Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cougar 8000F poligon sonrası
Yeni silahımı en sonunda poligona götürebildim ve 325 atım yaptım. İlk 15 atımı 5 metreye yaptım, hatıra fotoğrafı aşağıda başka fotoğraf çekmedim maalesef.

10 metreye de aşağı yukarı aynı atışları yaptım. 15 metrede denemedim. 25 metrede ise pek konsantre olamadım zaten ışık şartları da yetersizdi. Gözlerimde biraz yorgundu.. Daha çok 3-5 metreye seri atışlar yaptım hem alışmak hem silahı denemek, biraz da eğlenmek için. (Loş ışıkta ortalığın duman altı olduğunu ve silahın da iyice ısındığını bir düşününSmile )

Silahın şahlanmasından hedef hattına geri dönmesinden pek bir şey anlayamadım ama avuç içi ve bileğimdeki baskıdan az geri teptiğini hissedebildim. Bu az geri tepme yüzünden seri atışlar konforlu geçti. Mesela şarjördeki mermilerin hepsini atığım sefer, şarjörün sonlarına doğru atış yavaşlasa da hiç parmağım takılıp sanki tutukluk yapmış gibi donup kalmadım. Zigana silahımda başıma gelmişti anlattığım olay.

Bir de seri atışlarda zaman zaman kafama gelen boş kovanlar oldu. Hatta bir-iki tanesi ensemden girdi diğeri dudağımı yaktı o kargaşada. Smile Sanırım kompakt bir silah olmasından kaynaklı biraz da.

Mermiler 2014 ve 2015 Mke yeşil kapsüllü fişekleriydi. Bir tane dahi ilk atışta patlamayan fişek olmadı. Herhangi bir tutukluk da olmadı çok şükür. Silahın içinde normalde gördüğüm yanmamış barut artığı vs. pek görmedim bu arada.

Son mermiden sonra mekanizma geride kilitli kalmadığı seferlerde, parmağımı hep sürgü salma manevelasının üzerinde yakaladım.Smile

Rehine kurtarma kağıdında 10 metrede tek elle dahi iyiydi. Tam boy Zigana silahımla karşılaştırınca biraz daha dikkat istiyor o kadar. Hata yaptıktan sonra Zigana da açığa gidiyor.. Belki Cougar da 2-3 cm daha açığa gidiyor hata yapınca o kadar. İlerleyen zamanlarda silaha iyice alışınca 25 metreye tekrar bakarım diye düşünüyorum. Temizlikte yağı bol kullandım kusura bakmayın. Smile

[Resim: 20151129_220856.jpg]

[Resim: 20151129_220439_001.jpg]

[Resim: 20151129_220056.jpg]

[Resim: 20151129_214637.jpg]

[Resim: 20151129_214715.jpg]

[Resim: 20151129_215003.jpg]

[Resim: 20151129_214042.jpg]

[Resim: 20151129_214251.jpg]

Alıntı

[Resim: 20151129_214155.jpg]

[Resim: 20151129_221312.jpg]

[Resim: 20151129_221152.jpg]

[Resim: 89381d78-00d0-424f-b31c-754b0cae7075.jpg]

Saygılarımla

Alıntı

(30-11-2015, 02:34 AM)ihtiyar demiş ki: Bir de seri atışlarda zaman zaman kafama gelen boş kovanlar oldu. Hatta bir-iki tanesi ensemden girdi diğeri dudağımı yaktı o kargaşada.  Sanırım kompakt bir silah olmasından kaynaklı biraz da.

Sayın ihtiyar,

Biz bunlara "Vahşi kedi ısırığı" diyoruz Smile Silahınız hayırlı uğurlu olsun, Allah ağzınızın tadını bozmasın.

Saygılarımla

Alıntı

Merhaba sayın forum üyeleri, foruma yeni üye olmama rağmen uzun süredir takip etmekteyim ve çok yararlı bilgiler edindim sizlerden. Kısaca hikayemi sizlere anlatarak bizim için önemli bir konuda görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Babam kamu görevlisi olması sebebiyle 35 sene beylik tabancası kullanmış olup bunun benim bildiğim 30 senesi S&W 5906 ile geçti. Emekli olması ile beylik silahını malesef kuruma teslim etmesi gerekliydi. Belinde taşımayı çok fazla sevmese de senelerin alışkanlığı olarak evimizde bir adet silah bulundurmak istedik ve bütçemiz doğrultusunda ve forumda yapılan yorumlar sonucunda Stoeger 8000 F modeline karar verdik ve Eylül ayında İstanbul MKE' dan tabancamızı satın aldık. Üç hafta önce poligonda 75 adet atış yaptık çok da güzel grupmanlar yaptıgımı düşünüyorum. Eve gelip silahı temizleme esnasında fotografda göreceğiniz namlu ile sürgü arasında yuvarlak bir hat çeklinde boyada açılma fark ettik.

[Resim: BUaV2i.png]

30 senelik S&W 5906' yı neredeyse çiziksiz herhangi bir boya kusuru olmadan teslim eden bizler için açıkcası çok üzücü bir görüntü oluştu. Fabrikayla iletişime geçerek Ocak ayında tabancayı göstereceğiz fotografa bakarak gerekli incelemeler yapılacağını gerekirse sürgünün değişimine kadar gidileceğini belirtiler, ben de Stoeger' ın böle bi konuda bizi mağdur etmeyeceğine inanmak istiyorum.
Bu durum ile ilgili fabrikaya ürünü götürdüğümüzde tavsiyelerinizi ve bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Alıntı

Sayın nuri50,

Öncelikle geçmiş olsun, Stoeger Cougar'larda namlu fem yüksüğü sürgü içerisine, sürgünün namlu açıklığı tarafından vidalanarak takılır, akabinde de sürgü bu parça üzerinde takılı halde boyanır.

Kuvvetle muhtemel, boya öncesi kostik havuzunda yağ alma prosesi gözden kaçırılarak sürgünüz boyanmış ve sürgü ile fem yüksüğü çeperinden taşan talaşlı imalat atığı yağ, boyanın bu çepere sağlıklı yapışmasını engellemiş. Akabinde de, yaptığınız atışlar neticesinde namluyu ön tarafından bu yüksükle alttan basarak kilitleyen sürgünün, kuvvete maruz kaldığı çeperinde boya atması/kabarması oluşmuş.

Fabrikadan Ümit beyle irtibata geçerseniz, size yardımcı olacaktır. 1.000 atımdan sonra ben de Cougar'ın sürgüsünü boyatmıştım. (Gerçi benimkinde o bölgede her hangi boya kabarması yoktu ama, sürgü üzerindeki çizikler can sıkıcıydı.) Aşağıda konuyla ilgili daha önce yatığım paylaşımları bulabilirsiniz. Ayrıca boyama sonrası yaklaşık 550 atım daha yaptım ve o bölgede herhangi bir boya problemi gözükmemekte. Dilerseniz mail adresinize bizim Cougar'ın detaylı fotoğraflarını da yollayabilirim.

Tekrar geçmiş olsun.

Saygılar

(28-10-2015, 07:41 AM)demirci57 demiş ki: Değerli dostlar,

Bu hafta iş seyehati sebebiyle Yurt dışında olacağımdan, bizim Cougar'ı 1000 atım sonrası rodaj bakımı için Stoeger'e sayın Ümit beye emanet ettim. (Aslında bu isimde bir rutin bakımları yok, fakat hazır zamanım varken silahı genel olarak bir kontrol etmelerini rica ettim) Sağolsunlar, beni kırmadılar.

Kendileriyle konuşurken Cougar'la ilgili forumda da sıkça paylaşılan boya, badana, kaplama v.s. kozmetik sıkıntısını dile getirdim. Sağolsun, namlu kaplaması sertlik değeri dahil gerekli ölçümleri ve incelemeleri yapacaklar. Yeterli zamanım olduğunu da belirttiğimden, kozmetik kaygılarımı giderecek detaylı bir boya çalışması yapacaklar...

Bu vesileyle fabrikadan Ümit bey başta olmak üzere, Stoeger'in tüm çalışanlarına müşteri odaklı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bakalım bizim vahşi kedi nasıl olacak???

Saygılarımla
(17-11-2015, 11:48 AM)demirci57 demiş ki: Stoeger Cougar'ın 1000 atım akabinde, fabrika bakımı sonrası hali aşağıdaki gibidir:

[Resim: cou1.jpg]

[Resim: cou2.jpg]

[Resim: cou3.jpg]

Sürgü dağıtılıp, boyası komple sökülerek yeniden boyandı, gövdede her hangi bir kozmetik operasyon yapılmadı fakat komple sökülüp temizlendi ve yeniden toparlandı. Kabze kapak vidaları yenisiyle değiştirildi.

Namlu, irca yay-mil seti, kilit takozu, iğne, horoz, horoz yayı, kovan fırlatma tırnağı gibi kritik parçaların sertlik ölçümleri yapılıp korozyon veya aşınma olup olmadığı kontrol edildi. Bunun dışında silahın genel temizlik, bakım ve nişangah ayarları yapılıp, deneme atışları gerçekleştirildi.

Silahımın genel durumunu, direkt üreticisinde kontrol ettirmenin verdiği gönül rahatlığından dolayı, kozmetik kaygılarımı giderdikleri için ve bunu bila-ücret gerçekleştirdiklerinden ötürü başta Ümit bey olmak üzere, Soeger'e tekrar çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

Alıntı

confused 
Sayın demirci57,

Bilgilendirme için teşekkürler Umit bey ile dün görüştüm fabrika ziyaretimizden sonra forumda tekrar bilgi veririm ama olduda işler ters gitti ve sürgünün değişmesi gerekti, tamamen bilmediğimden soruyorum tavsiye edilen birşey midir ya da herhangi bir uyum sorunu yaşanır mı, sonuçda fabrikasyon, el yapımı üretilen bir ürün değil ama yine de soru işaretleri oluşuyor.

Saygılar

Alıntı

Sayın nuri50,

Fotoğraftan gördüğüm kadarıyla sürgünün değişimini gerektirecek bir sıkıntı yok, sürgünün boyası komple sökülerek temizlenecek ve yeniden boyanarak sıkıntınız giderilecektir.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın nuri50,

Bahsettiğim konu ile ilgili benim Cougar'ın güncel fotoğrafları şu şekildedir:

(23-12-2015, 04:22 PM)demirci57 demiş ki: ... Stoeger Cougar'larda namlu fem yüksüğü sürgü içerisine, sürgünün namlu açıklığı tarafından vidalanarak takılır, akabinde de sürgü bu parça üzerinde takılı halde boyanır...

[Resim: imageawa.jpg]

(23-12-2015, 04:22 PM)demirci57 demiş ki: ...Ayrıca boyama sonrası yaklaşık 550 atım daha yaptım ve o bölgede herhangi bir boya problemi gözükmemekte...

[Resim: imagehth.jpg]

Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi