Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik TP9 V2 tanitim (Amerikan)
(21-11-2015, 10:47 AM)dr.kara demiş ki:
(20-11-2015, 09:27 PM)kcakkol demiş ki: Dikkatinizi cektimi bilmiyorum ,Sarjör kapasitesi 20 fisek alan Mec -Gar ....

O 4 mermi çok tehlikeli işte, Devletimiz hesap etmiş kitap etmiş güvenli mermi kapasitesini bilimsel olarak 15+1 olarak belirlemiştir. 17 bile çok vahim derecede tehlikeli iken 20'yi düşünemiyorum bile. Saygılar.

Yok efendim , Sizler bunu ayırt edemiyorsunuz , Devletimizin bu sınırlaması bilakis sizlerin hayrına , verdiği istihkak 200 fişek olunca onuda 2-3 yüksek kapasiteli şarjör de löp diye heba etmeyesiniz diye . Azar azar efendim gidim gidim ......

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
orhancengizk
Mevzuat sadece kanun ve yönetmeliklerden ibaret değildir. Şarjör kapasitesine dair yayınlanmış bir genelge, her minareye uyacak " genel asayiş ve güvenlik " kılıfı varken, macera peşinde koşmanın bir alemi yok. Lazer işaretleyicilere dair de bir kanun maddesi yok, ama ortada EGM Kriminal Dairesinin bilirkişi raporuna binaen yerel mahkemece verilmiş ve yargıtayca onanmış, ertelenmeyen, paraya çevrilmeyen dört buçuk yıllık bir hapis cezası var.

Alıntı

Araya bir TP9SFx ekleyeyim. Bu modelinde şarjör kapasitesi 20 adet. Müsabaka için üretilmiş bir silahta tetik emniyetinin mantığını pek çözemedim.

Alıntı

Sn.Jotun,

Tabanca sadece tek hareketli tetik ve ateşleme sistemi olan bir tabanca. Bu tür tabancalarda olması gereken ateşleme sistemini kilitleyen bir emniyet sistemi yok. IPSC ve benzeri müsabakalarda atıcı silahını kılıfına namluya fişek sürülü bir şekilde koyar. İğnesi tam kurulu, kısa bir tetik yolu ve hafif tetik çekişi olan bir tabancayı namluya fişek sürülü bir şekilde kılıfa koymak son derece tehlikelidir.

Her ne kadar tetik emniyeti, tetik sisteminden ayrı bir unsur olan kurma ve ateşleme sistemini kilitlemese de, en azından tetiği kilitleyerek bir nebze de olsa emniyet sağlıyor. Eğer bu tabancayı kılıfına koyarken bir şekilde tetik ezilirse, otomatik iğne kilidi de devre dışı kalacağı için silah patlar.

Saygılar.

Alıntı

(22-11-2015, 12:29 PM)lupus demiş ki: Sn.Jotun,

Tabanca sadece tek hareketli tetik ve ateşleme sistemi olan bir tabanca. Bu tür tabancalarda olması gereken ateşleme sistemini kilitleyen bir emniyet sistemi yok. IPSC ve benzeri müsabakalarda atıcı silahını kılıfına namluya fişek sürülü bir şekilde koyar. İğnesi tam kurulu, kısa bir tetik yolu ve hafif tetik çekişi olan bir tabancayı namluya fişek sürülü bir şekilde kılıfa koymak son derece tehlikelidir.

Her ne kadar tetik emniyeti, tetik sisteminden ayrı bir unsur olan kurma ve ateşleme sistemini kilitlemese de, en azından tetiği kilitleyerek bir nebze de olsa emniyet sağlıyor. Eğer bu tabancayı kılıfına koyarken bir şekilde tetik ezilirse, otomatik iğne kilidi de devre dışı kalacağı için silah patlar.

Saygılar.

Bu yazidan sonra ,Y.Savunma bir sonraki modeli TP9SFx yerine TP9SFXDE olarak cikaracak Smile sondaki "DE" Daha Emniyetli anlamina gelecek sanirim .....

Sn.Lupus Sizin You tube'de tanittiginiz sürgü ici görünen Glock 'ta bir sürü emniyet mekanizmasi anlattiniz , Yurt Savunma neden buna benzez emniyet sistemi yapmaz ? Zaten tabancayi Walther den esinlenip yaptilar , Glock ka benzerse ayipmi olur ? bide böyle alel acele tam anlamiyla emin olmadan neden Modeller cikiyor ard arda ? bakiniz TP9 ilk modelinde emniyet sistemi hakkinda epey bir olumsuz haber duyduk okuduk, sonra TP9 V2 cikti , daha emniyetli diye anlatiliyor ,bilemem ,lakin nedenbu V2 önceden cikmaz ? en az bir kac kisinin kendini veya cevresindekileri vurma haberlerimi lazim ? Ben Yurt Savunmayi Türkiye'nin en basarili Tabanca üreticisi olarak görüyorum , ve bu tarz basit hatalar yapmamalarini ümit ediyorum ....

Alıntı

Sayın kcakkol ben bu emniyeti azaltılmış silah furyasının müsebbibinin Gaston Glock Olduğunu düşünüyorum. Bir nevi madem öyle işte böyle durumu. Sade iğne ve tetikten ibaret silahlara doğru gidiyoruz.

Alıntı

(22-11-2015, 02:33 PM)yalvali demiş ki: ...bu emniyeti azaltılmış silah furyasının müsebbibinin Gaston Glock olduğunu düşünüyorum.

Vakti zamanında heybetli ve haşmetli Paşamız aynı tespiti yapmış... Smile

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1515

(25-02-2009, 02:15 PM)nurikilligil demiş ki: !50 yıllık sınai ve ticari kültürü olan koskoca silah devleri, evveliyatında Beretta son yıllarda Glock tırsıntısından türlü maymunluk peşinde koşmaktalar..

(22-11-2015, 02:33 PM)yalvali demiş ki: Bir nevi madem öyle işte böyle durumu.

Asıl sorun burada. '' Ben yaptım oldu, yersen...'' yaklaşımı.

TP 9' un üretilmesi gereken iki versiyon var;

1. Çift / Tek hareketli, İğne boşaltma düğmeli, P99 AS benzeri tetik ve ateşleme sistemi,
2. Sürgüsünde tetik boşaltma düşmesi olmayan, iğnenin yarı kurulu pozisyonda beklediği P99 QA benzeri tetik ve ateşleme sistemi.

Ha, illa ki daha kısa tetik yolu, daha hafif tetik çekişi olan, iğnenin tam kurulu olduğu sadece tek hareketli tetik ile bir model mi lazım, o zaman ya HS gibi kabza emniyeti, ya da XP9 veya ST9 gibi kurma parçasını da kilitleyen bir emniyet sistemi koyacaksın.

Gayrisi aynen yukarıda belirttiğimiz gibi '' Ben yaptım oldu, yersen.. '' babından işlerdir.

Saygılar.

Alıntı

(22-11-2015, 03:28 PM)lupus demiş ki:
(22-11-2015, 02:33 PM)yalvali demiş ki: ...bu emniyeti azaltılmış silah furyasının müsebbibinin Gaston Glock olduğunu düşünüyorum.

Vakti zamanında heybetli ve haşmetli Paşamız aynı tespiti yapmış... Smile

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1515

(25-02-2009, 02:15 PM)nurikilligil demiş ki: !50 yıllık sınai ve ticari kültürü olan koskoca silah devleri, evveliyatında Beretta son yıllarda Glock tırsıntısından türlü maymunluk peşinde koşmaktalar..

(22-11-2015, 02:33 PM)yalvali demiş ki: Bir nevi madem öyle işte böyle durumu.

Asıl sorun burada. '' Ben yaptım oldu, yersen...'' yaklaşımı.

TP 9' un üretilmesi gereken iki versiyon var;

1. Çift / Tek hareketli, İğne boşaltma düğmeli, P99 AS benzeri tetik ve ateşleme sistemi,
2. Sürgüsünde tetik boşaltma düşmesi olmayan, iğnenin yarı kurulu pozisyonda beklediği P99 QA benzeri tetik ve ateşleme sistemi.

Ha, illa ki daha kısa tetik yolu, daha hafif tetik çekişi olan, iğnenin tam kurulu olduğu sadece tek hareketli tetik ile bir model mi lazım, o zaman ya HS gibi kabza emniyeti, ya da XP9 veya ST9 gibi kurma parçasını da kilitleyen bir emniyet sistemi koyacaksın.

Gayrisi aynen yukarıda belirttiğimiz gibi '' Ben yaptım oldu, yersen.. '' babından işlerdir.

Saygılar.
Pek yakında (Amerika'da) " yiyen " lerin sayısı yüzbinleri bulacak, buda ayri bir tartışma konusu. yani kusur varsa neden elin oğlu bi yandan met edip diğer yandan peynir ekmek misali satıyor aliyor ? You tube sürekli takip ediyorum, son bir yıldır tabancaylar arasında tanıtım videosu en fazla olan modellerin başında geliyor Canik modelleri..
Benim fikrim bu " Ben yaptım oldu , yersen " anlamsız ve ağır olmuş. ... okuyup ögrendigimiz küçük noksanliklara rağmen Canik Tp9 modelleri halihazırda gelisiyor .
Çakma da olsa , kopyaya da olsa elin Avusturya lisinin yaptığına yeglerim (Sahsim!) vurgulayayim , kalite karşılaştırması yapmadım. ...birilerinin şuanlık üstünlüğü tartışma götürmez......
Bizde bir söz var ...
"Zaman ola hayr ola" yiyen degilde hakkını veren durumu oldu olacak insallah. .....

Alıntı

+ Sn lupus
Çalıştığınız firmaya rağmen sizi her markaya eşit gördüm öyle okudum ....Temennim odur ki , nik adınıza daha yakışacak olan bir Türk ! üretimi silah üreticisin de birgün sizi okuyup dinleriz .......

Alıntı

Sn.kcakkol,

Muadillerinin yarı fiyatına çalışan tabanca alınır, poligonda keyifli atışlar yapılır, ödenen paranın hakkı fazlası ile alındığından günün sonunda poligon mutlu mesut bir şekilde TP 9 V2, SA vs poligon çantasında, belde namlusunda fişek sürülü Avusturyalı ile terk edilir. Bunu iyi okumak lazım.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
şahin44

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi