Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlk yivsiz tüfeğim; Benelli Super Nova ComforTech Slug...
Sabri Bey, 

Zahmet verdiniz teşekkür ederim. Atışlarımızda fark ettiğimiz 10 cm. Den daha fazla bir sapma olduğuydu... 100 m. den daha uzun bir mesafeye sıfırlanmışda olabilir tüfek. Bildiğiniz üzere bunu eldeki mevcut fişekler ve yivsiz bir tüfekle kestirmek, en azından ben gibi tecrübesiz atıcılar için zor. Hatanın bir kısmı bende de olabilir elbet. Ama birkaç farklı atıcı ile müşahede ettiğimizde 100 m.' den fazlasının olduğu, eksiğinin olmadığı yönünde.

Ne demek istediğinizi tamamen anladım. Öneri ve tavsiyeleriniz doğrultusunda sıfırlama yapmaya çalışacağım efendim. Katkılarınız için tekrar teşekkürler eksik olmayınız. 

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
(19-12-2017, 08:34 PM)Xlll demiş ki: Sn. Yasin06 ,

Benelli Süper Nova Confortech  Slug modelinin kasasını delip, pikatini ray takan biri olarak bir iki tavsiyem olacak .

Tüfeğinizi seviyor ve değiştirmek istemiyorsanız , kaliteli bir pikatini ray alıp üzerine de kaliteli bir red dot takmanız ( ben öyle yapmıştım )  .

Optik takılı olduğunda mekanik nişangahı kullanamıyacağınızı yazmışsınız.

Kullanıyor olsanız bile alt vurma sorunu yaşamaya devam edeceğiniz için bence gerekli de değil .

Gez veya arpacık ile ilgili Sorun olmadığını düşünelim  ( şu anda kullandığım Benelli M4 te her hangi bir sorun olmamasına rağmen Red dot u hiç çıkarmadım ve gayet memnunum ) , kaliteli optiğiniz var ise mekanik nişangah ile atış yapmayacağınızı düşünüyorum .

Mossberg 500 de en az Benelli Süper Nova kadar güzel ve sorunsuz bir tüfek . Tüfeğin ölçüleri , tetik erişim mesafesi sizin için uygunsa , Sn nizi satarken çok fazla da zarar etmeyecekseniz Mossberg 500 alın derim .

Tüfeğin aksesuar bolluğu , en önemlisi de Tükye'den garantili ve faturalı temin ediliyor olması büyük avantaj

Umarım yardımcı olabilmişimdir .Saygılar .

Sn. XIII
Tüfenizdeki delme işlemini kendiniz mi yapmıştınız?

Alıntı

Evet, kendim deldim . 

Daha önce çalıştığım firmada üretim bölümü vardı . Gerekli ekipman olduğu için problem yaşamadım . 

Evde denemeyin  Smile

Saygılar .

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
DrgFly
Kullanmadığım, satmaya da  kıyamadığım bir Benelli Nova tüfeğim var.
Ray montaj işlemi yapmak istemiştim ancak bir türlü kendim yapmaya cesaret edememiştim. 
Sizin mesajınızı okuyunca tekrar heveslendim.  Smile
Kolay bir işlem midir? Biraz işlemle ilgili bilgi verebilir misiniz?

Alıntı

Tüfek kasasının üzerine pikatini raya göre işaretlediğimiz delik yerlerini sütunlu matkap ile deldik ve sonrasında klavuz çektik . Kasa ve pikatini rayın et kalınlığını hesaplayarak civata alıp taktık.

Yazıda çok basit gibi dursa da hayata geçmesi acemi eller de sıkıntılı olabilir . İyi bir ustanın bu işlemi yapması daha sağlıklı olur .

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
DrgFly, ducak, Sabri, Yasin06
Sn.XIII teşekkür ederim açıklamanız için.İzmir'de bu konularda güvenilebilecek bir usta aramaya devam.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Xlll

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi