Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ata Arms Yivli Av Tüfeği :TURQUA
Hakkında başka bilgi yok, ama sitesindeki İngilizce katolokta bu resim var.

[Resim: 28RRRA.jpg]

First lüğü biraz su götürür eğer özel sektör iştiraki şerhi konulmazsa ama yine de güzel bir gelişme.İnsan ister istemez fiyatını merak ediyor. Mkek'e gelir mi?Gelince CEO generıllamızdan birisi ne gerek var yurtdışından 30000 dolar verip permi ile tüfek getirmeye biz üç bin liraya altın kaplama tüfek satıyoruz gibi bir yorum yapar mı merak ediyoruz.

Eğer kendilerini geliştirip biz tekiz biz yerliyiz herkes bizi almalı jargonu dışında hareket ederlerse güzel bir tüfek olabilir.

"First" olayını anlamadım ben. Bundan 5-6 sene önce Koç Müzesi'nde İsmet İnönü'nün (yanlış hatırlamıyorsam) 1943 üretimi Mauser'ini görmüştüm. Üstündeki yazılar Türkçe'ydi. Hatta hiç filmlerdeki gibi uzun bi tüfek değilmiş demiştim.

Ata Arms'ın fiyat politikasını biraz yüksek bulsam da, üretim kalitesine özen gösteren ve çizgilerini yükseltmeye çalışan bir firma olarak görüyorum. Ürünlerini gönül rahatlığı ile sattığım için bu yorumu yapıyorum, kullanıcılar kadar doğru tesbit yaptığımı iddia edemem. Umarım yivsiz sektöründe gösterdiklerinden daha fazla hassasiyet ve özen gösterirler yivli sektöründe.

Saygılar.

Sn By_Düzce, yivlinin yanında bir de tabanca üreteceklermiş, iştiraklerinden Armsan da yivli üretecek diye aklımda kalmış. Yaban TV'de mi duydum yoksa internette mi okudum tam olarak hatırlayamadım. İnşallah diğer firmalar da benzer ürünleri üretir. Hakkında fotoğraf dışında bir bilgi yok. Üreticisi olan Yollu ailesi foruma üye mi bilmiyorum. Ama üye ise ürünleri hakkında bizleri bilgilendirirse sevinirim.
Saygılar...

Sanki, sürgü/bolt düz hareketli ! Olacak gibi.
Tetik korkulugu ve gez daha öZenli olmalı mı ne?

Dipçik pedi Pachmary. Ondan emin olabilirsiniz. Cool

Gördüğüm anda ilk aklıma gelen, "Nişangahı düzgün olurmu acaba? Umarım yivsizler gibi hanyayı gösterip kenyayı vurmaz" oldu.

Saygılarımla

Muzzle thread de var. Kompansatör opsiyonel olacak sanırım. Eğreti bir görüntüsü var beğenmedim açıkcası.

Sanırım bir tek ben tetik, tetik korkuluğu ve kubuz yapısını havalı tüfeklere benzettim...

Alıp atış yapmadan, uzun soluklu kullanmadan tüfeğin kalitesi hakkında fikir beyan etmek zor. Benim asıl takıldığım konu posterdeki slogan. '' Türkiye' de şimdiye kadar üretilen ilk kolu mekanizmalı tüfek ! ''. Slogan İngilizce, belli ki bu slogan dış pazarlar için konulmuş, ki büyük ihtimalle MSB sadece ihraç için üretim izni vermiştir, tüfek iç piyasada satılmayacaktır, piyasaya süreceğin bir ürünün arkasında bir geleneğin, birikimin olmadığını beyan etmenin alemi nedir... Kafa hala tarım fuarında müşteri kafalar gibi çalışıyor. Posterdeki slogan da bunu yansıtıyor. Ne bileyim, '' Yıllardır avlaklarda edindiğimiz tecrübe ve birikimimizle artık gözümüz daha uzaklarda! '' gibi veya benzeri, çok daha fazla güven veren bir sloganla hedef kitlenin karşısına çıkmayı düşünmek bu kadar mı zor bir iştir.

2 üye teşekkür etti:
derinoz, blueokkes

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 3 Ziyaretçi