Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ata Arms Yivli Av Tüfeği :TURQUA
Satışa hazır yada en azında elle tutulur bir halde olsaydı shot show 2016 da görücüye çıkardı sanırım. Ben izlediğim kadarıyla göremedim bu ürünü orada.

Linki koymayı unutmuşum. Shotshow 2016 Türkiye menşeli ürünler.

http://www.thefirearmblog.com/blog/2016/...companies/

(31-01-2016, 09:17 PM)septia demiş ki: Satışa hazır yada en azında elle tutulur bir halde olsaydı shot show 2016 da görücüye çıkardı sanırım. Ben izlediğim kadarıyla göremedim bu ürünü orada.

Orada ne Canik ne Sarsılmaz var. Hepsini göstermemiş ki adamlar.

(31-01-2016, 09:17 PM)septia demiş ki: Satışa hazır yada en azında elle tutulur bir halde olsaydı shot show 2016 da görücüye çıkardı sanırım. Ben izlediğim kadarıyla göremedim bu ürünü orada.

(29-01-2016, 03:13 PM)harun demiş ki:
(29-01-2016, 02:55 PM)binajwaad demiş ki: Mayıs ayında Prohunt fuarında görücüye çıkmalı değil mi? Lansman için fuarlar önemlidir sonuçta.

Sanırım Prohunt'tan önce IWA'da görücüye çıkacak.

Evet silah IWA da görücüye çıkıyormuş.Sadece 308 win olarak üretilmiş ve bilindiği gibi yurtiçi satışı yokSmile)

(30-01-2016, 03:08 AM)musti267 demiş ki: Firma yetkilierinin azıcık tarih dersine ihtiyacı var.

1925-1954 arası AS-FA ( askeri fabrikalar umum müdürlüğü-MKE nin atası ) Mauser G98 temelli 7.9mm kurma kollu ( bolt action ) tüfekler üretmiştir.

Geçmişte askeri birliklerde acemi eğitiminde Kırıkkkale adıyla kullanılmış tüfeklerdir.

1952 den sonra ABD den gelen M-1 garand tüfekleri sebebiyle üretimi bildiğim kadarıyla 1954 te durdurulmuştur. Uzun süre jandarma ve acemi birliklerinde hizmet silahı kalmıştır.

Ancak bu konuda frima yetkilerini suçlayamam. Çünkü ülkemizin malum mamalak silah yasaları gereği ülkemizin milli silah tarihini ve bu tarihe ait değerli eserleri yabancı ülkelerden öğrenmek durumunda kalıyoruz.

Şunlardan birini alayım desen 40 dereden su getirtecek devletimiz yasaları ve bunların dağ gibi bürokrasisi ve bedelleri . Bu yasalar olmasada şu değerli eserlere biz sahip çıksak . Hatta gönülden geçen her üretim senesine ait modelden almak. Of of.

Buyrun bu güzel tarih ABD de sadece 380 dolardan satışta .İçimiz yanmaz mı şimdi.

http://www.armslist.com/posts/2532338/hu...de-in-1942

Bu ürün Türkiye'nin ilk bolt action tüfeğidir. Bahsettiğiniz tüfek Mauser marka olup Türkiye de üretilse bile Mauser lisansı ile üretileceğinden dolayı Türkiye'ye ait olamamıştır. Turqua ise %100 yerli tasarımdır ve %100 yerli bir firmada üretilmiştir.
Ata Silah firması Türkiye de ilk ve tek yivli uzun namlu üretim iznini almış özel sektör firmasıdır.

1- Bu ürün 308 cal olarak tasarladın ancak ilerleyen zamanlarda piyasa durumuna göre diğer çaplarda üretilecektir.
2- İlk olarak Shot Show'da bu sene sunuldu. IWA fuarında da gösterilecek.
3- Turqua 'nın sadece yurtdışı satışı vardır. MKE getirmi bilemem ama yurtiçi satış durumu olursa gerekli izinleri Ata Silah alacaktır.
4- Tasarım konusuna gelince... Herkes aynı ürünü beğenecek diye bir kural yoktur. Ancak bu ürün tamamen özgün bir tasarım. Herhangi bir üründen esinlenilerek yapılmış bir ürün değil. Şimdiye kadar gelen tepkiler güzel..

BORA 12?.. Askeri tüfek olduğu için Türkiye' nin ilk kollu mekanizmalı yivli tüfeği sayılamaz mı?

Söz konusu tüfek Shot Show' da görücüye çıktı incelemek ve videosunu çekmek imkanım oldu.

Sn. f.aktunc,

Sanırım Ata Arms'ın yetkilisisiniz. E-posta'lara bakan ilgili departmanınız daha iyi çalışması lazım, daha çok iletişim sıkıntısı yaşarsınız.

Forumu takip ediyorsanız keşke bu ürünü yetkili olarak siz paylaşsaydınız.

Kısmet tabancanıza İnşallah. Yine paylaşmayacaksanız ilgili silahın teknik bilgilerini ve fotolarını e-posta yoluyla bana iletirseniz ben paylaşırım.
E-posta adresim: cos30.cos30@gmail.com

(23-02-2016, 09:33 PM)lupus demiş ki: BORA 12?.. Askeri tüfek olduğu için Türkiye' nin ilk kollu mekanizmalı yivli tüfeği sayılamaz mı?

Ondan önce KNT308 keskin nişancı tüfeği vardı. Bunlar askeri silah ve MKE merkezlidir. Ata Silahın yaptığı av tüfeği ve piyasaya satılacak olan modeldir.

(23-02-2016, 10:22 PM)cos30 demiş ki: Sn. f.aktunc,

Sanırım Ata Arms'ın yetkilisisiniz. E-posta'lara bakan ilgili departmanınız daha iyi çalışması lazım, daha çok iletişim sıkıntısı yaşarsınız.

Forumu takip ediyorsanız keşke bu ürünü yetkili olarak siz paylaşsaydınız.

Kısmet tabancanıza İnşallah. Yine paylaşmayacaksanız ilgili silahın teknik bilgilerini ve fotolarını e-posta yoluyla bana iletirseniz ben paylaşırım.
E-posta adresim: cos30.cos30@gmail.com

Merhaba..
Ata Silah çalışanıyım. E-Posta konusunu fabrikadaki arkadaşlara ileteceğim. Çok fazla forum takip eden birisi değilim. Bu konu dikkatimi çekti ve yazmak istedim.

Tabanca paylaşım konusunu görüşeceğim.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi