Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kırıkkale
kurmay demiş ki:Önermiyorum istiyorum. Çünkü imi için forum oluşturulup Kırıkkalenin atlanması şimdi düzeltilmesi gereken bir eksiklik.

Sn.Kurmay,öncelikle foruma hoş geldiniz.
Bu forum, üyelerin birbiriyle saygı,sevgi,aynı zamanda samimiyetle konuştuğu bir forumdur.
Bir üyenin diğer üyeden veya moderatörlerden bir isteği varsa talep eder ya da rica eder.
Forum açılalı neredeyse yıl olacak,ancak kimse Kırıkkale tabancaları konusunda konu açmamış veya mesaj yazmamış.Bu durum,bu tabancanın üyelerce fazla beğenilmediğini gösteriyor.O nedenle bence olmaması bir eksiklik değildi.Bu tabancalar konusunda diğer modeller bölümünde bir kaç konu açılsaydı(Steyr ve Akdal gibi) mutlaka yeni başlık açılırdı.Sn.Admin nezaket gösterip açmış,ben olsaydım bu emir kipinden sonra açmazdım.
Keşke ilk mesajınızda bu tür bir üslup kullanmasaydınız da foruma sıcak bir başlangıç yapsaydınız.Tekrar hoş geldiniz.

Alıntı

kırıkkale sahibiyim ama daha emredemedim bu forumda istenmez sadece rica edilir üslubunuz biraz emredici sayın kurmay.

Alıntı

konuyu tam okuyunca cok ortadan dalmışım diğer başlıklar gibi keyf için açılmış bir başlık olarak yazı yazdım ama bu konuyu acılmasını isteyen arkadaş daha nazik bir tavırda bu konunun açılmasını isteseydi daha güzel olurdu

Alıntı

Toungue 
Adı çıkmış ancak canı bir türlü çıkmak bilmeyen zamazimgolarım kırıkwessonlarım...

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Sahane gozukuyorlar...

Alıntı

Bu tabancanın hikayesi ve halihazırda içinde bulunduğu durum MKEK' nin yüzkarasıdır.
MKEK, zamanının trendlerine uygun olarak, yine zamanının en iyi markalarından birisini, eksikleri ile dahi olsa klonlama başarısını gösteren emektarların, alınterlerini hak ettiği şekilde değerlendirip, bir adım ileriye götürememiştir.

Zamanında Walther PP klonlanırken, üretimde kolaylık ve basitlik sağlayabilmek için şarjör mandalı da İkinci Dünya Savaşı öncesinde Suhl'de üretilen bazı modeller gibi kabza tabanına yerleştirilmiştir. İlerleyen zamanlarda, ne daha doğal ve kolay şarjör değiştirmeye olanak sağlayan şarjör mandalı silaha eklenebilmiş, ne model gamına PPK eklenebilmiş, ne de silahın genel işçiliğinde bir arpa boyu kadar yol alınabilmiş, hala horoz indirilirken bile patlaması ve parça kayıplarından dolayı otomatiğe geçmesi engellenememiş, silah klasik muhtar tabancaları arasında, sadece ruhsat harç bedelinden kurtulmak amacı ile el değiştiren bir model olarak yerini almıştır.

Bu gün '' bug '' ve '' back up '' piyasasının en kabarık olduğu ABD'de, Arjantinli Bersa çatır çatır Beretta / Walther karması .380 ACP / 9x17 mm klonlarını satmaktadır. MKEK hazretleri zamanında bu modeli adam gibi hak ettiği revizyonlardan geçirip, memleket için ayrı bir ekmek kapısı daha açabilirdi. Ama iş yapsa da, yapmasa da bir adama düzenli olarak para vermeye devam ederseniz, o da '' Dostlar alışverişte görsün, yeter '' zihniyeti ile çalışmaya devam eder. Özetle bu tabanca benim için MKEK' nin iç yüzünün çok güzel bir aynası olup, her elime alışımda kurumu ve çalışanlarını sitayişle anmama vesile olmaktadır.

Alıntı

valla kurmay üyenin tavrını hiç beğenmedim doğrusu kendini ne zannediyorsa artık herneyse bizde var bir tane kırıkkale kısa 9 mm şahsen biz memnunuz ama diğer arkadaşlar demekki devamlı sig sauer, beretta,cz,browning,smith wesson tipi tabancalar kullandılar demekki aslında haklı yorumlarda var ama

Alıntı

Bilmem neden kırıkalenin boyası bana çok hoş gelir,silahın en sevdiğim yanı boyası.

Alıntı

ben bunların 9x17 modellerinin tutukluluk yaptığını bizzat gördüm ama 7,65 de tutukluk hiç yapmıyormuş

Alıntı

kırıkkale yaşayan efsane o kadar laf söyleniyor ama hala takır takır çalışıyor

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi