Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 12 Oy - 4.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En son ne aldınız?
(10-02-2016, 07:13 PM)demirci57 demiş ki: Çok çalış, çok kazan, istersen kendine bir de uçak al ..." Smile (Mübalağa yok, diyalog aynen buydu)

[Resim: aveo.jpg]

Sn. Demirci57,

Yukarıdaki cümleleri okuduktan sonra, sabredemeyip mesajın devamını okumadan, sayfayı en aşşagıya kaydırıp, "Uçak mı aldı acaba?" diyerek heyecan yaptım. Smile

Allah gönlünüze göre versin. Tekrar hayırlı uğurlu olsun.
Volvo'ya da herif arabası derler bizim burda.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. demirci57,

Aramıza hoşgeldiniz.

Havacılık bir yaşam tarzıdır. Virüs bir kere bulaştı mı kaçışı yoktur. Smile

Cessna 152 de gayet emniyetli ve uçurması keyifli bir tayyaredir. Size şimdiden emniyetli ve başarılı uçuşlar dilerim.

Bu da bugün geldi kargodan, Olight S1 Baton.

Saygılarımla,

[Resim: hjUH9hU.jpg?2]

[Resim: gNh9oHJ.jpg?1]

Alıntı

Param yok.Olsa ben yapacağımı biliyorum Big Grin .

Bir Glock yedi ,diğerini yemek üzere hazır vaziyette bekliyor Smile .

[Resim: Yeni_1_12662036_1233951569966730_7021350...n2mgrm.jpg]

Alıntı

(10-02-2016, 07:13 PM)demirci57 demiş ki: Belki F16 uçuramayacağım amma, Cessna152 neyime yetmiyor... Smile

Hayırlı olsun. At arabası ile havacılığa başlıyorsunuz (bir süre sonra ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız Smile ) Rusya'nın Mig-29'ları kiralanıyordu bir zamanlar. Bir gün F16 da sivil havacılara kısmet olur inşallah. O zaman F1 aracına bindiğinizi anlarsınız. Wink

Alıntı

(10-02-2016, 11:45 PM)harun demiş ki:
(10-02-2016, 07:13 PM)demirci57 demiş ki: Belki F16 uçuramayacağım amma, Cessna152 neyime yetmiyor... Smile

Hayırlı olsun. At arabası ile havacılığa başlıyorsunuz (bir süre sonra ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız Smile ) Rusya'nın Mig-29'ları kiralanıyordu bir zamanlar. Bir gün F16 da sivil havacılara kısmet olur inşallah. O zaman F1 aracına bindiğinizi anlarsınız. Wink

Sayın harun,

Cessna'ya "at arabası" dediniz, o zaman benim bindiğim ultralight ne?

Kağnı mı diyelim?

Biz sizin sürdüğünüz otobosa laf ediyor muyuz? Rolleyes

F1 araçlarını Rusya'da halen kiralıyorlar

Her bütçeye göre fiyatları var Tongue :

Prices depending on flight time
11,500 Avro 25min without supersonic
13,500 Avro 45min with
supersonic flight
16,500 Avro for Edge of Space flight

Orada yazmıyor ama el altından 5000 daha verdinizmiydi harp başlığı olmayan bir havadan havaya (drone karşı) missile (elektronğinin tarihi gemiş, refurbish etmek daha pahalıya gelir)ve 250 round 25mm top atışı da var (faturasız).
1000+temizlik parası verirseniz kobra manevrası yapıyor. Temizliğin ne için olduğunu bu videoyu izleyince tahmin edebilirsiniz:
İşte Türk girişimcisi böyle başarılı oluyor arkadaşlar Big Grin . (şaka şaka)

[Resim: P1050725-small.jpg]

Şu fotoğrafa bakınca uçağa acıdım, ben binince "light" lığı falan kalmadı.

Allah'tan etrafta hafifliğinden dolayı aldığımız vergi muafiyetine muhalefetten işlem yapacak vergi memuru yok.

Sayın demirci57,
UPL in fiyatı PPL in yaklaşık üçtebiri.

Düşük vergi sınıfından dolayı orta sınıfı bir Alman sedanı (Audi değil Big Grin ) fiyatına bir ultralight ı Garmin aviyonikleriyle beraber alabiliyorsunuz. Sadece bulunduğunuz şehrin civarında gezi amaçlı olarak kullanacaksanız UPL'le de başlayabilisiniz.

İstanbul Havacılık Kulübü nerede eğitim veriyor bilmiyorum (Hazerfan?, Sabiha Gökçen?) ama Bursa/Yenişehir ve Eskişehir/ Sivrihisar a kadar olan uçuşlarda ultralight çok üzmez diye düşünüyorum.

Ha bu arada ben de sizin gibi pilot olmaya sevdalıydım, hatta o zaman üniversite sınavı iki aşamalıyken ilk sınavdan çok iyi bir derece çıkartınca davetiyeler falan da gelince iyice heveslenmiştim.

Sonradan rahmetli babam; "Sen esnaf çocuğusun öyle höt-zöt e gelemezsin" deyince ve bir çok pilotun bizim için basit sayılabilecek sağlık sorunlarından dolayı uçuştan kesilebildiğini duyunca vazgeçmiştim.

İyi yapmışım gibi gözüküyor.

Alıntı

Sayın harun, Cessna ayağımızı yerden kesse bize yeter Smile

Sayın Evrenay, İstanbul Havacılık Kulübü Sabiha Gökçen 'de. Eğitim uçuşları da genellikle Sabiha Gökçen - Bursa Yenişehir arası oluyormuş. Ehliyeti alırken de fazla ağır vasıta göz çıkarmaz deyip "E" sınıfı almıştım. Bir iki defa gerçekten işime yaradı. PPL - UPL arası tercih yaparken de benzer bir mantıkla hareket ettim. Dünyanın bin türlü hâli var, bakarsınız Havayolu Pilotluğuna devam ederim. Bundan sebep sağlık muayenesini de 1. Sınıf olarak aldım, fazla sağlık can çıkartmaz hesabı Smile

Saygılarımla

Alıntı

Sayın Evrenay,

Fotoğraftaki alet uçan CZ ellaam??? Smile

Alıntı

Aynen sayın demirci57,

kompile alemeyon, kompozit, plastik, laylon yok.

Bakınız: http://www.brmaero.com/aeroplanes

Alıntı

[Resim: 5E00AAD8-2293-45F5-8C13-E5CAC010E73D_zpssylvxlx9.jpg]

Chrony aldım. Havalı silahlarda düşme hesaplarını artık biraz daha bilimsel metodlar ile yapabileceğim.

Alıntı

Zorakiye 5,5 pellet, Walther e co2 tüpü, Yastık altına Remington 00, ve bakım malzemeleri

[Resim: IMG_2080.jpg]

Saygılarımla,
C.E

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi