Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlk 44' lük tabancam: SMITH WESSON MOD 29-2, Pinned and Recessed!
Shocked 
(06-02-2016, 08:42 AM)lupus demiş ki: 9x19 mm çekirdek kovanda durduğu gibi olmaz... Smile

Sn.kara bakmayın siz böyle safsatalara.. bunlar "boyutu önemli değil önemli olan işlevidir" avunması..Bu arkadaşlar hiç afrika belgeseli seyretmedikleri için böyle konuşup dururlar..Big GrinTongue
Bu arada fiochhi çok iyi olmamakla beraber gözlük kulanmanızda fayda olacak mermilerdir. Keşke remington bulabilsenizde silahın o zaman daha bir tadına varsanız. Keyifli atışlar dilerim.

Alıntı

(06-02-2016, 12:31 PM)meganfocus demiş ki:
(06-02-2016, 08:42 AM)lupus demiş ki: 9x19 mm çekirdek kovanda durduğu gibi olmaz... Smile

Sn.kara bakmayın siz böyle safsatalara.. bunlar "boyutu önemli değil önemli olan işlevidir" avunması..Bu arkadaşlar hiç afrika belgeseli seyretmedikleri için böyle konuşup dururlar..Big GrinTongue
Bu arada fiochhi çok iyi olmamakla beraber gözlük kulanmanızda fayda olacak mermilerdir. Keşke remington bulabilsenizde silahın o zaman daha bir tadına varsanız. Keyifli atışlar dilerim.

Sayın meganfocus, lupus üstadla özel bir samimiyetiniz olduğunu ümit ediyorum.
9 mm mermi 44 magnumla mukayeseden uzak olsa da gerek durdurma gücü gerekse hız olarak boyutlarından beklenmeyecek özellikte bir mermi. Bu nedenle yukarıdaki safsataya(!) katılmak durumundayım. Selam ve saygılar.

Alıntı

Sn . Dr kara .

Silahınız hayırlı olsun. Ama malesef 44 lük deyince aklım hep Dirty Harry ve 8 inçlik namluya gidiyor.

Çocukken filmi seyrettiğimizden herhalde o uzun namlu içimize işlemiş.

Birgün denk gelirse almak isterim doğrusu .

[Resim: 620-boomer-movies-dirty-harry.imgcache.r...60.web.jpg]

[Resim: M29-Dirty-Harry1.jpg]

Alıntı

Sayın musti267, bence de 8' olan 44'lük daha güzel ve (Dirty Harry'nin kullandığı model olması dolayısıyla) anlamlı ancak 4'lik modeli bile oldukça büyük ve ağır olması nedeniyle taşımada sıkıntı yaratırken 8' lik sadece dosta göstermek için dururdu sanırım. Aynı tabancanın 8' olanına sahip birine hiç rastlamadım. Herhangi bir forumdaşımızda da yok sanırım. Kolay kolay bulunabileceğini sanmıyorum. Umarım birgün denk gelir ve alırsınız. Saygılar.

Alıntı

Nihayet 44'lükle atış yapma şansını (iyi şans mı tartışılırSmile) buldum. Daha fazla mermi götürmeme rağmen sadece 4 atış yaptım.(daha doğrusu yapabildim) Sesi muazzam, verdiği his harika ancak atışta elinizin ayasına öğle bir sopa yemiş oluyorsunuz ki, tekrar atış yapma isteği uyanmıyor. Belki benim daha önce 44'lükle atış yapmamamdan/acemiliğimden kaynaklandı bilemiyorum ama resmen sağ elim dövüldü. Bir dahaki sefere kesinlikle eldiven kullanacağım. Kabzeyi değiştirmeyi hiç istemiyorum ancak ortopedik bir kabze (sık sık atış yapılacaksa) şart bu tabancaya. Atışa gelecek olursak 15 metre civarında bir uzaklıktan boy hedefine atış yaptım. Oldukça isabetli atışlardı. Hedefi vurma konusunda hiçbir sıkıntı yaşatmıyor tabanca. Bu arada 200 mermi istihkakını az bulan biri olarak söylemeliyim ki; bu tabanca için yıllık 200 mermi kesinlikle yeterliSmile Selam ve saygılar.

Alıntı

(19-02-2016, 05:26 PM)dr.kara demiş ki: Bu arada 200 mermi istihkakını az bulan biri olarak söylemeliyim ki; bu tabanca için yıllık 200 mermi kesinlikle yeterliSmile Selam ve saygılar.

size göre yeterli..
Ormanda gecenin bir karanlığında o silahın sesini ve alevini bir görün ondan sonra bir bakarsıniz ki 60-70 atış yapmışsınız bile..

Alıntı

(19-02-2016, 06:15 PM)meganfocus demiş ki:
(19-02-2016, 05:26 PM)dr.kara demiş ki: Bu arada 200 mermi istihkakını az bulan biri olarak söylemeliyim ki; bu tabanca için yıllık 200 mermi kesinlikle yeterliSmile Selam ve saygılar.

size göre yeterli..
Ormanda gecenin bir karanlığında o silahın sesini ve alevini bir görün ondan sonra bir bakarsıniz ki 60-70 atış yapmışsınız bile..

Silahın alevini görüp sesini duymaktansa merminin hedefdeki yerini görmeyi tercih erderim Dodgy .

Saygılar.

Alıntı

Nereden biliyorsunuz..Belki fosforlu hedeflere gece atışı yapıyorumdur..Big GrinBig Grin

Alıntı

Nedense aklıma Lazoli geldi.

Alıntı

'' Dikkat lazoli çıkabilir '' Exclamation

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi