Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik TP9 V2 tanitim (Amerikan)
Sayın şahin44,

Bu durumda, sizin firmadan TP9V2 üzerinde talep ettiğiniz değişiklik TP9SA (Tek hareketli, tetik emniyetli ve iğne salma mandallı) modeline denk geliyor. Belki de halihazırda böyle bir ürün var olduğundan talebinize olumsuz yanıt vermiş olabilirler.

Tek bir teknik farkla; namlu ve sürgü boyu TP9SA'da TP9V2'ye göre 1cm daha uzundur. Bunun dışında sizin V2 üzerinde talep ettiğiniz değişiklikle ortaya çıkacak silahla SA arasında hiç bir fark olmayacaktır...

Son bir not TP9 familyası içerisinde bana göre "SF" modeli ilk alternatif olarak düşünülmelidir.

Saygılarımla

Alıntı

Sn.şahin44,

V2 ile SF ve SA gövdeleri birebir aynı. Tetik, tetik kolu, arka tetik grubu da birebir uyacaktır. Kaldı ki, SA versiyonu aslında sadece sürgü ve namlusu daha uzun, çift hareketli tetik fonksiyonu iptal edilmiş bir V2. Şahsen denemediğim için kesin bir şey söyleyemem, ama mekanik parçalarının birebir karşılıklı olarak değiştirilebileceğini düşünüyorum.

Ancak tüm dünyada üreticiler genelde teknik ve hukuki risklerden kaçınarak çalışmayı tercih eder. Fabrikada bizzat deneyip test etmedikleri bir kombinasyonu yaparak sizi ve kendilerini riske atmak istememişlerdir diye düşünüyorum.

Ve tabii ki bir diğer neden de Sn.demirci57' nin vurguladığı model pazarlama politikası olabilir.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
şahin44
Öncelikle herkese hayırlı akşamlar. Bayramınızı da şimdiden kutluyorum. Benim birkaç sorum olacak sizlere. Daha önce yine bu konuya yazdığım mesajlarda tp9v2 model tabancamda bazı değişiklikler yaptırmayı düşündüğümü söylemiştim. Sağolsun Sn.Lupus'un önerisi neticesinde siyah krom yaptırmayı düşündüğüm namluyu siyah meneviş yaptırdım gayet de hoş oldu. Lakin bu boya konusu da dahil hiçbir değişikliğe fabrika sıcak bakmadı ve beylik tabancasına hiçbir şekilde müdahale edemiyoruz dedi,defalarca aramama rağmen. Şimdi benim sizlere sorum kendim güvenilir bir silah ustası bulup tetiği tek hareketliye çevirebilir miyim? Yaklaşık 200 atıma yaklaştı tabancam ve hemen hergün snap caple kuru tetik çalışmama rağmen tetiğe bir türlü alışamadım,hala oldukça sert. Sa ve sf modellerinin tetiği ise v2 ye göre çok daha hoşuma gitti, ama sa tetik konusunda da fabrika engeline takıldık! Bir de sa tetik grubunun v2 ye uymadığını söyledi fabrika görevlisi gövdeler tamamen aynı bu da bana çok inandırıcı gelmedi. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. İyi akşamlar.

Alıntı

Silah alım belgemi çıkarttım lakin hala st9 ile tp9 v2 arasındayım karar vermek çok zor.

Alıntı

Sn. northop_grumman,
Ben de sizin gibi arada derede kalmıştım. Polimer gövdeli bir Canik almaya gittim lakin elime alıp incelediğimde bütün kafamdaki fikirler değişti ve başka marka/model metal bir tabancaya (MC39) yöneldim. Bizzat dokunmak daha sağlıklı karar vermemi sağladı. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim.

Saygılarımla.

Alıntı

(01-10-2016, 09:02 PM)Gravis_Pro demiş ki: Sn. northop_grumman,
Ben de sizin gibi arada derede kalmıştım. Polimer gövdeli bir Canik almaya gittim lakin elime alıp incelediğimde bütün kafamdaki fikirler değişti ve başka marka/model metal bir tabancaya (MC39) yöneldim. Bizzat dokunmak daha sağlıklı karar vermemi sağladı. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim.

Saygılarımla.

Sn. Gravis_Pro tüm bunlara ek olarak birde mc28 sacs alım listeme girdi, internetteki fotoğrafı çok güzel lakin dediğiniz gibi birebir görmeden ve denemeden karar vermek imkansız.

Alıntı

(27-02-2016, 07:07 PM)ironeagle demiş ki:
(27-02-2016, 11:31 AM)cos30 demiş ki:
(26-02-2016, 11:48 PM)ironeagle demiş ki: Sn.cos 30 ilk soruyu sorduğumuz noktaya geri döndük silah almak isteyenlerin yasalara saygılı, vatanını seven bilinçli silahsever olduklarına, iyimi yoksa kötümü olduklarına kim karar verecek?

Yasadışı silah edinme konusunda  haklısınız, benim naçizane görüşüm devletimiz insanların geçmiş yaşantıları ile ilgili sağlam bir arşiv tutup bu arşivi silah temin etme aşamasında açmalı ve ona göre vatandaşa silah alma izni vermelidir.

Örneğin 30 yaşına gelmiş ve ömrü boyunca hiçbir adli olayda şüpheli ve ya suçlu olarak kaydı geçmemiş, dürüstçe vergisini ödemiş her T.C. vatandaşına 1 adet yerli tabancayı ömür boyu vergisiz kullanmak ve her 15 yılda bir yenisi ile değiştirmek üzere maliyet fiyatından satabilir. Benim şu an bu konu ile ilgili sunum çalışmam var.

Yahu zaten sabıkalı insanlara ruhsat çıkmıyor ki. Bunların kaydı tutuluyor zaten.

Bir diğer nokta neden sadece yerli tabanca? Ben parasını verip ithal düdük çalmak istiyorum belki?
Belki ondan da 1 yılda sıkılıp yenisini almak isteyeceğim? Neden 15 yıl? Para benim değil mi?

Tüm bunları kabul ettirecek ve sizi onaylayacak bir kamusal altyapı bulursanız neden olmasın? Ben olması gerekenden ziyade ne kadarını yapabiliriz ona bakıyorum ve fikir üretiyorum tabii bir de bunu anlatma-izah etme-hiç silah kullanmamış insanları ikna etme aşamaları var, daha sonra bu aşamaların alt komisyona gelmesi ve mecliste onaylanması kanunlaşması,resmi gazetede yayınlanma aşamaları var. Ayrıca sadece sabıkalıları eleyip geride kalan herkesin silah edinmesini kolaylaştırmak mı istiyorsunuz? Bu durumda ülkemizdeki yaşam süresi 10 yıl azalır benden uyarması
Sn. İroneagle
   Çok geç olmuş olsa da yeni okuduğumdan dolayı cevap yazdığım için kusuruma bakmayınız.
  Bizim ülkemizde maalesef milletine güvensizlik var. Sanki herkes serseri psikopat biz bunların eline taşıma ruhsatlı yüksek limitli şarjörlü veya fazla istihkak mermi verirsek herkes beline tabancayı takar önüne gelene ateş eder Teksas'a çevirir düşüncesi var.  Efendim şuan ruhsatlı silah ile ruhsatsız silah envanteri tutulsa eminim yirmi katı ruhsatsız çıkacaktır. Sebeplerinden biri yanlış ruhsat politikası yürütülmesinden kaynaklıdır. Benim inancım şudurki; bütün bilgileri alınmış nizami bir silahla işlenecek suç oranı şuan ki durumdan daha az olacaktır. Devletin gerekli şartları taşıyan her vatandaşına da bu hakkını vermesi kanaatindeyim. Bu şartlar da yıllık dokuz trilyon ciro şartı gibi meblağlar da olmamalıdır.
 Eğer silah bir haksa bu hak bir elitin hakkı olmamalıdır.

Yazımda ve sözlerimde hata varsa affola .

SAYGILARIMLA

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
fbalun, FRD

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi