Benelli M4; Görüş ve Değerlendirmeler-2
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Benelli M4; Görüş ve Değerlendirmeler-2
(30-11-2015, 06:06 PM)alone61 demiş ki: Selamlar,

"Benelli M4 görüşleriniz" (http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=6011) adlı konuya yazdığım son mesaj görüntülenemiyor. Galiba bu konuyu da diğer bazı başlıklarda olduğu gibi yeni konudan devam ettirmeliyiz. Moderasyon müsait zamanda düzenlerse memnun olurum.

Saygılarımla.

[Resim: adb10146.jpg]

[Resim: 15525366658_a80b744d76_c.jpg]

Alıntı

Benelli M4 modellerine Cerakote kaplama olanı eklemiş. Ne yalan söyleyeyim, benim hiç hoşuma gitmedi. Belki Cerakote kaplamada farklı renk seçilse daha hoş birşey olabilirdi. Düz siyahı hala gözümde en iyisi.

http://www.hhshootingsports.com/WireShot...oate_1.jpg

Saygılarımla.

Alıntı

(01-12-2015, 04:35 PM)alone61 demiş ki: Benelli M4 modellerine Cerakote kaplama olanı eklemiş. Ne yalan söyleyeyim, benim hiç hoşuma gitmedi. Belki Cerakote kaplamada farklı renk seçilse daha hoş birşey olabilirdi. Düz siyahı hala gözümde en iyisi.

http://www.hhshootingsports.com/WireShot...oate_1.jpg

Saygılarımla.

Ben oldukça romantik ve iç güzelliğe inananlardanım. Bu akşam üretimden kalmış olabilecek çapakları temizlemek için söküm yaptım.
Fiyatını hak eden, çok güzel bir işçilik ile karşılaştım.Gaz pistonları çok temiz işlenmiş. İyiki sökmüşüm, üretim artığı birkaç çapak çıktı. Temizlendi, tekrar yağlandı ve kurulandı.
Bu arada internette ghost loading isminde bir video buldum. Tecrübeli üyeler bu video hakkında yorum yapabilirler mi ?

Saygılarımla

Alıntı

[Resim: 3P5cBm.jpg]
[Resim: daGCSD.jpg]
[Resim: aAwSwy.jpg]

Kesinlikle bir av tüfeği değil! Her hali ile '' Ben harp silahıyım! '' diye bağırıyor. Ve bunun nedeni kesinlikle ilk bakışta dışarıdan görülen üzerindeki '' Tacticool '' aksesuarlar değil, tasarımındaki ince farklılar. ARGO gaz tahrik sisteminden, pimlerin sabitlenme şekline kadar herşeyi ile tam bir zor zaman silahı...Umarım saha tecrübelerimiz de ilk izlenimlerimizle aynı minvalde olur.

ARGO Gaz Tahrik Sistemi;

[Resim: fXbouJ.jpg]
[Resim: IjnUD4.jpg]

Sistem kısa darbeli tahrik prensibi ile çalışıyor. İki ayrı silindirik gaz odacığı mevcut. Bunların içerisinde birer adet gaz pistonu var. Pistonlar vidalı valv ve contalarla silindirlere sabitleniyor. ARGO sisteminin diğer gaz tahrikli sistemlerden en büyük farkı, gaz odacıklarının ve bunlara açılan gaz kaçırma deliklerinin namlu fişek yatağına çok yakın olması, barutun en verimli yandığı alandaki, gazının en temiz halini kullanmasıdır. Bir diğer farkı iki ayrı gaz odacığı olması, birisi devre dışı kalsa dahi diğerinin işlevini görmeye devam edebilmesidir. Üreticinin iddialarından birisi de, bu sistemin anlık değişimlerde dahi çok farklı dolulara rahatlıkla adapte olabildiği ve çalıştığı yönünde, ancak bunu teyid eder saha raporları mevcut olduğu gibi, aksini bildiren saha raporları da mevcut, deneyip hep birlikte göreceğiz.

Bu tüfeğin ruhuna ve konseptine tek yakıştıramadığım ayrıntı da burada. Gaz valvleri ve contaları, gaz silindirlerine vidalanarak sabitleniyor. Ancak kurma kolunun ucu girecek şekilde açılmış deliklere kurma kolunun ucunu sokarak valvleri rahatlıkla söküp takabiliyorsunuz. Hatta vida yatağında tur atarken, kurma kolunun geçtiği delikler namluya denk gelip de zorlamasın diye, sadece tek eksene iki delik açmak yerine, iki ayrı eksene, iki ayrı delik açarak işlemi son derece kolaylaştırmışlar. Bu kadar ince ve pratik tasarlanmış olan sistemde, içerideki valvler o kadar sert bir yay gerimi ile tasarlanıp bir pimle sabitlenmiş ki, sahada sökmek imkansız, yay ve valvi kesinlikle kaçırır kaybedersiniz. Bu istisna haricinde tüfeğin her şeyini en ince detayına kadar, hiç bir ekstra alet edevat kullanmadan sahada rahatlıkla sökebilirsiniz.

Tüfekte tüm hayati pimler, ayrı birer sekmanla sabitlenmiş. Tetik grubu sabitleme pimi, horoz pimi alışılageldik kıvırma tel sekmanlarla değil, ısıl işlem görmüş pres çelik sekmanlarla sabitlenmiş. İğne sabitleme pimi bile elastik polimer bir sekmanla ayrıca sabitlenmiş.

[Resim: 8Qc9eW.jpg]
[Resim: wOPCJ9.jpg]
[Resim: VSgKV7.jpg]

İşçilik ve malzemenin son derece iyi olduğu tüfekte iki ayrı yerde işçilik kusuru görebildim;

1. Mekanizma başının kilit takozları ve çevresinde;

[Resim: j1G8Hi.jpg]

2. Kilit takozlarının yerleştiği namlu kepi yataklarında;

[Resim: W7VkG3.jpg]

Şimdilik bu iki yer haricinde başka hiçbir kozmetik kusur göremedim.

Ayrıca yüzey perdahı ve alüminyum elokseli Beretta, Browning, hatta bazı yerli üreticilerin kullandığı yeni nesil kaplamalar kadar dayanıklı görünmüyor.

Bakalım, şimdilik ilk izlenimler bunlar. Hep belirttiğimiz gibi, malzeme kendisini sahada ve uzun soluklu kullanımda belli ediyor. Umarım beklentilerimizi karşılayacak bir performans ve dayanım gösterir.

Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
FBC, ilksurfer, glock19, Emre., Guven Guven
Sn lupus;
Hayırlı olsun diyelim mi?

Alıntı

Hayırlı olsun.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı

Aile fotoğrafı... Smile

[Resim: kpYKnQ.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
glock19, Guven Guven
Sn. lupus,

Bu durumda Supernova'nızın akıbeti ne olacak?
Diyecektim ki, resimden sonra envanter dahilinde kalacak sanırım.

Hayırlı olsun.

Alıntı

(23-12-2015, 10:02 PM)lupus demiş ki: Aile fotoğrafı... Smile

[Resim: kpYKnQ.jpg]

Maşallah , Maşallah . Düzine hali ile fotoğraflamak nasip olsun.

Alıntı

Athos, Porthos ve Aramis .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi