Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silahinizi Hic kullanmak zorunda kaldinizmi.
O amca neden silahla uyuyordu acaba? Kadının soğukkanlılığına da helal olsun.

Alıntı

(26-11-2019, 01:21 AM)musti267 demiş ki: Bugün bir video  izledim. Brezilya'da basit bir markete başında kask olan soyguncu giriyor.  Kasiyer kız hiç direnç göstermeden kasadaki parayı hırısıza veriyor.

Parayı alan hırsız kızın direk başına ateş ediyor. Malesef kasiyer genç kız hayatını kaybediyor.

Tabiki linki paylaşmıyorum.  Kızın elbette silahı yoktu. Ama olsaydı sizin tepkiniz nolurdu merak ettim.

Saygılar.

Bence linki paylaşın. İsteyen bakar, rahatsız olan açıp bakmaz.

Alıntı

Paylaşımı sildim. Saygılarımla.

Alıntı

(26-11-2019, 10:00 PM)musti267 demiş ki: Paylaşımı sildim. Saygılarımla.

Ben bu videoyu seyrettim. Burada anlamadığım bir durum var. Kasklı zat, hırsızlık için gelmiş gibi görünüyor. Fakat paraları çıkartan kızı vurduktan sonra kasadaki paraları almadan gidiyor. Kız, hırsıza önce birşeyler anlatıyor, sonra kasanın içindekileri çıkartıp tek tek önüne koyuyor. Hırsız kasadan para çıkmadığı için sinirlenip veya asıl kasanın ve paranın saklandığını düşünerek kızı vuruyor. Ya da bu hırsızlık kılıfında bir cinayet...

Brezilya'da Sao Paulo, Rio veya ABD'nde suç oranı yüksek bölgelerde dolaşacaksanız, her zaman bir tavsiye verilir: "Cüzdanınızda, çalındığında üzülmeyeceğiniz, ama hırsızı da hayal kırıklığına uğratmayacak kadar para taşıyın." Bu şekilde sizi soyacak adam (diyelim) 80-100$'ın peşindedir. Cüzdandan hiç para çıkmaması veya 10-20$ çıkması onu sinirlendirip silahını ateşlemesine neden olabilir. Sanırım burada da durum bu...

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
mimaslan, blacksea, lenduha, 1905sss, Ahmet Efe, sparus
Youtube da Active self protection kanalı tavsiye edebilirim. Bu tarz olayların videolarından dersler çıkararak sunuyor host.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
kaan han, 1905sss
(26-11-2019, 10:17 PM)harun demiş ki: Brezilya'da Sao Paulo, Rio veya ABD'nde suç oranı yüksek bölgelerde dolaşacaksanız, her zaman bir tavsiye verilir: "Cüzdanınızda, çalındığında üzülmeyeceğiniz, ama hırsızı da hayal kırıklığına uğratmayacak kadar para taşıyın." Bu şekilde sizi soyacak adam (diyelim) 80-100$'ın peşindedir. Cüzdandan hiç para çıkmaması veya 10-20$ çıkması onu sinirlendirip silahını ateşlemesine neden olabilir. Sanırım burada da durum bu...

Çok önemli bir husus, ben buna bahsettiğiniz türdeki yerlerde gezerken altın kural derdim. Dediğiniz gibi 100 USD peşindeki adamı 20 USD kızdırıp işi cinayete götürebilir. Aynı şekilde 1000 USD varsa gene cinayet ihtimali yükselebilir. Bu kez de, 'bu miktarı kaptırınca kesin polise gidip, eşkalimi verir', diye düşünebilir.

Uzun zaman önce Brezilya Santos'ta, hemen her denizcinin Latin ülkelerinde peşine düştüğü şeyi ararken  Rolleyes  , geminin 2. Aşçısı, 2 kişinin bıçaklı gaspına uğramıştı. Cebinden çıkan para tatmin etmeyince epey bi sopa atmışlar. Adam yediği sopaya üzülmemiş, canını kurtardığına sevinmişti.

Brezilya'da şehir merkezleri her ne kadar cıvıl cıvıl olsa da, misal Kadıköy gibi, merkezden biraz uzaklaşınca sefaletin kol gezdiği yerler başlar. Buralara favela derler. En doğrusu bu tip yerlere hiç girmemek, ille de girilecekse tek başına olmamak ve Harun Bey'in bahsettiği üstteki para konusuna dikkat etmekte fayda var.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
yyildiz, mimaslan, 1905sss, madenci08, Militia_747, Alphawolf, sparus
(26-11-2019, 10:17 PM)harun demiş ki:  Sanırım burada da durum bu...

Benim bakış açım çok farklı. Eğer silahınız yoksa eyvallah. Varsa mutlaka kullan.  

Saygılar.

Alıntı

(26-11-2019, 10:17 PM)harun demiş ki: Brezilya'da Sao Paulo, Rio veya ABD'nde suç oranı yüksek bölgelerde dolaşacaksanız, her zaman bir tavsiye verilir: "Cüzdanınızda, çalındığında üzülmeyeceğiniz, ama hırsızı da hayal kırıklığına uğratmayacak kadar para taşıyın." Bu şekilde sizi soyacak adam (diyelim) 80-100$'ın peşindedir. Cüzdandan hiç para çıkmaması veya 10-20$ çıkması onu sinirlendirip silahını ateşlemesine neden olabilir. Sanırım burada da durum bu...

Peki bu tavsiyeye uyduk diyelim, gaspcıya cüzdandaki 100 doları verdik ve kızdırmadan canımızı kurtardık.

Olay mahalinden ayrılıp giderken az ilerde bir gaspa daha uğrarsak ne yapacağız Dodgy

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
lenduha, red, mimaslan
(28-11-2019, 10:36 AM)Ahmet Efe demiş ki: Peki bu tavsiyeye uyduk diyelim, gaspcıya cüzdandaki 100 doları verdik ve kızdırmadan canımızı kurtardık.

Olay mahalinden ayrılıp giderken az ilerde bir gaspa daha uğrarsak ne yapacağız Dodgy

Bahtsız bedevi durumu budur, kutup ayısına katlanılacak artık...  Smile

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
waltherslv, XXAHMETXX, mimaslan, ilksurfer, tirendaz, stgrcgr, sparus

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi