Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsun Poligonu ...
Şaka gibi, nüfusu 1.000.000 üzerinde olan bir şehirde atıcılık sporu ile uğraşabileceğiniz bir alan yok, hem de ilgili bakan Sn Suat Kılıç Samsun milletvekili iken. Bence Sn Suat Kılıç'a bu konu ile ilgili bir bilgilendirme ve talep maili yazarsanız belki bir kıpırdanma olur.

Alıntı

Geçen kış ikinci kademe atış antrenörlüğü kursu için 20 gün kadar samsunda kaldığım süre içerisinde, hem samsun spor kulübü içerisindeki kapalı ateşli atış poligonunu hemde stadyum altındaki kapalı havalı atış poligonunu kullanma şansım oldu, bu süre içerisinde her iki poligondada samsun'lu arkadaşlarımın ilgi alaka ve güleryüzü hafızamdan silinmedi, hatta barabilli ile yaptığım atıştan sonra ilgi biraz daha arttı ama bu bana değil barabilliye olan bir ilgiydi, şimdi kapanmış olduğunu öğrenince üzüldüm büyük kayıp umarım tekrar açılır. ama havalı poligonun faaliyetinin devam ettiğini zannediyorum çünkü müsabakalarda samsunlu sporcularımızı hala görüyoruz yıldız ve genç erkek branşında birinciliği başkasına bırakmıyorlar oldukça başarılılar.

Alıntı

Biraz evvel özel bir guvenlik firmasi ile gorustum. Kursiyerlerine yaptirdiklari atis egitimlerini Polis Okulunun bunyesindeki poligonda yapiyorlarmis.

Peşi sira il polis okulunu aradim ve durumu anlattim. Ancak poligonun sivillerin kullanimina kesinlikle acik olmadigini belirtti telefondaki polis memuru...

Of offf! Cildirmak isten degil sayin uyeler...

Alıntı

Çok eskiden samsun toptepede kimseler olmazdı,yada televizyon sapağından yukarı çıkardık atış için.Artık poligonda kapandığına göre atış yapacak yer kalmamış anlaşılan. Üzücü.

Alıntı

Son durum hakkında bilgi vereyim sayın üyeler. Belki yolu düşen birisinin yahut Samsun'da yaşayan bir üye faydalanır.

Aşağıdaki harita görüntüsünde işaretlediğim yerde trap atışları için bir açıkhava poligonu var. Poligon derken çok gelişmiş birşey olduğu izlenimine kapılmak yanlış olur ama "bunada şükür" demekten başka birşey gelmiyor elden malesef.

Gittiğimde açık olmadığından tellerin arkasından bakarak çok verimli inceleyemedim ama iş görecek bir yer. Ancak malesef orayada halihazırda "SATILIK" tabelası asılmış. Umarım satıştan çekilir.

Sahibi ile bugün telefonla konuştum, sadece yağmur yağmayan pazar günleri gidip açıyormuş. Öğrendiğim kadarıyla asıl başka imiş.

Yarın yağışlı olduğundan yarından geçti artık ama kısmetse önümüzdeki pazar gününe niyetliyim gitmeye.

[Resim: nwi3t9uq.jpg]

Alıntı

Samsun'da faal atış poligonu konusunda son durum nedir? Konu hakkında bilgi sahibi değerli forum üyelerimizin mesajları için şimdiden teşekkürler.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Karacula gibi bende güncel durumu merak içindeyim.

Samsun gibi silah üretiminin yapıldığı (Samsun Yurt Savunma Sanayi), spor bakanlarının bulunduğu bir ilde poligon olmaması şaşırtıcı.Bilgisi olan, paylaşan olursa çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

Alıntı

Samsunda varmı bilinen uygun bir yer. Bende çok aradım ama bir türlü bulamadım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
talipakil

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi