Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fişek doldurma şekilleri ve güncel maliyetler.
Artık internet alışverişi yoluyla fişek alamıyoruz. Fişek doldurma maliyeti günümüzde sanırım piyasa fiyatlarının altına inmiş gibi görünüyor. En son dolum yaptığımdaki maliyetler şöyle çıktı:

Kovan    40 Kr (Kapsülü ile geliyor)
Tapa      26 Kr
Barut     25 Kr (1.80 gr MKE dumansız)
Çekirdek 75 Kr 

TOPLAM: 166 Kr (Piyasada en ucuz tek kurşun 180 Kr)

İlk mükerrer dolumda

Kovan        0
Tapa         26 Kr
Kapsül      12 Kr
Barut        25 Kr
Çekirdek    75 Kr

TOPLAM: 138 Kuruş

Çekirdeği de kalıba kendimiz dökersek, maliyet 1 TL altında olabilir gibi

Saygılarımla

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
LAMRETOEJ, lupus, heisenberg, Mr. Knowing, harun, Arat, tsuba, Gazanfer
Sayın Sabri Merhabalar,
Dolum yaparken kullandığınız tek kurşunlar sanırım Özkara marka olanlar. Gördüğüm kadarıyla bu kurşunlar kendi tapalarıyla geliyor. Siz bu tapaları söküp başka bir tapa ile mi değiştiriyorsunuz? Hangi tip tapa kullanıyorsunuz?

Tahminim gaz kaçışını engellemek için değişiklik yapıyorsunuz ama yine de sebebini sizden dinlemek isterim. Sadece tek kurşun doldurmaya niyeti olan biri olarak reçetenizi detaylandırırsanız sevinirim. Kullandığım tüfek Ata CY Tactical. Sadece hedef atıcılığı ile ilgileniyorum ve maksimum mesafem 100 Mt..

Aslında konuları okurken bir çok detayla karşılaştım ancak biraz kafam karıştı. Yardımlarınızı rica ederim.

Saygılarımla,

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
Arkadaşla geçen sene hurdacıdan 100 120 liralık kurşun aldık (Kilosunu tam hatırlayamıyorum .) Sekiz yüz küsur tane bilye döktük . Yarısından fazlası göz hakkı yok makine hakkı diye gitti . Uğraşması zevkli ama zaman isteyen bir iş . Zamanı kısıtlı kişiler için hazır fişek daha mantıklı çok bir fark yok .Ciddi emek istiyor . Kendi yaptığın bir şeyi kullanmanın tadı ise çok güzel .

Alıntı

Geçen sene 30 kiloluk kurşun külçesine murç ve balyozla 2 saat giriştikten sonra aynı gün içerisinde 9 saatten fazla döküm yaptık. 12 ga, 20 ga ve .410 döktük. Birdaha bukadar dökermiyim? Tövbe!!

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, wubıh

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi