Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock 19 + RMR06 + ZEV Kit = Başarı!
Elimde tam kit yok ama ihtiyaç duyan olursa ZEV Tech Duty Fulcrum Trigger var;
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid256223
Saygılar.

Alıntı

Burda standarttan farklı bir tek ayarlı tetik var.Malesefki o yaylar ve konnektör olmadan benim dediğim farkı ortaya koyamaz tecrübe ile sabittir.

Alıntı

Sn. Seagull, sizdeki de ayarlı tetik mi? Eğer öyle ise iğne emniyet pimini çıkartmanızı tavsiye ederim. Yoksa zamanla deforme olcaktır.
Saygılar.

Alıntı

(09-02-2016, 04:10 PM)hotman demiş ki: Sn. Seagull, sizdeki de ayarlı tetik mi? Eğer öyle ise iğne emniyet pimini çıkartmanızı tavsiye ederim. Yoksa zamanla deforme olcaktır.
Saygılar.

Gerçi bu pim aynı zamanda tırnağı da tuttuğu için çıkartmak olanaksız. Bu sebeble ayarlı tetik kullanıyorsanız yedek bir pime ihtiyacınız olacaktır.
Saygılar.

Alıntı

(09-02-2016, 04:10 PM)hotman demiş ki: Sn. Seagull, sizdeki de ayarlı tetik mi? Eğer öyle ise iğne emniyet pimini çıkartmanızı tavsiye ederim. Yoksa zamanla deforme olcaktır.
Saygılar.

Sayın Hotman uyarı için teşekkürler fakat bendeki ayarlı olan değil.Genede kullanan arkadaşlar varsa onlar için dikkate alınması gereken bir uyarı olmuş.Ne kadar kullanıcı dönüşü olursa bu vb ekipmanlar için herkes için o kadar iyi olur bilgilendirme için teşekkürler.

Alıntı

Sayın Seagull ben de glock tetiğine alışamayanlardanım. Bu sebeple paylaşımınız benim için çok değerli. Zev kitin içeriğini ve temin etme yolunuzu da paylaşırsanız bana büyük iyilik yapmis olursunuz . Ayrıca bu kiti kullanırken herhangi bir sorun ile karşılaştınız mı?

Alıntı

Bu işi ticari yapan biri tarafından sipariş geçerek yaklaşık 20 günde teslim aldım.Hatalı olan glock un orjinal tetiği olabilir.Şaka bi yana herhangi bir hatanın aksine tabanca kesinlikle yeniden doğdu ve asıl hakkettiği kıvama geldi.Malum kaliteli bir namlusu var ve tetik yüzünden bana göre heba oluyor.En önemli şeylerden bir taneside iğne artık düşerken vibrasyon yapmıyor yani arpacık titremiyor bu benim için çok önemliydi en çokta bunun gittiğine seviniyorum.Kit içeriğine göre değişiyor fakat benin aldığım kitte bütün yaylar , konnektör , tetik barı ve tetiğin kendi mevcuttu.Zevin sitesini incelemenizi tavsiye ederim.

Alıntı

Teşekkür ederim sayın Seagull siteyi yazınızı ilk okuduğumda incelemistim , tekrar baktım ama hangi kiti sipariş ettiğinizi çözemedim. Bilgim az olduğu için aralarında?i farkıda açıkçası pek anlamadım. Sizin konuya vakıf olduğunuzu ve tabancanın güvenliğini zedeleyecek değişiklik yapmayacağınızı düşündüğüm için sizin yolunuzdan gitmek benim için doğru karar olacak. Ben de bu kitten temin etmek istiyorum yardımcı veya aracı olabilir misiniz? Görev yerim ve yoğunluk sebebiyle fazla vaktim olmuyor.

Alıntı

(01-04-2016, 10:18 AM)Zemre10 demiş ki: Teşekkür ederim sayın Seagull siteyi yazınızı ilk okuduğumda incelemistim , tekrar baktım ama hangi kiti sipariş ettiğinizi çözemedim. Bilgim az olduğu için aralarında?i farkıda açıkçası pek anlamadım. Sizin konuya vakıf olduğunuzu ve tabancanın güvenliğini zedeleyecek değişiklik yapmayacağınızı düşündüğüm için sizin yolunuzdan gitmek benim için doğru karar olacak. Ben de bu kitten temin etmek istiyorum yardımcı veya aracı olabilir misiniz? Görev yerim ve yoğunluk sebebiyle fazla vaktim olmuyor.

Kusura bakmayın mesajınızı yeni gördüm.Benle yivli06@hotmail.com adresinden iletişim kurabilirsiniz bilginize.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ilksurfer
Sayın üyeler ; Zev Starter Spring Kit takılı Glock 19 tabancam ile yaşadığım deneyimlerin bir kısmını 9mm mermi çeşitleri başlığında belirtmiştim; fakat bu başlık altında da paylaşılmasının faydalı olacağını düşünüyorum.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid319612
Kit monteli Glock 19 tabancam ile yaptığım atışlar ve karşılaşılan problemler:
Kiti ilk monte ettiğimde denediğim 20 adet Sterling marka fişekte 2 defa patlama sorunu yaşamıştım. Bu fişeklerden biri ikinci tetik düşürmede patlamış , diğeri üçüncü tetik düşürmede patlamıştı. Bu sorundan sonra şarjörlere kesinlikle Sterling fişek basmadım.
Yavex firmasına ait 2016 üretimi fişekler ile 230 atımda hiç sorun ile karşılaşmadım.
Değişik yıllara ait 150 adet MKE fişeği attım. 40 tanesi 2013 yılına ait fişeklerdi ve bu fişeklerde 4 defa patlamama sorunu yaşandı. Bu fişeklere 2. tetik düşürmede patlama gerçekleşti. Bu 2013 yılına ait fişeklerle atışı geçen hafta yaptım ve karşılaştığım sorunlar canımı çok sıktı. Şarjörlerde sadece Yavex firmasına ait fişekler olmasına rağmen içim rahat etmedi ve Glock orjinal İĞNE yayını taktım. Kitte yer alan konnektör , iğne emniyeti pim yayı ve tetik yayı silahta duruyor. Son haliyle tetik hala çok akıcı ve yumuşak halde.
Bütün parçalar takılı halde tetik fazla yumuşak iken; şu an tabanca daha güvenilir oldu.Bunu söylememdeki sebep; Zev kitte gelen iğne yayı çok yumuşak olduğu için tetiği biraz ezip bıraktığınız zaman tetik emniyeti devreye girmiyordu. Aynı şekilde silahı yavaş şekilde doldurduğunuz zaman da tetik, emniyeti devreye sokacak kadar ileriye gelmiyordu.
İğne yayını orjinaliyle değiştirdiğim için fişek patlatmama sorunlarıyla karşılaşacağımı sanmıyorum ama ilerleyen zamanlarda yaptığım atış adetlerini ve sonuçlarını buradan paylaşmaya devam edeceğim.
Saygılar

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
ilksurfer, alpago, TrCiviltary, sem, Surmene

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi