Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BLACKHAWK, A.R.C. IWB ( Pantolon İçi ) KILIF !
(10-01-2016, 09:14 PM)harun demiş ki: A.R.C. IWB polimer kılıflar geldi. Özellikleri: Polimer kalıplı olduğu için, silahı tekrar kılıfa koymak istediğinizde, kılıfın ağzı yerleştirme (reholstering) için açık kalıyor. Polimer olduğundan neme duyarsız. Kılıf yapı itibariyle mini reddot takılı silahlara da uygun. Her iki ele veya taşıma şekline uygun olarak maşası sağ veya sola takılabiliyor. İki farklı kalınlıkta bel kemeri için klip mevcut. Çok yeni üretimi olan bu kılıflar şu an Glock 17/22/21 ve Glock 19/23/32 için üretiliyor, yakında G42, G43, XD (HS2000) modelleri çıkıyor, ürün çeşitliliği artacak.

http://www.tac87.com/ARC-PANTOLON-ICI-IW...-1338.html

[Resim: HGJc0N.jpg]

Sayın Harun'dan Glock17 için satın aldığım Blackhawk IWB kılıfı kullanmaya başladım. Harun bey kılıfın genel özelliklerini yazmış ama benim bir kullanıcı olarak eklemek istediğim bazı artıları şöyle:

- Yıldız başlı vida ve kare spindle karşılıkla kılıfa sabitlenen polimer kemer klipsinin içerisinde ko-enjeksiyon çelik takviyesi mevcut. (Hızlı silah çekişler de dahil, kılıfın ömrünü uzatacak güzel bir ayrıntı)

- Tek bir sağlam vida ile kılıfa sabitlenmesi sebebiyle klips istenilen açıda tutturulabildiğinden, silahın kullanıcı yapısına en uygun kavrama açısında bele takmasına müsaade ediyor. (İsteyen klipse 360 derece tur bile attırabilir. Smile )

- Klips üzerinde yer alan 2 farklı montaj deliğinden her hangi biri tercih edilerek, silahın belde duruş yüksekliği 1,5 - 2cm civarı yukarı - aşağı ayarlanabiliyor. (Ben alttaki montaj deliğini kullanarak, kol yapım ve kavrama konforu açısından silahın biraz daha aşağıda durmasını tercih ettim)

- Kılıfın iç kısmında yer alan ve silahı tetik korkuluğundan kilitleyen yine yıldız vida ile sıkılık ayarlı "kilit tırnakları" testere ağzı formunda yapılmış. Kullanıcıya sunduğu avantaj şu; silahı kılıfa takarken aşırı bir kuvvet uygulamıyorsunuz, tık diye yuvasına oturuyor. Dolayısıyla taktik çalışmalarda rahatça "reholstering" yapılabilir. Fakat silahı oldukça güvenli ve sıkıca kavrayan bu tırnaklar, eğil, yat, kalk, sürün tarzı taktik hareketlerde silahın sertçe çekilmeden yanlışlıkla yerinden çıkmasını engelliyor. Thumbs Up

- Silahın kabze kısmı tamamen açıkta olduğundan, bu silaha uydurmaya çalıştığım diğer IWB iç kılıflarına göre bariz bir kavrama hakimiyeti sunuyor. Hatta şunu diyebilirim ki, neredeyse taktik bir dış kılıfın kavrama imkanına sahip. İyi bir dış kılıfa göre bu kılıfın belki de tek handikapı, kulağı kılıfın üzerine katlanıp size kötülük edebilecek bir boxer don olabilir. Ama bu durumda kabahati kılıfta değil, donda aramak gerekir tabii Smile

Bu ürünün bana göre iki tane negatif özelliği var:

- Ehil bir esnafın bilgi dağarcığı ve tecrübesinden süzülerek raftaki yerini aldığından, satın alacak kişiyi, evvelce yapılacak yanlış tercihlerle tecrübe kazanmaktan mahrum kılması...

- Ayrıca diğer tac87 ürünlerinde olduğu gibi, makul fiyatından ötürü ihtiyaç sahiplerinin almamazlık edemeyecek olması...

[Resim: bl1.jpg]
[Resim: bl2.jpg]
[Resim: bl3.jpg]
[Resim: bl4.jpg]

Harun beye bir kere daha çok teşekkür ediyorum, sağ olsun benim gibi "ateşli" silah severleri yanlış aksesuar tercihlerinden uzak tutuyor.

Selamlar, saygılar.

Alıntı

Sn. demirci57,

Hayırlı olsun efendim. Güle güle eskitiniz.

Bu model daha çok, dış kılıf genleri taşıyan, ter kalkanlı olan kılıflara nazaran, kabze kavrama açısının daha elverişli olduğunu düşünüyorum.

Ter kalkanı olan modeli sitede göremedim. Acaba tükendi mi? Yoksa sadece bu model mi ithal edildi. Bilginiz var mı Sn. demirci57.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın Yasin Alan,

Çok teşekkür ederim, Sitede ter kalkanı olan model yoktu bildiğim kadarıyla. Sadece Glock 19 ve 17 modelleri için olan bu tip mevcuttu. Acizane tavsiyem, bırakınız ter kalkanı vazifesini boxer'a, siz kavrama konforunuza bakınız. Smile

Ayrıca sizin gibi solak atıcılar için biçilmiş kaftan. Keferenin ambidextrous dediği türden...

Saygılarımla

Alıntı

Yasin bey,

Şimdi aklıma geldi, eğer ter kalkanı olmazsa olmaz aradığınız bir özellikse siz yine de Sayın harun'la bir irtibata geçin. Zira kendileri Miculek emicenin silah çekme hızıyla gümrükten malzeme çekebiliyor Smile

(21-01-2016, 06:08 PM)harun demiş ki:
(20-01-2016, 07:05 PM)kuzeybuzulu demiş ki:
(20-01-2016, 06:53 PM)harun demiş ki:
(20-01-2016, 03:31 PM)kuzeybuzulu demiş ki: http://www.blackhawk.com/Products/Stocks...Sling.aspx

Bu üründen getirme şansınız olur mu acaba.

Getirtiriz sorun değil. Sanırım siyah renk tercih ederseniz.

Sn.harun,

Evet siyah olsun lütfen.

M4'e siyah iyi gider.

Saygılar

Buyrun efendim, mal stokta:

http://www.tac87.com/UNIVERSAL-SWIFT-ASK...-1364.html

Işık hızında olmasa da ses hızında ithalat budur... Big Grin

Saygılar

Alıntı

Çok haklısınız efendim. Smile

Ürün açıklamasında her iki el içinde, klips yönünün değiştirilip kullanılabileceği yazıyor.

Bu sağduyulu ithalatları, tüm tüketim mallarında görmek dileğiyle.

Saygılarımla.

Alıntı

(28-01-2016, 04:21 PM)Yasin ALAN demiş ki: Ter kalkanı olan modeli sitede göremedim. Acaba tükendi mi? Yoksa sadece bu model mi ithal edildi?

Sayın Yasin ALAN,

Blackhawk'ta düşündüğünüz gibi ter kalkanlı bir polimer IWB kılıf yok, en azından şimdilik. Sayın demrici57'nin yorumladığı gibi bu durumda sağ-sol el ayrımı yapılması gerekiyor ve bu modelin kavramaya olumlu etkisi var. BH üründe özellik tercihini bu yönde kullanmış.

Alıntı

(28-01-2016, 05:13 PM)Yasin ALAN demiş ki: Ürün açıklamasında her iki el içinde, klips yönünün değiştirilip kullanılabileceği yazıyor.

Bu sağduyulu ithalatları, tüm tüketim mallarında görmek dileğiyle.

Ben de solak olduğumdan ithalatların "solduyulu" oluyor. Halden anlarım...

Alıntı

Hayırlı Cuma'lar.

Daha ortada ne gelecek olan yeni parti tabancalar var, ne de benim silah alım belgem. Ama şimdiden kılıf derdine düştüm bile Smile

Dış kılıf için Fobus, IMI derken Sayın Lupus'un açıklamasıyla Fobusun benim için uygun olduğuna karar verdim. Sıra geldi iç kılıfa.

İç kılıf için de TULSTER ve bu kılıf arasında kararsızım. İki kılıfı da bilen, veyahut özellikleri ve yapıları itibari ile karşılaştırma yapabilecek üyelerden karar vermem konusunda yardımcı olmalarını rica edeceğim.

Şimdiden teşekkürler.

Alıntı

(29-01-2016, 11:15 AM)Ahmet Efe demiş ki: Dış kılıf için Fobus, IMI derken Sayın Lupus'un açıklamasıyla Fobusun benim için uygun olduğuna karar verdim. Sıra geldi iç kılıfa.

İç kılıf için de TULSTER ve bu kılıf arasında kararsızım. İki kılıfı da bilen, veyahut özellikleri ve yapıları itibari ile karşılaştırma yapabilecek üyelerden karar vermem konusunda yardımcı olmalarını rica edeceğim.

Tulser'i tanımadığım için size karşılaştırma yapamayacağım.

Ama dış kılıf konusunda ben yine Blackhawk tavsiye ederim. Bizde Fobus da var ama önyargısız ve bağımsız olarak BH kılıfların tasarım özellikleri olarak kesinlikle bu diğer iki markanın modellerinden üstün olduğunu düşünüyorum.

Alıntı

Sayın Harun, cevabınız için teşekkürler. Bahsettiğiniz dış kılıfın bir internet adresi var mıdır?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi