Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik TP9 V2 tanitim (Amerikan)
(22-11-2015, 05:08 PM)lupus demiş ki: Sn.kcakkol,

Muadillerinin yarı fiyatına çalışan tabanca alınır, poligonda keyifli atışlar yapılır, ödenen paranın hakkı fazlası ile alındığından günün sonunda poligon mutlu mesut bir şekilde TP 9 V2, SA vs poligon çantasında, belde namlusunda fişek sürülü Avusturyalı ile terk edilir. Bunu iyi okumak lazım.

Saygılar.

Forum da belki onlarca kez deyinmissinizdir , lakin ben sormak istiyorum , "Kriter" nedir Sn. Lupus ? Ne olacak ki Sizler gibi Deneyim sahipleri " Iste budur " diyecek ?
Namlu ömrümü ? (Yanlis hatirlamiyorsam EGM testlerinde 50.000 'i gördügünü yine sizin bir yazinizdan okudum ,yanlissa affola )

Metal kalitesimi ?

Kullanilan yay ve benzeri kücük parcalarmi (ki bunlari Sig Sauer gibi ankette forum kullanicilarin 1. sectigi Marka ile birlikte , Hindistandan tedarik edildigini sizden ögrendik ) yani kaliteli olsa gerek

Sarjör desek oda Mec-Gar gibi tartisma götürmeyecek bir Marka ,(Kendi Sarjörlerinimi üretmeleri gerek ?)

Peki emniyet sistemleri gelistigi vakit " Olacakmi " ? Ne olmasi gerek ? Ne vakit begeninizi kazanacak ?

Hirvatlarin HS 'si ni bile hala üstün gören var , Nedir Ne eksik bizde ?
Ne vakit Güvenecegiz ?

Alıntı

Sn.kcakkol,

Hiç elinize bir TP9 alıp atış yaptınız mı?

Hayatınızda hiç namlusuna fişek sürülü bir tabanca taşıdınız mı?

Eğer bunları yapmadıysanız, neden belimize bir TP9 koymadığımızı anlamanız mümküm değildir. Ki, konu boyunca yazdıklarımızdan hiçbirşey anlamamışsınız. İzlediğiniz ve paylaştığınız videolarda TP 9' a övgüler yağdıran adamların neden bu tabancayı bellerine koymadığını hiç düşündünüz mü? Sebebini ben söyleyeyim, AS versiyonu kopyası haricindeki tüm modeller dünyada kabul görmüş güvenlik ve emniyet anlayışına uygun olmayan modellerdir, bu kadar basit.

EGM' ye ilk teslim edilen AS kopyası TP 9' lardan elime geçenlerden en az üçte birinin iğne boşaltma sistemi hatalıydı.

Evet, ben bu tabancayı alıp belime koymam. Poligon neşesi mi, amenna, ama sadece o kadar. Amerikalı da aynen böyle yapıyor. TP 9 furyası dampingli fiyatlar nedeni ile Walther PPQ furyasından biraz daha uzun sürecektir. Peki bu furyanın sonunda ne olacak? Yönümüzü bu işten bizim kadar dahi anlamayan Üçüncü Dünya ülkelerinin yer aldığı pazarlara mı döneceğiz? Hazır iyi bir ivme yakalanmışken, kısa günün karına takılıp kalırsanız bu rüzgar geçtiğinde gemizi kürek çekerek yüzdürmek zorunda kalırsınız. Her yerde, her gördüğümüze bu derdimizi anlatmaya çalılıyoruz ama henüz anlayana denk gelmek nasip olmadı.

Saygılar

Alıntı

(22-11-2015, 06:43 PM)lupus demiş ki: EGM' ye ilk teslim edilen AS kopyası TP 9' lardan elime geçenlerden en az üçte birinin iğne boşaltma sistemi hatalıydi
Burda Resmen bir hatayi acik acik yaziyorsunuz , böylesi bir durumda yapilmasi gerekenleri kim neden neye hizmetle yapmiyor ? cok ciddi seyler yaziyorsunuz ! zan altinda kalan kisileri ,kurumu ,firmayi bir yana birakin , eger durum böyleyse birileri bu durumdan "Fayda" laniyormu ? yada EGM de bu durumu sadece sizmi biliyorsunuz ? ki kimsenin GIKI cikmiyorda hatali hatali silahlar teslim aliniyor ? Eminim EGM de Sizden haric en az sizin kadar Silahlar hakkinda bilgi birikim tecrübe sahibi insanlarimiz var , onlar ne yaparlar ? Peki siz yetkili kisilere durumu izzah veya rapor veya her ne yapiliyorsa , yaptinizmi ? EGM yani bu ,basit bir kurumdan bahsetmiyoruz !

anlayip anlamama durumu deyil , memleketin ürettigi X birseyin tutunup güclü , bulundugu sinifta , rakipleriyle boy ölcüsür olmasini istiyorum, biraz duygusal yaklasiyor olabilirim , yinede Canik Polimer serilerinin geliseceginden yana ümidim var .Canik kullanmadim , ülkemde olasi bir bulundurma ruhsati almam durumunda (ki bu bulundurma ruhsatindan beni vazgecirenlerden biride sizsiniz) ilk seceneklerim arasinda . operasyona gitmeyecek bir sivil olarak Glock kullanmayacagim Sn Lupus ....

Alıntı

Sn.kcakkol,

Gerçekten hiç bilginiz olmayan bir konuda, hiç tanımadığınız insanlar hakkında sadece fikir yürütüyorsunuz. Hatta terbiye sınırlarını zorluyorsunuz.

Sizce bir sonraki ihalede neden SF modeli teklif edildi ve alındı... Hiç düşündünüz mü?

Alıntı

Sn Kcakkol canik tp9sf 50 bin atımı ihalede geçmiştir doğrudur rakiplerini geride bırakmıştır doğrudur peki canik bu başarıyı sivil piyasaya sürdüğü yada egm ihalelerine verdiği silahlarda da aynen gösteriyormu , hayır . Bu durum diğer silah üreticileri içinde geçerlidir ne zaman ki ürettikleri silahların hepsi aynı kalitede olursa o zaman o firma kalitelidir başarılıdır. Bugün insanlar bir cz , glock , beretta vs silahlar alırken kalitesinden şüphe ediyor mu etmiyor çünkü silahların hepsi aynı kalitede üretiliyor. Yerli üretim silahların kaliteli olarak algılanmasındaki bir diğer sebebte insanlarımız silah kültürünün eksik olması. Bir diğer konuda yıllık 200 merminin yeterli olduğunu düşünen polis bir forumdaşımız var , silahını sadece kadro atışlarında birde köye bağa bahçeye gittiğinde eşine dostuna attıran bir sürü egm mensubu insanımız (sivillerde dahil)var hal böyle olunca basit bir hesap yapsak yıllık 200 mermiden hesap etsek 20 sene de 4000 bin atım atım yapar , bu durumda bu 20 sene de 4000 atım yapan silah bizim insanımız için yeterince kaliteli olur ee yerli silah üreticilerimizde ayı eşşek değildir heralde yıllardır silah ürettiğini söyleyen bu firmalar 4000 atım yapıcak silah üretiyolardır heralde diyeceğim ancak bu forumda daha önce gördüğümüz daha o atım adedlerine bile gelmeden su koyan silahlar mevcut. Yani diyeceğim odur ki yerli silahların hepsi aynı kalitede üretildiğinde aynı dayanımı gösterdiğinde silahlarımızı yabancı silahlarla boy ölçüştüre biliriz. Canik ihale testinde 50bin atım yaptı diye ne glock gibi ne cz gibi yıllardır aynı kaliteyi gösteren firmalarla boy ölçüşemez.Abd de caniğin tisaşın vs popüler olmasının sebebi rakiplerine(bizimkiler rakip bile olamazda) göre yarı fiyatı 3/1 fiyatı olmasıdır. Son olarak yerli üreticilerde gelişme var mı düne bakarsak var ancak nasıl gelişme var öyle böyle , adam gibi gelişme yok.Saygılar.

Alıntı

(22-11-2015, 08:13 PM)kcakkol demiş ki: Canik kullanmadim , ülkemde olasi bir bulundurma ruhsati almam durumunda (ki bu bulundurma ruhsatindan beni vazgecirenlerden biride sizsiniz) ilk seceneklerim arasinda . operasyona gitmeyecek bir sivil olarak Glock kullanmayacagim Sn Lupus ....

Sorun sizin bir Glock kullanıp kullanmamanız değil, sorun TP 9' u sadece sizin profilinizdeki kişilerin kullanmasıdır. Çünkü Walther PPQ ve H&K VP9' un bile ticari fiyasko olduğu bir pazarda, güvenlik güçleri ve ciddi silah kullanıcısı sivillerin kılıflarında yer bulamadıktan sonra bir marka değeri olabilmek mümkün değildir.

Alıntı

Teknik konulara vakıf değilim ancak yerli tabancalarla ilgili gördüğüm iki husus var:
1-Özgün değiller
2-Genel olarak işçilikleri vasat

Selam ve saygılar.

Alıntı

(22-11-2015, 10:26 PM)lupus demiş ki:
(22-11-2015, 08:13 PM)kcakkol demiş ki: Canik kullanmadim , ülkemde olasi bir bulundurma ruhsati almam durumunda (ki bu bulundurma ruhsatindan beni vazgecirenlerden biride sizsiniz) ilk seceneklerim arasinda . operasyona gitmeyecek bir sivil olarak Glock kullanmayacagim Sn Lupus ....

... Çünkü Walther PPQ ve H&K VP9' un bile ticari fiyasko olduğu bir pazarda, güvenlik güçleri ve ciddi silah kullanıcısı sivillerin kılıflarında yer bulamadıktan sonra bir marka değeri olabilmek mümkün değildir.

[Resim: BrIEsbVCUAE2j5w_zpsceteokkh.jpg]

Kısaca konunun özü budur! Big Grin

Saygılarımla.

Alıntı

Arkadaşlar bir olayı/durumu/tespiti lütfen tüm unsurları ile görelim. Soz zamanlarda sıklıkla karşılatığım muhabbet '' Canik Amerika pazarının altını üstüne getiriyor''. Vallahi YALAN!!!!

Siz firma olarak Amerika pazarında bırakın; Beretta, CZ, Walter, H&K, Glock v.s ile yarışmayı kendinize özgün, adam gibi çalışan ve insan fiyatından tabancalar üretin.

Marifet Made ın TÜRKİYE yazmakta değil, aynı ürünü kendi öz be öz vatandaşına 3-4 katı ile ÇAK-MA-MAK-TA!!!!.

Lütfen arkadaşlar akıllı ve bilgili konuşalım.

Siz Amerika pazarında bırakın diğer markaları Glock ile (konuda ismi geçtiği için özellikle yazıyorum) rakip olmayı, yarışamazsınız bile.

Emin olun Gaston Glock istediği an hangi meşhur firma olursa olsun en fazla bir yıl içerisinde piyasadan SİLER!!!!

Neden mi? ; basit, sağlam ve sadece olduğu görevi icra eden ( Buna Tabanca deniyor) bir marka. Yani beyler Anadolu'nun tabiri ile ''Toros gibi'' her halukarda görevini yapar.

Saygılarımla....

Alıntı

Yerli sanayimizin genel sorunu asılda standart üretim yapamamak ya da daha kötüsü yapmamak. Gerek fişek, gerek tüfek, gerekse tabancada sorun aynı.
Daha öncede yazdım, avcılık ve atıcılıkla hasbelkader uğraşan biri olarak benzer şikayetleri fişek üreticileri içinde av tüfeği üreticileri içinde dile getirdim. Üretici olarak; iyi, kötü ya da orta kalitede ürünü üretirsiniz, ederinde fiyat talep edersiniz. Bu avrupa ya da amerikadaki genel durumdur. Malınız orta kalitedir ama standarttır.
Bizdeki durum ise; atış fişeği örneğinden gidecek olursak ben derim ki güzel antrenman fişeği üretiyor ( hız yüksek değil ama STANDART, basıncı biraz yüksek ama STANDART, saçma çok sert değil ama STANDART) fiyatıda makul alır atarım. Amaaa bizim X üreticisi bir serisinde dünya standardın da diğer seride ava atılmayacak mal üretirse vay haline. Başka bir örnek forumda da konusu geçen bir tek kurşun içinde geçerli. Aynı ürünü Amerikaya ithal ederken kutu üzerine balistik tablo koyacak kadar detayla uğraş, yurtiçine verdiğin kutuda gram dışında herhengi bir teknik bilgi olmasın. Neyseki bu ithalat sebebi ile Yurtiçine verdikleri seride de öyle güzel fiyat/performas yakaladılar ki piyasada yoka girdiler. Bende yüzlerce stokladım, neden çünkü bir sonraki serinin nasıl olacağı meçhul.
Buradaki sorun iyi ya da kötü olmak değil STANDART olmamak. Standardın olmayınca da malın ederide, kaliteside sürekli tartışılan bir üretici olursun.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi