Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RED DOT ve Parallaks Arazı.
Red Dot' lu nişangahlar söz konusu olunca herkeste garip bir ön yargı var. Herkes herhangi bir '' red dot '' nişangahı alıp, herhangi bir silaha, herhangi bir şekilde monte ettiğinde bırakın duranı, uçanı kaçını affetmeyeceğini zannediyor. Hem de hiçbir eğitim yapmadan. Ve her zamanki gibi çok yanılıyor.

Herşey en kaliteli ve en uygun şekilde bir araya getirilmiş olsa bile, '' red dot '' lu nişangahları farklı mesafelerde ve senaryolarda hakkını vererek kullanabilmek ciddi bir eğitim gerektiriyor. Ve bu eğitim sürecinde en çok dikkat edilmesi gereken ayrıntı, nişangahtaki noktayı iki göz açık olarak yakalanan hedefle hızlı, isabetli bir şekilde bir araya getirebilmek. Eğer nişangahtaki noktaya odaklanarak nişangah içerisinde hedef arama alışkanlığınızdan vazgeçemiyorsanız, bunun için eğitim yapmaya zaman ayırmıyor, açık ekranlı veya tübüler sistemli nişangahlarla farklı adaptasyon performansı sergiliyorsanız, kesinlikle '' red dot '' lu nişangahlara para harcayıp paranızı çöpe atmayın.

Saygılar.

Alıntı

Aşağıdaki videoda, ön mercek koruma kapağı kapalı, dolayısı ile içinden ışık geçmeyen, arka mercekten bakıldığında hedefin değil, simsiyah fonda sadece kırmızı noktanın göründüğü elektrooptik nişangah ( Aimpoint PRO ) takılı Benelli M4 ile, 12 ve 15 m mesafelerden MECA tek kurşunlarla yapılan atışları göreceksiniz;

Sonuç; Noktalı elektrooptik nişangahlarda ( red dot ) nişangaha, nişangahın içerisindeki görüntüye değil, çift göz açık bir şekilde hedefe bakılır ve odaklanır. Gözler, aynı anda iki farklı mesafedeki bir cisme odaklanamadığı için, iki göz açık bir şekilde hedefe odaklanıldığı müddetçe, hedefle göz arasına giren cisimler bulanık olarak görülecektir. Kırmızı nokta kendiliğinden hedefin üzerine yerleşecektir. Ve sanıldığının aksine göz bu işlemi kabaca değil, son derece hassas bir şekilde yapacaktır. Eğer bir '' red dot '' nişangahla, ön merceği kapalı iken de bu kadar hassas atış yapamıyorsanız, '' red dot '' nişangahı olması gerektiği gibi kullanamayı bilmiyorsunuz demektir. Eğer bir '' red dot '' nişangahı olması gerektiği gibi kullanamıyorsanız, hızlı ve hassas vuruş avantajını da hakkı ile kullanamıyorsunuz demektir.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
AsmTR
Üstadım, bu hafta sonu "EGE TAYFASI " toplandık . Bir çok atış stilini deneme fırsatımız oldu . Çalışmalarımızın biri de bu atış şekliydi . Avdan alışkın olduğum için arkadaşlar denediler , ilk başta hedefi görememe gibi sorun olsada sonrasında alışıp isabetli atışları oldu.

Çok faydalı bir çalışma , emeğinize sağlık .

Saygılar .

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
(22-03-2017, 11:17 PM)mEmreP demiş ki: Peki türkiyeden alabileceğimiz uzun yıllar dayanacak sağlam ürün tavsiyeleriniz var mı

Sn. mEmreP,

Foruma yeni geldiniz, hoş geldiniz. Forum sayfasının üst kısmında Aşağıdaki resimde okla işaretlediğim büyüteç üzerine tıklayıp, arama satırına "Red dot" yazıp, enter yaparsanız hem bu konu ile iligili  forumda şimdiye kadar yazılan bilgilere, hem de kaliteli Red dot satış ilanlarına ulaşabilirsiniz:

[Resim: Ekran_Resmi_2017_03_22_23_43_43.png]

Alınacak ve Türkiyede bulunacak Red dot'lar konu başlığındaki paralaks arazı göstermeyen Aimpoint, Eotech ve Sightmark'tır. Google da ismleri yazıp satış olarak arayabilirsiniz. Ayrıca Forum üyelerimizden birinin yakında Eotech Türkiye distribütörlüğünü alacağını da duydum. Aimpoint için aşağıdaki bağlantıya sorabilirsiniz: http://www.mendsavunma.com.tr/tr/markalar/aimpoint
Şu anda fayda/fiyat oranı yüksek diğerlerine göre fiyatı düşük Sightmark satışı var: http://www.izmiravmarket.com/WOLVERINE-1...78770.html

Bundan daha düşük fiyata ancak airsoft ürünler için satılan Red dot bulabilirsiniz ama yivsiz tüfeklerde kısa bir sürede kullanamaz hale gelirler, paranıza yazık edersiniz.

Saygılar

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Zemre10, Xlll, Oberon, xlcod3r
(23-03-2017, 12:02 AM)Sabri demiş ki: Aimpoint için aşağıdaki bağlantıya sorabilirsiniz: http://www.mendsavunma.com.tr/tr/markalar/aimpoint

MEND Savunma Aimpoint için sadece askeri ve kolluk kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. perakende satışı Uçar Av'da:

https://www.ucaravmarket.com/kategori/durbun/red-dot/

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, Gazanfer, xlcod3r

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi