Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kırıkkale
Bende tutkluk yapan kırıkkale görmedim fakat atış esnasında gezi yerinden fırlayıp kaybolan kırıkkale gördüm hatta bizzat kullandım ve gezssiz 15 metrede 5 te 4 vurdum Smile

Alıntı

Bende yaklaşık 10 yıldır tutukluk yapan bir Kırıkkale görmedim, çünkü Kırırkkale ile atış yapmıyorum ve yaklaşık 10 yıldır Kırıkkaleyle hiçbir işim olmadı...Big Grin

Alıntı

Bendede bir tane 9mm'lik kırıkkale var ve nazar değmesin Smile hiç tutkluk yapmadı en azından bendeyken Smile dedemdeyken bilemem.

Fakat geçen gün temizlemek için söküm yaptığımda farkettim, alt gövde kızaklarında çatlaklar oluşmuş ve her an kırılabilir.
Şimdi öyle saçma bir soru soracağım ki kendim bile işin içinden çıkamadım diye soracağım Smile sizce bu kızaklar tamir edilirmi (bence edilmez alt gövdenin değişmesi şart) edilmezse hangi fabrikadan alt gövde değişimi istemeliyim Smile
Güzel soru değilmi Smile
Dede yadigarı olmasa çoktan emniyete hibe etmiştim, kırıldı tamiri kendinden pahalı tutar diye, ama şimdi durum farklı.

Alıntı

Genel yorumlara bakıldığında da anlaşılıyor kırıkkale silahı mekanik olarak sahibini üzmemiştir, yarı yolda bırakmamıştır.Kalanlarda aynı çizgisini devam ettirmektedirler.Kırıkkale silahı her ne kadar tipsiz ve düşük kapasiteli bir silah olsada, temiz kullanıldığında kullanıcısının yüzünü kızartmayarak veya canını kurtararak görevini yapmıştır.MKE de ozaman görevini yapsaydı belkide şu anda her anlamda güvenebileceğimiz TM BİR SİLAHIMIZ OLACAKTI.Saygılar.

Alıntı

charcoALL demiş ki:Genel yorumlara bakıldığında da anlaşılıyor kırıkkale silahı mekanik olarak sahibini üzmemiştir, yarı yolda bırakmamıştır.Kalanlarda aynı çizgisini devam ettirmektedirler.Kırıkkale silahı her ne kadar tipsiz ve düşük kapasiteli bir silah olsada, temiz kullanıldığında kullanıcısının yüzünü kızartmayarak veya canını kurtararak görevini yapmıştır.MKE de ozaman görevini yapsaydı belkide şu anda her anlamda güvenebileceğimiz TM BİR SİLAHIMIZ OLACAKTI.Saygılar.

Sn CharcoALL, bende tam aksini düşünüyorum, gözlemlerim bu yönde...

Alıntı

Görüşlernize saygı duyarım sn.melihağa.

Alıntı

Elimden 3 adet kırıkkale geçti hepsinin tetik ağırlığı farklı idi,şahsen bu tabancaların zamanının geçtiğini düşünüyorum.

Alıntı

Sn. arkadaşlar,

Unutmayalım, 1960'ların macera/espiyonaj kahramanı 007 James Bond da Kırıkkale tabancalardan accıcık ufak Walther PKK'ya tutkundu.
Aston-Martin otomobillere ve ilik gibi cins-i lâtiflere.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Şahsen kullanmadım ama 15 yıldır kullanan bir abim var kendisinin maddi durumuda çok iyi ancak adam bu silahtan çok memnun değiştirmesini önerdim.Önerilerimdede genelde CZ75 vb silahlardı kesinlikle niyeti yok değiştirmeye, ben anlamadım ama adam ondan vazgeçemiyor.Tutukluk hiç yapmamış silah ve sürekli kullanıyor (dağda bayırda atış yapan bir insan kendisi)bende lafı fazla uzatmadan herikisinede mutluluklar diledim Smile

Alıntı

Sn. arkadaşlar,
(re Kırıkkale tabancalar)

Yurdumuzda piyasa rekabeti olmadığı devirlerde, sıradan vatandaşın silâh (yalnız ithal değil yerli de) alma şansı azken, üstelik bu silâhlar da 1950 küsür 1980 küsür arası neredeyse tamamen bir "devlet iktisadi teşekkülü" tarafından yapılırken ne kadar kalite ve/veya performans istikrarı bekleyebilirsiniz ki bir lütfen üretilen tabancadan. Neredeyse tüm subaylar, polis memurları, bekçiler ve silâh taşıması veya bulundurması kanunen mümkün olan eşhas bu belirli silâhı almaya mecburken.
Aslında Kırıkkale av tüfekleri de pek farklı değildi istikrar yönünden. Aynı dönemde ticari olarak av tüfeği ithalâtı da yasaktı. Ancak permiyle yurt dışında kişi yanında gelirse girebilirdi ülkeye. Tabii fiyatlar da ithal silâhlar için ayyuka idi. Aynı fiyat alışkanlığını şimdi de MKE sürdürüyor "istikrarla".

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi