Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 11 Oy - 4.27 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En son ne aldınız?
Cahilliğime verin .

Bu ateşli silah aksesuarı mı ? , yoksa ateşsiz mi ?

Alıntı

Aslında bir bakıma, buda ateşli bir şeyin aksesuarı. Yani puro aksesuarı. Biri puro kesicisi, diğeri küllügü.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn XIII, içine yaktığınız tütün mamülünü koyarsanız ateşli olur.Smile
Sizi öldürmesi muhtemel bir silah!

Alıntı

SmileSmile

Anladım.

Hem kesici , hemide ateşli .

Hayırlısı olsun .

Alıntı

2 Adet Fenix 2600 ma pil.
2 Adet Bahco 2444 Mora bıçak.
1 Adet Soma Balta.

[Resim: IMG_0358_zpsr5q2ifhu.jpg]

Alıntı

Oğlumun yeni aldığım Glock 19 a özenip evdeki tüm oyuncak tabancalarının horozunu kırdığını öğrenince oyuncak Glock aldım. Gerçi daha veremedik ama inşallah oda olur .[Resim: d3d4f65c76c15247e912ae21ac7751dc.jpg]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı

Horoz iyidir Sn. alpkan. Ufaklığa bunu anlatın Big Grin

Alıntı

Konu başlığına uygun mudur bilemedim ama, heyecanımı ve mutluluğumu siz değerli dostlarımla paylaşmayı uygun buldum.

Bundan tam 22 sene evveldi; Hava Harp Okulu'na girip çocukluğumdan beri en büyük hayalim olan Pilot'luğa ilk adımı atmanın heyecanını ailemle paylaşmayı umuyordum. Evdekilere hayalimin en sonunda gerçek olacağını anlattığımda, o yıllarda Denizci Üsteğmen olan abimin beklenmedik bir tepkisiyle karşılaştım.

Birader :"Oğlum bir eve 3 asker fazla değil mi? Neden Havacı olacaksın?"

Ben: "Abi yıllardır Pilot olmak istiyorum biliyorsun, ayrıca evde bir Karacı (peder bey), bir de Denizci var, Havacı eksik mi kalsın? "

Birader : Eğer sırf Pilot olmak için asker olacaksan tavsiye etmem, git üniversite oku, ben masraflarını karşılarım. Mezun ol, çalış para kazan ileride istersen yine Pilot olabilirsin. Çok çalış, çok kazan, istersen kendine bir de uçak al ..." Smile (Mübalağa yok, diyalog aynen buydu)

Açık söylemek gerekirse, heyecanımı kırdığı için biradere kızmadım değil, hatta uzunca bir süre gönül koydum; ama aradaki yaş farkı ve ataya, ağaya olan saygıdan itiraz da etmedim. Aradan geçen 22 yıl boyunca umudumu hiç yitirmedim. Havacılığa olan ilgim hiç azalmadı ve Pilot olmayı her geçen gün daha çok istedim.

Veee dün, gerekli sağlık taramasından geçerek ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden ilgili izinleri alarak, yıllardır hayalini kurduğum Pilotluk için İstanbul Havacılık Kulübü'ne kaydımı yaptırdım. Kısmetse önümüzdeki hafta PPL(A) lisansı için yer eğitimlerine başlıyorum ve eğer yine kısmette varsa en geç 6 ay içerisinde bröveyi takıp hayallerimi gerçekleştireceğim. Belki F16 uçuramayacağım amma, Cessna152 neyime yetmiyor... Smile Kendime bir uçak alamasam da, en azından denizciyi cos ettiririm. Smile (Şaka, şaka, Allah biraderden razı olsun, başımızdan eksik etmesin.)

Çok mutluyum, Allah hepimize hayallerimizin ardından gitmeyi nasip etsin, ve hepimize hayırlı yazılar yazsın...

Saygılarımla

[Resim: aveo.jpg]

Alıntı

(10-02-2016, 07:13 PM)demirci57 demiş ki: Konu başlığına uygun mudur bilemedim ama, heyecanımı ve mutluluğumu siz değerli dostlarımla paylaşmayı uygun buldum.

Bundan tam 22 sene evveldi; Hava Harp Okulu'na girip çocukluğumdan beri en büyük hayalim olan Pilot'luğa ilk adımı atmanın heyecanını ailemle paylaşmayı umuyordum. Evdekilere hayalimin en sonunda gerçek olacağını anlattığımda, o yıllarda Denizci Üsteğmen olan abimin beklenmedik bir tepkisiyle karşılaştım.

Birader :"Oğlum bir eve 3 asker fazla değil mi? Neden Havacı olacaksın?"

Ben: "Abi yıllardır Pilot olmak istiyorum biliyorsun, ayrıca evde bir Karacı (peder bey), bir de Denizci var, Havacı eksik mi kalsın? "

Birader : Eğer sırf Pilot olmak için asker olacaksan tavsiye etmem, git üniversite oku, ben masraflarını karşılarım. Mezun ol, çalış para kazan ileride istersen yine Pilot olabilirsin. Çok çalış, çok kazan, istersen kendine bir de uçak al ..." Smile (Mübalağa yok, diyalog aynen buydu)

Açık söylemek gerekirse, heyecanımı kırdığı için biradere kızmadım değil, hatta uzunca bir süre gönül koydum; ama aradaki yaş farkı ve ataya, ağaya olan saygıdan itiraz da etmedim. Aradan geçen 22 yıl boyunca umudumu hiç yitirmedim. Havacılığa olan ilgim hiç azalmadı ve Pilot olmayı her geçen gün daha çok istedim.

Veee dün, gerekli sağlık taramasından geçerek ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden ilgili izinleri alarak, yıllardır hayalini kurduğum Pilotluk için İstanbul Havacılık Kulübü'ne kaydımı yaptırdım. Kısmetse önümüzdeki hafta PPL(A) lisansı için yer eğitimlerine başlıyorum ve eğer yine kısmette varsa en geç 6 ay içerisinde bröveyi takıp hayallerimi gerçekleştireceğim. Belki F16 uçuramayacağım amma, Cessna152 neyime yetmiyor... Smile Kendime bir uçak alamasam da, en azından denizciyi cos ettiririm. Smile (Şaka, şaka, Allah biraderden razı olsun, başımızdan eksik etmesin.)

Çok mutluyum, Allah hepimize hayallerimizin ardından gitmeyi nasip etsin, ve hepimize hayırlı yazılar yazsın...

Saygılarımla

[Resim: aveo.jpg]

Sayın Demirci57,

Sizi tebrik ederim. Meslekte 10 yılını geçiren bir meslektaşım havacılık okuluna kaydını 2014 sonuna doğru yaptırıp tüm sınavlarını vererek pilot oldu. Sivil havacılığa adımını atmak üzere. Tamamen işi bırakıp ev satıp kredi alarak yaptı bunu.

Hayalinin peşinden gidebilen cesaretlilere..

Saygılar.

Alıntı

[Resim: image_zpsd0ahsaji.jpeg]

Kılıftan hoşnut kalınca şarjörlüğünü de aldım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi