Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 7 Oy - 4.29 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En son ne aldınız?
(10-05-2017, 06:25 PM)kes1477 demiş ki:
(24-04-2017, 01:52 PM)alpago demiş ki: Blade Tech Nano kılıfın her Türk erkeğinin sorunu olan bel bölgesindeki kasların artışına dayanamayıp Smile artan baskıyla kılıf ağzını kapamaya başlaması ve kemer klipsinin kopması sonrası MFG taktikal den sivil kullanıma uygun bir adet kydex kılıf aldım.

[Resim: IMG_0496.jpg]

Sn alpago;
Aynı kılıftan bende aldım ve köşelerde namlu ucunda çizikler yaptı çok belirgin değil ama büyümesinden korktuğum için şu an tereddüt yaşıyorum.Sizin tabancanız da aynı sorunu yaşadınız mı öğrenebilir miyim teşekkür ederim .

Sn. kes1477, 

Ben sırasıyla Glock 19 Gen 4 ile , Fobus, Blackhawk, Blade Tech, en sonda MFG kullanıyorum. Blackhawk ve Blade Tech gerek benden gerek kullanımdan kaynaklı kullanılmaz hale geldi Fobus'ta eli kulağında gitti gider halde. Binlerce tak çıkar antremanı yaptım, sürgü önü, tetik korkuluğunda ve hatta sürgü kilitleme mandalında göreceğiniz üzere pek çizilmeyen yer kalmadı ( Fotoğrafta az bile çıkmış ) . Dolayısıyla benim silah zaten yıpranmış olduğu için bu konuda geri bildirim yapmak biraz zor. Ama yeterince çalışırsanız iyi kötü hepsinin çizdiğini söyleyebilirim.

Saygılar.

[Resim: IMG_0558.jpg]

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
tirendaz, tekoglu, foottwo, Mehmet Emin, sem, heisenberg, sparus, Fruktoz23
Sn alpago;
Cevabınız için çok teşekkür ederim , tabancanızın boyası yeni nesil boyamı kaç üretimi tabancanız sakıncası yoksa

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpago
Kydex çizer!

Kılıf yapımında kullanılan polimerlerin en sertidir. Kydex bir termoplastiktir. Yani ısıyla kolay şekil alan bir polimerdir. 

Avantajları:

Polimer enjeksiyon kılıflar gibi enjeksiyon kalıp gerektirmediğinden, az sayıdaki üretimler için polimer çözümler geliştirebilirsiniz.

Çok sert olduğu için kırılmaya en dayanıklı polimer malzemelerden biridir.

Dezavantajları:

Sert bir polimer malzemedir, silahın boya ve kaplamasını yıpratır. Özellikle menevişli ve SigSauer gibi narin boyalı silahlarda hiç tavsiye etmem. İçi süet benzeri malzeme ile kaplı olan Kydex kılıflarda bu boya yıpranması önlenmiştir ama çok az üretici böyle ürün çıkarıyor.

Dedik ya ısıyla şekil alır; mesela yaz sıcağında kapalı araç içinde bırakırsanız şekil değiştirir.
Evet! Bunu hiçbir üretici yazmaz...
Kydex 70-80 derece C'tan itibaren yumuşamaya ve şekil almaya başlar. Eğer kılıfınızı yaz vakti araç içinde, hele üzerinde bir ağırlıkla bırakırsanız, çok büyük ihtimalle bir daha tabancayı kılıfa sokamazsınız. Tabii ki sonradan yeniden "fırınlayıp" tabancanızla "kalıplayabilirsiniz".  Smile Tabancanızı seviyorsanız bunu hiç tavsiye etmem.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
kes1477, alpago, husrev, sem, heisenberg, Mehmet Emin, FRD, şekerlioğlu, Gazanfer, tekoglu
(10-05-2017, 11:26 PM)kes1477 demiş ki: Sn alpago;
Cevabınız için çok teşekkür ederim , tabancanızın boyası yeni nesil boyamı kaç üretimi tabancanız sakıncası yoksa

Sn. kes1477,

2013 üretimi yeni nesil boya.

Saygılar.

Alıntı

[Resim: 20170511_000655.jpg]

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
sem, GullyFoyle, heisenberg, alpago, harun, tekoglu, sparus, Mehmet Emin, batuhanvurall, Fruktoz23, şekerlioğlu, Gazanfer, ismicey
Çin'den 14 Nisan'da sipariş verdiğim 12 GA kütüklük gelmiş. Birim fiyatı 4.82 dolardı, AliExpress, takip numaralı kargo dahil 22.09 lira çekmiş karttan. Ufak bir inceleme de yapayım:

[Resim: IMG_3708.jpg]

Bu ürünü Tactical-Life'daki bir yazıda görmüştüm, yerli av sitelerinde aradım fakat bulamadım.

[Resim: IMG_3714.jpg]

Ürün sağlam geldi, kumaşında leke veya herhangi bir sökük, yırtık falan yok. Boyutuna ilişkin fikir vermesi için yanına bir İstanbulkart koydum.

[Resim: IMG_3716.jpg]

Fişek yuvaları biraz fazla sert ve dikiş yerlerindeki birkaç iplik kesilmemiş, bunlar haricinde olumsuz bir şey görmedim. Yelek ve kemere takmayı sağlayan kordonların klipsleri baya sıkı.

[Resim: IMG_3717.jpg]

İlk açıldığında 8 fişek erişilebilir durumda, toplamda 70 mm uzunluğunda 25 fişek alıyor. Bu tip kütüklüklerin adaptör ve şok taşıma için kullanıldıklarını da gördüm birkaç yerde.

[Resim: IMG_3718.jpg]

Alıntı
27 üye teşekkür etti:
Fruktoz23, fbalun, heisenberg, Cem1964, shark, nutkey, babasultan00, PersonalDefence, husrev, alpago, 1905sss, harun, Mr. Knowing, tekoglu, sparus, Mehmet Emin, sem, batuhanvurall, Murata, alone61, mimaslan, şekerlioğlu, Gazanfer, ombra, lenduha, DoganSW, ismicey
Merhabalar sayın forum üyeleri,

Geçen hafta yurtdışından sipariş ettiğim polimer kılıfım dün geldi. Dün IDEF' e gittiğimden paylaşamadım. Buyrun fotoğrafları ekledim. Teşekkürler.

[Resim: IMG_1471.jpg]

[Resim: IMG_1472.jpg]

[Resim: IMG_1473.jpg]

[Resim: IMG_1474.jpg]

[Resim: IMG_1476.jpg]

[Resim: IMG_1478.jpg]

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
asuspc, heisenberg, demirci57, foottwo, Murata, GullyFoyle, Arat, 1905sss, FRD, Mehmet Emin, sparus, Fruktoz23, alone61, tekoglu, şekerlioğlu, Gazanfer, ismicey
3 boyutlu yazıcı üretimi karambit bıçak. Herhangi bir şekilde kesici veya yaralayıcı değil zaten malzemesi de buna müsait değil. Bir tür dummy.

Bu tip karambit bıçaklar Counter-Strike: Global Offensive oyunu ile popülerlik kazandılar malum, bende kitaplığımda yaklaşık 1400 saat oynadığım CS:GO için bir figür çalışması yapacağım, bu da orada yer alacak. Piyasada gerçek karambit bıçakları bulmak mümkün fakat hem figür için kullanılacağından hem de yasal olarak sıkıntı çıkmasın diye 3 boyutlu çıktısını tercih ettim.

[Resim: IMG_3755.jpg]

[Resim: IMG_3754.jpg]

[Resim: IMG_3753.jpg]

Karambitin görünümü oyunda aşağıdaki gibi, baskıyı yapan arkadaş aslına uygun, güzel modellemiş. Oyunda böyle bir dijital bıçağa sahip olmak için 430 ila 5000 lira arası bir para harcamanız gerekiyor. (Hiç bilmeyenler için; bu para sonucu elinize herhangi bir fiziksel bıçak geçmiyor, sadece oyunu oynarken bu bıçağı kullanabiliyorsunuz)

[Resim: csgo_karambit_slaughter.jpg]

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
sem, sparus, heisenberg, tirendaz, tsuba, Fruktoz23, tekoglu, şekerlioğlu, husrev, ismicey
Bugün de taktik kalemlerim geldi. Herhangi bir kusurları yok, güzel de duruyorlar ama ben bal rengi istemiştim, satıcı bu renk göndermiş. Ucuz etin yahnisi ne denir... Klipsi çok basit bir şekilde sökülebiliyor ama bence söküldüğünde güzel durmuyor.
(Üç kargo peşpeşe gelince ard arda paylaşımlar yaptım, dilerim spam ya da flood gibi algılanmıyordur)

[Resim: IMG_3765.jpg]

[Resim: IMG_3766.jpg]

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
heisenberg, sem, Fruktoz23, alone61, asuspc, batuhanvurall, sparus, PersonalDefence, tekoglu, şekerlioğlu, alpago, Mehmet Emin, Ahmet Özalp, 1905sss, GullyFoyle, ismicey
Fişek doldurma işini hızlandıracağını umduğum Barut Ölçekleri, ve MKE 7 no.Saçma.

[Resim: 18554636_10155287573418659_798119192_n.jpg]

Saygılar

Alıntı
19 üye teşekkür etti:
heisenberg, Fruktoz23, Arat, lenduha, Xlll, harun, alpago, lupus, kuzeybuzulu, tekoglu, batuhanvurall, GullyFoyle, Karacula, sparus, alone61, Murata, şekerlioğlu, ismicey, blueokkes

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): Aristocrat, zaferS, 1 Ziyaretçi