Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cougar 8000F poligon sonrası
(19-02-2018, 06:17 PM)kurtkan demiş ki: Sayın ihtiyar
Tabancanızla kaç atıma ulaştınız? Bugüne kadar herhangi bir sorun yaşadınız mı? Satınalma belgem elimde ve alım listemde 4 tabanca modeli var. Bunlardan biride Cougar 8000 F. Geri bildiriminiz için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla

Sayın Kurtkan

Cougar aynı atım adetinde duruyor, poligona götürmedim. Silahta bir sorun yok haliyle Smile  arada silip tekrar kutusuna koyuyoruz.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
kurtkan
Sayın Tartarus

Nasip olursa alım listem,
1. HS 9 (bütçe ile alakalı elenebilir)
2. Stoeger Cougar 8000 F
3. Canik 55 S 120
4. Canik 55 P 100
5. Canik 55 TP9 SF ( incelemeye tabi olacak)
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Tartarus
Merhaba,

Bende Stoeger Cougar 8000 f sahibiyim, tabancamı 2016 Şubat ayında aldım, o günden bugüne yoğun bir şekilde kullandım. Atım adedi, fişek çeşitliliği, peş peşe yoğun kullanım, hedefe atışlar olmak üzere denemediğim şey kalmadı. Ucuz olması, yerli olması, tamir bakım imkanlarımızın müsait olması nedeni ile, elimizden geldiğince yorduk. 3000 atımın üzerindedir üst kapağı sökmeye yarayan döner parçanın sağ tarafı tek bir gecede 600 atımlık yoğun bir kullanım da kırılmıştır. Ankara'dan sağ olsun Gazi bey yardımcı oldu eski parçayı göndermemize müteakip yeni parçayı yolladı.

Ben tabancadan çok memnunum, hedef atışları konusunda da çok iyi neticeler veriyor, kırsal kesimde yaşadığımız için ormanda kendi imkanlarımızla hedef çalışmalarımız oluyor. 50 mt üzerinde dahi düzgün atışlar yapılabiliyor.

Şu ana kadar paslanma sorunu olmadı (Sarsılmaz'a istinaden yazdım ) kılıfsız, yaz kış terleyince dahi taşıyorum. Sağ taraftaki tetikle bağlantılı olan hareketli parça gövde de boya aşınmasına sebep oldu, silahı aldığım ilk zamanlardan beri oluşan bir iz, aynı şekilde duruyor. Namlu üzerindeki boya da solmaya ve inceden soyulmaya başladı tabi ki.

Üst kapağın gövdenin sağ tarafında oturduğu bir yerde de alüminyum yapıya boyanın kalkmasından biraz daha bir etkisi olmuş gibi, hafif bir aşınma, vuruntu söz konusu. Sn. Lupus üstad bu konuda bir yorumda bulunursa çok mutlu olurum.

Fotoları eklemeye çalışacağım, biraz bilgisayar özürlüyümdür.
[Resim: IMG_6116.jpg]

[Resim: IMG_6112.jpg]

[Resim: IMG_6117.jpg]

upload pictures

[Resim: IMG_6123.jpg]

[Resim: IMG_6129.jpg]

[Resim: IMG_6115.jpg]

[Resim: IMG_6118.jpg]

[Resim: IMG_6131.jpg]

[Resim: IMG_6127.jpg]

[Resim: IMG_6126.jpg]

[Resim: IMG_6124.jpg]

Alıntı
21 üye teşekkür etti:
geco, demirci57, demasoni, Pistov, wubıh, sirflayer, TTD, BY61, scarface4086, DoganSW, PersonalDefence, ALPTUG, FRD, 1905sss, lupus, kurtkan, ihtiyar, heisenberg, mimaslan, Dr.Oz, ThePulchra
Sn. argun hatırladığınız kadarı ile silahınız kaç kere tutukluk yaptı ?

Alıntı

Stoger tutukluk yapmaz..Smile
Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, defender45acp
Bir süredir sabırsızlıkla yeni çıkartacakları silahı bekliyordum. Nihayet eşek kulaklarından kısa namlusundan kurtulduk diyordum. Artık bu yeni modeli parası neyse verip alacağım diyordum. Lakin gel gör ki yeni ürünleri polimer olacakmış. Bir anda hayallerim suya düştü ve moralim bozuldu.

Alıntı

(26-02-2018, 01:44 AM)BY61 demiş ki: Sn. argun hatırladığınız kadarı ile silahınız kaç kere tutukluk yaptı ?

Sn. BY61 herhangi bir tutukluk yaşanmadı, parça kırıldığında dahi çalışmaya devam etti Smile

Alıntı

Sn.argun,

Alüminyum gövde kaplamasındaki vuruntu ve açılmalar kullanımla beraber oluşan, bu halleri ile dayanım, mekanik çalışma, vuruş hassasiyetini etkilemeyecek tamamen normal vuruntu ve açılmalar.

Sürgü rayları ve diğer mekanik temas alanlarındaki vuruntu ve açılmaları engellemek, geciktirmek, ilerlemesini engellemek için en etkili çözüm, özellikle ateşli silahlara özel üretilmiş mekanik yağlama gresleri kullanmaktır. Alüminyum gövdeli tabanca ve tüfek kullanan silahseverlere şiddetle tavsiye ederim.

Daha nice sorunsuz ve keyifli atışlar yapmanız dileği ile...

Saygılar.

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
kuzeybuzulu, yyildiz, ihtiyar, baykaralper, demirci57, tirendaz, DaRkNeSs-, Dr.Oz, PersonalDefence, kurtkan, wubıh, fuat_61, Gazanfer, defender45acp, azaz, palcika, guvendik, ThePulchra
Yalnız yıllar içerisinde Alüminyum üzeri boya kalitesi düzelmiş sanırım.
2012 model Stoeger sahibiyim ve benim silahım bu kadar atış görmemesine rağmen kabza tarafları oldukça beyazladı.
Hani bunlara takan birisi olsam fabrikaya götürüp boyatırdım ama Baby Browning hariç herşeyimi hor kullanırım Smile

Güle güle kullanınız.
Saygılar.

Alıntı

(27-02-2018, 10:46 AM)lupus demiş ki: Sn.argun,

Alüminyum gövde kaplamasındaki vuruntu ve açılmalar kullanımla beraber oluşan, bu halleri ile dayanım, mekanik çalışma, vuruş hassasiyetini etkilemeyecek tamamen normal vuruntu ve açılmalar.

Sürgü rayları ve diğer mekanik temas alanlarındaki vuruntu ve açılmaları engellemek, geciktirmek, ilerlemesini engellemek için en etkili çözüm, özellikle ateşli silahlara özel üretilmiş mekanik yağlama gresleri kullanmaktır. Alüminyum gövdeli tabanca ve tüfek kullanan silahseverlere şiddetle tavsiye ederim.

Daha nice sorunsuz ve keyifli atışlar yapmanız dileği ile...

Saygılar.
Saygılar bizden Sn. Lupus, 

Ben bu tabancayı bilerek ve forumdan uzun zaman boyunca incelemeleri okuyarak aldım. Tüm yerli markaların buradaki inceleme ve yorumlarını okudum, deneme fırsatım olanlara baktım. Kurallara uygun, ama limitlerini zorlayarak kullanacağım, buradan da paylaşmaya devam edeceğim. 

Önerileriniz için de çok teşekkür ederim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi