Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock 19 + RMR06 + ZEV Kit = Başarı!
Beklediğim ZEV' in Match Kit' inin gelmesinin ardından ilk fırsatta araziye inip takriben 8 -10 mt çalışması yaptım. Bence bu kit Glocklarda standart olmalı. Halihazırda gelen 5.5 lbs lik tetik kombinasyonu opsiyon olarak isteyene sunulmalı. Şöyle ki, sekiz senede, gerek Glock 19 Gen3, gerek Glock19 Gen4 sahibi olup, bu tabancalarla 3400 atımı geçen atış mesaisi yapmış olmama rağmen hiç bir zaman Glock tetiğinden haz etmedim...Hiç bir zaman etmeyeceğim de. Tetik düşürdüğümde arpacığa yansıyan vibrasyondan arpacığın sağa sola titremesi ve tetiğin aşırı direnci beni her zaman bu tabancada irrite eden en büyük faktör olmuştur. Fakat bu tadilat sonrasında şunu rahatlıkla söyleyebilirim, bu tabancanın ana handikaplarından birisi olan tetik, benim için artık ciddi anlamda problem olmak çıkmış olup, bir P320 ya da bir VP9 kıvamına gelmiştir. Önceden ancak kasılarak yapabildiğim grup atışlarını artık güle oynaya yapabildiğim için çok mutluyum. Bir HK fanatiği olarak ileride genel hamuru bozmadan bir de ergonomisine el atarlarsa, ortaya çok ciddi bir tabanca çıkacağına inanmaktayım.

Kısa bir video derledim, umarım ne demek istediğimi az çok ortaya koyar.
Nişan noktam hedefin tam ortasıdır.
İyi seyirler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Gazanfer
Sayın seagull,

Güzel bir paylaşım olmuş elinize sağlık.

Bir Glock kullanıcısı olarak bahsettiğiniz vibrasyondan ben de şikayetçiyim, 10 mt ye kadar pek sorun yaşamasam da mesafe arttıkça dağılım bozulmaya başlıyor. Bir yıllık bir Glocker olarak G19 Gen4 ile 6000' e yakın atım yaptım, fakat hala tam olarak istediğim konuma ulaşamadım. Bahsettiğiniz ZEV Match Kit tam olarak nasıl bir fayda sağlıyor? Tetik çekme ve kurulma mesafesinde değişim oluyor mu? Eğer oluyorsa ne orandadır? Tetik ağırlığını ne kadar düşürüyor? En önemlisi atım yatağı dolu taşımaya uygun bir kit mi?

Saygılar.

Alıntı

Öncelikle firma 3.5 lbs lik bir tetik ağırlığı vadediyor ve '' Sadece müsabaka içindir! '' diye üzerine basa basa söylüyor.

Fakat buradaki lbs ve ağırlık olayına çok takılmamak gerekir diye düşünüyorum. Nedeni ise SIG Sauer P320' nin 5.5 lbs lik tetiği ile, Glock ya da HK VP9 modellerini kıyasladığımızda bu ağırlıklar kağıt üzerinde aynı gibi görünse de, mimari farklılıklardan dolayı aktarmada çok değişkenlik gösterdiğini bahsi geçen üç tabancayı da kullanmış ve kıyaslamış birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim.

ZEV' in burada bu işi çözmesinin arkasındaki detay konnektör üzerindeki yumuşatılmış açılarda gizli. Bunlara yine kitin içinden çıkan diğer yay grupları da eklenince, ortaya çok tatlı bir tetik çıkıyor ki, bu da sonuca ciddi anlamda yansıyor.

Kesinlikle tetik kurulma aralığında bir değişiklik olmadı. Tetiğin emniyet manivelasına yüklenip tetiği ezerken karşılaştığınız dirençten dolayı parmağınız zorlanıyor ya, işte bu uygulamadan sonra o zorlanma ortadan kalkıyor, daha yumuşak ve akıcı bir tetik hissiyatıyla olay sonlanıyor, tabancadaki o gereksiz titreşim ortadan kalkmış oluyor. Gün sonunda AŞIRI stabil kaliteli namlusu olan bu tabanca yeniden doğuyor ve potansiyelinde mevcut olan icraatı yapmaya başlıyor.

Yalnız uyarıyorum, ciddi şekilde bağımlılık yapar, durmadan kuru tetik düşürme müptelası olup, elde olan mühimmatın hepsini atıp, madde bağımlısı gibi mühimmat yolu gözlemek zorunda kalabilirsiniz...Belirtmekte yarar var.

Alıntı

(07-02-2016, 10:07 PM)seagull demiş ki: Öncelikle firma 3.5 lbs lik bir tetik ağırlığı vadediyor ve sadece müsabaka içindir diye üzerine basa basa söylüyor.Fakat burdaki lbs olayına çok takılmamak gerek diye düşünüyorum.Nedeni ise sig sauer p320 nin 5.5 lbs lik tetiği ile glock yada hk vp9 modellerini kıyasladığımızda mimari farklılıklardan ötürü bu ağırlıkların teknikte aynı olsada , aktarmada değişkenlik gösterdiği ve bunun atışa yansıdığını bahsi geçen üç tabancayıda kıyaslamış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim.

Zev in burda bu işi çözmesinin arkasındaki detay konnektör in mimarısındaki yumuşatılmış açılarda gizli.Bunları gene kitin içinden çıkan diğer yay gruplarıda eklenince ortaya sofistike çok tatlı bir tetik çıkıyorki buda sonuca ciddi anlamda yansıyor.Kesinlikle tetik kurulma aralığında bir değişiklik olmadı.Tetiğin emniyet manivelasına yüklenip tetiği ezerken karşılaştığınız dirençten dolayı parmağınız zorlanıyor ya işte bu uygulamadan sonra o zorlanma ortadan kalkıyor ve daha yumuşak ve akışkan bir tetik hissiyatıyla olay sonlanıyor ve tabancadaki o gereksiz titreşim kurtulmuş oluyor.Gün sonunda AŞIRI stabil kaliteli namlusu olan bu tabanca yeniden doğuyor ve hak ettiği icraatı yapmaya başlıyor.Yalnız uyarıyorum ciddi şekilde bağımlılık yapar durmadan kuru tetik çalışmak elde olan mühimmatın hepsini yakmak ve madde bağımlısı gibi mühimmat yolu gözlemeniz icap edebilir.Belirtmekte yarar var.

Kamu spotu tadında açıklama yapmışsınız. Smile

Güle güle kullanın.

Alıntı

Sn. seagull,

Bahse konu Zev kit ile tetik ağırlığı ve kurulum mesafesi (değişmediğini zaten belirtmişsiniz) bir kenara bırakırsanız, tetiğin metal (sitesinden anlayabildiğim kadarıyla alüminyum) ve düz yüzeyli olması sizde tetik çekiş konforunda müspet bir hissiyat bıraktı mı ?

Zira her ne kadar Glock'un orijinal hali ile uyum sağlasam da tetik parmağım hala düz ve metal bir hissiyat aramakta. Acaba bahse konu kit sadece bu hissiyatı karşılamak adına edinilmeye değer mi ?

Saygılar.

Alıntı

Sayın Alpago selamlar Smile Evet değer bana test edip hızlı bir şekilde geri kargolama sözü verirseniz size bu ürünü tabancamdan söküp kargolayabilirim.Alıp test edince neden acil olarak geri istediğimi anlayacaksınız.

Alıntı

Sn. seagull,

İnanın tecrübe etmeyi çok isterim lakin istihkakımı Glock çökertti. Elimde sadece iki şarjöre basılı 30 adet fişeğim kaldı Smile Nasip kısmet olur günün birinde bir etkinlikte biraraya gelebilirsek diyelim artık.

Saygılar.

Alıntı

(07-02-2016, 11:34 PM)alpago demiş ki: Sn. seagull,

İnanın tecrübe etmeyi çok isterim lakin istihkakımı Glock çökertti. Elimde sadece iki şarjöre basılı 30 adet fişeğim kaldı Smile Nasip kısmet olur günün birinde bir etkinlikte biraraya gelebilirsek diyelim artık.

Saygılar.

Tamamdır görüşmek üzere.

Alıntı

Sayın seagull,

Eğer mahsuru yoksa, bu ZEV'kin günahı ne kadar? Smile Bir de nasıl tedarik ettiniz bizlerle paylaşabilir misiniz?

Saygılar

Alıntı

(09-02-2016, 09:15 AM)demirci57 demiş ki: Sayın seagull,

Eğer mahsuru yoksa, bu ZEV'kin günahı ne kadar? Smile Bir de nasıl tedarik ettiniz bizlerle paylaşabilir misiniz?

Saygılar

Sayın Demirci57 herşey dahil 625 tl ödedim usd ye göre üç aşşağı beş yukarı bi fiyat çıkar diye tahmin ediyorum.Topluca gelirse kargodan dolayı illaki daha uygun bir fiyata gerileyecektir bilginize.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi