Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GUNSLICK FOAMING BORE CLEANER, Namlu temizleme köpüğü.
Selamlar,

18 atım görmüş yivli namlusu;

3 defa Gunslick Foaming Bore Cleaner ile temizlik yapıldı.
Her temizleme öncesi plastik fırça ile harbilendi.
Köpük namlu içerisinde 20 dk bekletildi ve sonra köpük emdirilmiş paçavra ile temizleme harbilemesi yapıldı.
İlk iki seferde siyah karbon atığı ve mavi bakır atığı çıktığı gözlemlendi, 3. Seferde çıkan bez temiz idi.
Sonra yine plastik fırça ile harbileme sonrası 1 defa da Milfoam Forrest Bore cleaning foam ile namlu dolduruldu.
20 dk sonrası paçavra ile yapılan harbilemede bezin temiz çıktığı görüldü.
Daha sonra namlu bakır fırça ile 5 kez harbilendi
Namluya Ballistol Gunex temizleme yağı uygulandı ve yine aynı yağ emdirilmiş paçavra ile harbilendi.
Çıkan paçavranın fotografı aşağıdadır.

Hikayenin anafikri: Ruh sağlığınız açısından, gereğinden fazla titiz olmayınız

Saygılarımla,
[Resim: F2E5BCCB-50DD-49DA-9D01-476D3B072969_zpsndrsseon.jpg]

Alıntı

(10-04-2016, 09:48 PM)BekciHursit demiş ki: Ruh sağlığınız açısından, gereğinden fazla titiz olmayınız

Elimde değil :-(

Alıntı

Sayın Bekçihurşit, ben olsam son işlemi yapmazdım ancak son işlemi yaptıktan sonra paçavra bu şekilde çıksaydı, tekrar tekrar birşeyler denerdim. Paçavra tertemiz çıkmalı silahın namlusundan. Yoksa gece rüyama girerSmile) Selam ve saygılar.

Alıntı

Tam da söylemeye çalıştığım bu Sayın Dr. Kara Smile)

Selam Saygı bizden

Alıntı

(10-04-2016, 12:42 PM)lupus demiş ki: DİKKAT!

Bulaşık teli alırken mutlaka çelik ve alüminyumdan mamül tel ayrımı yapılmalı.

Saygılar.

Sayın lupus ve saygıdeğer forum üyeleri ,

bulaşık teli seçiminde sizlerin kullandığı bana önerebileceğiniz bir ürün varmıdır?Bu konuda yanlış seçim yapıp namlu içine zarar verebileceğim düşüncesiyle tereddüt yaşadım yardım ederseniz çok sevinirim.

Saygılar.

Alıntı

(22-04-2016, 07:39 PM)JoinV demiş ki: bulaşık teli seçiminde sizlerin kullandığı bana önerebileceğiniz bir ürün varmıdır?

Sn. JoinV; bulaşık teli mevzusuna hiç bulaşmayın. Yabancılardaki gibi bizde telin sertlik veya incelik özelliği yazmıyor bknz "grade-fine". Bu yüzden yapılacak en mantıklı çözüm hırdavatçılardan bakır yünü veya pirinç yünü almaktır. Saygılar.

Alıntı

Marketlerde satılan o yuvarlak bulaşık tellerinin büyük bir kısmı çelikten mamül ürünler. Önceleri ara sıra da olsa alüminyum bulaşık tellerinden bulabiliyordum, son zamanlarda hiç yok marketlerde. İnce veya kalın, namlu temizliğinde kesinlikle çelik tel kullanmayın. Sn. Barış bu konuyla ilgili yıllar önce bir paylaşım yapmıştı. "Çelik bulaşık telleri namluda gözle görülebilen çizikler oluşturmasa da mikro çizikler oluşturur" demişti.

Alıntı

Arkadaşlar, fantazi aramaya gerek yok! Çelik namluyu çizmeden temizleyebilecek benim bildiğim 3-4 farklı demir dışı metal mevcut: Alüminyum, titanyum, bakır ve prinç.

Bunlardan gerek sertlik değeri, gerekse kg. birim maliyeti olarak fırça yapımına en uygun olanı prinç'tir. E, onu da sağolsunlar tac87' de satıyorlar.

http://www.tac87.com/BRONZ-NAMLU-FIRCASI,PR-1121.html

Senede 2000 mermi yakıp, 10 liralık 2-3 tane fırçayı almayacak kim olabilir? Hele ki silah satın almanın sırat köprüsünden geçmeye benzediği güzelim memleketimizde, dişinden tırnağından artırıp aldığı silahına hangimiz kirli bulaşık muamelesi yapar???

Silahınıza traktör muamelesi yapmayın, ona Rolls Royce muş gibi davranın ki, zamanı gelip kendisine ihtiyaç duyduğunuzda sizi yolda bırakmasın!

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
nutkey
Kafam iyice karıştı açıkcası ne yapacağımı şaşırdımSmile Sonuç olarak bulaşık teli kullanımına hiç yaklaşmayıp bronz fırçayla devam etmek gerekiyor sanırım durum bunu gösteriyor.

Saygılar

Alıntı

Şöyle düşünelim:

Silah temizlik malzemesi üreten onlarca meşhur firma var. Bu kadar firmada çalışan bunca adam, ek olarak bu işe kafa yoran yüzlerce, belki de binlerce kişinin hiç birinin aklına bulaşık teli, veya benzer fonksiyonlu bir "fırça" sistemi yapmak gelmemiş. Ya da aklına gelmiş, denemiş, "yok kardeşim, standart fırçalar daha doğru temizlik yapıyor" mu demiştir?

Senaryoya net olarak cevap veremem ama sonuç ortada: Herkes fırça üretiyor ve fırça kullanıyor. Öte yandan bulaşıklarda bile bulaşık teli kullanılmıyor.

Siz iyisi mi herkesin gittiği yoldan gidin, kendini kanıtlamış teçhizattan şaşmayın.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi