Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock 19 + RMR06 + ZEV Kit = Başarı!
Yukarıdaki mesajda belirttiğim gibi ; zev starter match kitte bulunan konnektör , iğne emniyet pim yayı ve tetik yayı takılı ( iğne yayı orjinal glock yayı) Glock 19 tabancam ile yaptığım atışları ve karşılaştığım sorunları paylaşacağım.
Glock tetiğine alışamayan üyelere fikir vermesi açısından faydalı olacağını düşünüyorum.
Yapılan toplam atım 455 adet ve bunların hiçbirinde kapsül patlatmama veya başka bir sorun yaşamadım. Yukarıda da belirttiğim gibi zev kitte bulunan iğne yayı ile yaşadığım sorunu 2013 yılı MKE fişekleri ile yaşamadığıma çok sevindim.
MKE 2013 üretimi yeşil kapsüllü: 270
Yavex 2015 üretimi:55
S&B mavi kapsüllü: 30
Turaç / Sterling : 60
GFL 2012 üretimi: 40
Saygılar

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
sem, PersonalDefence, heisenberg, lupus, Gazanfer, fuat_61, fbalun, kivop, serdaraktas, alpago
Sayın Zemre10'un uyarısı üzerine, konu bütünlüğünü sağlamak için başka bir konuda yazdığım mesajımı kopyaladım;

" Gloklandığımdan beri tek sıkıntım tetikteki malum durumlardı. Başka silahlardaki isabetliliğimi kendi silahımda yakalayamamak sinir bozucu olmaya başlamıştı. Snapcap çalışması ve 2000-3000 atışa rağmen istediğim rahatlık ve verimi alamadım. Sırf bu nedenle, bir ara HS2000 e geçmeye niyetlenmiştim. Ne var ki sayın FOX'un  Glock 19 + RMR06 + ZEV Kit = Başarı! konusu, orijinal olmayandan-modifiyeden uzak durma tavrımı aşmama neden oldu.

Kiti aldığımda, forumda üstadlarında uyardığı hatırladığım, bu ve benzeri kitlerde, birçok incelemede karşılaşılan ateşlememe problemini full kit kullandığım ilk denemelerde yaşadım. İğne vurmuş olmasına rağmen yeterli kuvvette vurmadığından zaman zaman patlatamıyordu, buna mukabil tetik ağırlığı tahminen yarı yarıya ve pürüzü hissedilmeyecek dereceye düşerek mükemmele yakın hale geldi. Mükemmele yakınlıktan kastım hafiflik nedeniyle, deneyimsiz kullanıcılarda istemsiz atışa neden olabilecek kadar hafif olması.

Patlatmama probleminin kesin çözümü ise çok basit; sadece, kitte yer alan zev iğne yayını kullanmayıp orijinal yayı kullanıyoruz, diğer tüm parçaları kullanıyoruz. Bu şekilde sorun tamamen ortadan kalkmakla beraber mükemmel tetik durumuna geldiğini söyleyebilirim. Bu durumda tetik ağırlığındaki değişimi ise şöyle ifade edeyim; detaylı inceleme yapmış yabancı forumların birinde bu durumda orantı olarak tetiğin full kitle yaklaşık yarı ağırlığa indiği, orijinal iğne yayı kullanıldığında ise yarıya inmiş halinden az bir miktar artış olduğu ile ilgili bilgi vardı. Ölçüm aletim olmasa da benim aldığım sonuca uyduğunu söyleyebilirim. Bu şekilde kullanmak, full kit kullanmaktan daha stabil.

Yine de merak edilen konulardan biriside bu işlemden sonra, full kit kullanımındaki gibi, tetiğin hafiflemeden dolayı istemsiz atışa neden olup olmadığı; cevap, olmuyor. Çoğunluk için mükemmel kıvamın tuttuğunu düşünüyorum.

Orjinalleri yedeğe ayırıp (iğne yayı hariç) kiti kullanmaya başladığımdan beri sıfır hata ve ağzımı kulaklarıma vardıran isabetlilik ve konforla ortalama 150-200 atış yaptım. Bundan sonra da ömrü elverdiğince bu şekilde kullanacağım.

Zev'in diğer envai çeşit kitleriyle ilgili merak edenler olursa önerim hiç gerek olmadığı yönünde. Bu başlangıç kiti dahasını istemeyecek kadar kullanıcıyı mutlu etmeye yeter.

Saygılarımla."

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Zemre10, ErDiNi78, Ahmet Özalp
Sn. TrCiviltary ve Sn. Zemre10,

TrCiviltary den alıntıdır;
''Zev'in diğer envai çeşit kitleriyle ilgili merak edenler olursa önerim hiç gerek olmadığı yönünde. Bu başlangıç kiti dahasını istemeyecek kadar kullanıcıyı mutlu etmeye yeter.''

Zev in sitesine girip,triger kitlerine göz gezdirdiğimde, bahsetmiş olduğunuz kiti ne yazık ki ben ayırt edemedim(Sanırım oruç kafası işte Big Grin ). Sanırım yanlış baktım. Fakat kitlerin özellikleri birbirlerine çok yakın. Huh  Acaba hatırlatma amaçlı kitin açılımı hakkında açıklayıcı bir paylaşım yapabilir misiniz. Şimdiden teşekkürler, emeğinize sağlık.

Saygılar,

Alıntı

Sayın Nsyuksel, kusura bakmayın mesajınızı yeni gördüm. Bahse konu kite aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Zev starter spring kit.

http://www.zevtechnologies.com/ZEV-Starter-Spring-Kit

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
nsyuksel
Sayın Zemre10,

Çok teşekkür ederim yanıtınız için.

Saygılar,

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Zemre10

Foruma Git: