Benelli M4; Görüş ve Değerlendirmeler-2
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Benelli M4; Görüş ve Değerlendirmeler-2
Hayırlı olsun Üstad. İtalyan ateşi sarmış sizi.Wink

Alıntı

Üstad hayırlı olsun , iyi günlerde ağız tadıyla kullanın inşallah..

Saygılar.

Alıntı

(23-12-2015, 10:02 PM)lupus demiş ki: Aile fotoğrafı... Smile

[Resim: kpYKnQ.jpg]

"EN AZ 3 TÜFENK!"

Smile

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lupus
Hayırlı olsun üstad. M4 sahiplerinin, eğri iç ve dış segman pense edinmeleri zaruridir diyebilirim. Her yer segman dolu.

Alıntı

Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.

Böyle kötü tüfenk'ler ile uğraşmayın.Çöpe atın.Çöpe atmadan evvel telefon açın , şu çöpe atacağım diye haber ediniz.Ben beklerim Smile .

Alıntı

(26-11-2015, 01:01 PM)lupus demiş ki:
(26-11-2015, 12:41 PM)Xlll demiş ki: ... " rifle sight " modeli...
'' Ghost ring '' e göre daha hassas atış yapmanıza olanak sağlıyor.
+ 1.

(26-11-2015, 11:14 PM)lupus demiş ki: Ghost Ring nişangah takımları ile ilgili görüşüm ise, tamamen pazarlama cambazlığı oldukları yönündedir. Ghost Ringlerle, Remington 870' in kaval namlulu modellerindeki gez arpacık takımı ve Benelli' nin klasik gez arpacık takımı kadar hassas hedef atışı yapılamıyor. Küçük topaç arpacıklar kadar da hızlı nişan alınamıyor. Yakın mesafe hızlı savunma atışlarında sadece arpacığı görecek görecek şekilde hedef hattı ve kas hafızası geliştirdim, rahat ettim. Ghost Ring nişangahlar bence tamamen gereksiz hacim, çıkıntı ve ağırlıktan ibaret para tuzağı.

Dipçik ve nişangahtan başka neleri değiştireceksiniz ?

Alıntı

M4 sahipleri için fiyatı hariç çok güzel bir red dot ve ray kombinasyonu. Anladığım kadarı ile absolute co- witness imkanı sunuyor.

https://scalarworks.com/optic-mounts/bor-rmr/

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
m16a2
Bu parça özel silindir şok üzerine kompansatör takılmasıyla elde ediliyor. Silindir şok dışa doğru uzantılı ve üzerinde diş mevcut. Kompansatör bu dişe monte ediliyor, tek bir parça değil. Orjinal Benelli marka olan 200 küsur dolares gibi bir fiyatla Amerikonya da. Yine kaliteli diyebileceğimiz Carlsons marka olan 90 dolares civarı. Ayrıca bu parça takıldıktan sonra şarjör borusuna Nordic marka +1 uzatma daha eklenebiliyor. Bu uzatma +1 olduğu içinde extra bir namlu kelepçesine ihtiyaç olmuyor.

M4 için güzel bir modifiye bence. Zaten orjinal hali ghost load ile 9 kapasiteye ulaşan M4 ümüz bir anda 10 kapasite oluveriyor.

Alıntı

Sn.Endulus,

Şimdilik tüfeğin hiçbir şeyini değiştirmeyi düşünmüyorum. Orijinal halini, farklı şartlarda, farklı şekillerde kullanarak, orijinal halinin farklı kişilere, farklı şartlara ve farklı atış şekillerine ne kadar adapte edilebilir olduğunu görmek istiyorum. Sonrasında tüfeğe sadece kaliteli bir elektrooptik nişangah eklemeyi düşünüyorum.

Saygılar.

Alıntı

Bir büyüğümüz derki ; KIPRAŞMAYIN .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi