlar kendini koruyabilir korumalıdırda. Sadece yanlış anlaşıldı yazdıkarım ve fazlasıyla abartıldı.

Alıntı

(01-09-2016, 03:50 PM)ayasli demiş ki: Ayrıca sayın evrenay yazdıklarımı okadar çarptırmışsınız ki üzüldüm. Veya özür dilerim ben anlatamamışım kusura bakmayın. Ben ülkemizin seviyesi derken ne insanımızı ne de devletimizi kast ettim. Ben milletimi ve devletimi en üst seviyede gören bir insanım. [b]Ben birçok terör kolunun aktif olarak çalıştığı ortam olduğu için o [/b]şekilde yazdım. Bütün cümlelerime tek tek cevap vermişsiniz sağolun duyarlılığınız için. Fakat orada tek bir cümleyi es geçmişsiniz. Lütfen o cümle içinde yorum yazarsanız sevinirim sayın Evrenay
Saygılar.

Yanlış mı anladım yoksa ülkede terör olayları var terörist çok diye silah taşımanın sakıncalı mı olduğunu düşünüyorsunuz ?

Alıntı

Sn.Ortaç
Üstat sosyal medyadan sizi takip etmekteyim. Öncelikle paylaşmış olduğunuz tanıtım ve teknik bilgi içerikli videolarınız için çok teşekkür ediyorum. Başlatmış olduğunuz imza kampanyasından haberim olur olmaz görevimi icra etmiş bulunmaktayım ve bugün 2288 li rakamlardan silah sever arkadaşlarım ile birlikte an itibari ile 2268 destekçiye kadar düşürdük.
TT forum üyeleri ve silah sever dostlarının desteğini de rica ederim. Sizin ile poligon da karşılaşmayı ve tecrübelerinizden faydalanmayı ümit ediyorum.
Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, Tongel
2265 kaldı

Change.org linki

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sharp.Shooter, Tongel
Sayın Forum Üyeleri Dostlarım ve Değerli Üstadlarım.

Bence bu linki ulaştıra bildiğimiz herkese ulaştırmalıyız.

Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir orduyu, bir ordu da koca bir ülkeyi kurtarır.

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, Sharp.Shooter, fbalun
Lafa gelince herkes aslandır, kaplandır. Ama iş icraata gelince çoğu insan kedidir, faredir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi