Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik TP9 V2 tanitim (Amerikan)

Video 'ya yapilan yorumlara dikkat , .......

Alıntı

Çekimi yaparken de hiç korkmadan atış hattının önünde gezinmeleri dikkatimi çekti. İzlerken ben korktum (ürktüm Smile ).

Şu Amerikalılar da çok şanslı gerçekten. TP9 V2 gibi harika bir silahı 300-400 dolar gibi bir fiyattan alıyorlar. Bizim gibi bin dolardan alıp, 400 dolar da haraç parası ödemiyorlar üzerine. Ne diyeyim, Tanrı Amerika'yı korusun!!!

(Kovadan mermileri şarjörlere doldurmaları da iyice tüy dikti zaten, kıskandım! Çok feci hem de Sad )

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
şahin44
"Ömür boyu üretici garantisi" mi ? İyiymiş...

Alıntı

Dikkatinizi cektimi bilmiyorum ,Sarjör kapasitesi 20 fisek alan Mec -Gar ....

Alıntı

Amerikan Devleti'nin basireti yok! Yoksa kova kova mermiyi potansiyel suçlu olduğu açık olan! vatandaşlarının kullanımına sunar mıydı? Koca Devlet, bu kadar mermi alınınca, mermi ticareti yapılacağını, mermilerin teröristlere gideceğini nasılda hesap edemiyor! HayretSmile)

Alıntı

(20-11-2015, 09:27 PM)kcakkol demiş ki: Dikkatinizi cektimi bilmiyorum ,Sarjör kapasitesi 20 fisek alan Mec -Gar ....

O 4 mermi çok tehlikeli işte, Devletimiz hesap etmiş kitap etmiş güvenli mermi kapasitesini bilimsel olarak 15+1 olarak belirlemiştir. 17 bile çok vahim derecede tehlikeli iken 20'yi düşünemiyorum bile. Saygılar.

Alıntı

Sayın dr.kara;

Belki bu videoyu izlemişsinizdir. Kişi kendi CZ 75 sürgüsünü keserek ithalini yaptıran kişidir. Hatırlarsınız forumda tartışılmıştı. Video yorumlarında videolarının hemen hemen her yetkili tarafından izlendiğini de söylemişti. Video yorumumda sordum kendisine. Yasaklayan bir şey yok açıklamasını yaptı. Bu tür şarjör modifikasyonunu yasaklayan bir düzenleme olmadığı için 15 üstü şarjörler doğal olarak yasallaşıyor mu acaba?

Saygılarımla,

Alıntı

(21-11-2015, 02:17 PM)binajwaad demiş ki: Sayın dr.kara;

Belki bu videoyu izlemişsinizdir. Kişi kendi CZ 75 sürgüsünü keserek ithalini yaptıran kişidir. Hatırlarsınız forumda tartışılmıştı. Video yorumlarında videolarının hemen hemen her yetkili tarafından izlendiğini de söylemişti. Video yorumumda sordum kendisine. Yasaklayan bir şey yok açıklamasını yaptı. Bu tür şarjör modifikasyonunu yasaklayan bir düzenleme olmadığı için 15 üstü şarjörler doğal olarak yasallaşıyor mu acaba?

Saygılarımla,

Sayın binajwaad, bu tamamen kolluk kuvvetleri ile yargı mensuplarının yorumuna göre değişir. Malesef hukukta 2+2:4 etmiyor. Tabancanızı kontrol eden görevli 20 lik şarjörü görüp sorun çıkartabileceği gibi görüp geçebilirde. 15 ten fazla mermi kapasitesi olan tabancalara mevzuatımıza göre ruhsat verilemez. 15 kapasiteli tabancanıza ruhsat aldıktan sonra 20 lik şarjör takarsanız ne olur? Kanunu dolanmış olursunuz. Suç olur mu: bana göre olmaması gerekir. Ama tavsiye etmem. Lazer takılmış tabanca da bana göre "vahim silah"olmaz, emniyet kriminale ve Yargıtay'a göre oluyor. Ben bilmem eşim bilir yani. Riske girmeye gerek yok derim ben. Saygılar.

Alıntı

(21-11-2015, 02:36 PM)dr.kara demiş ki:
(21-11-2015, 02:17 PM)binajwaad demiş ki: Sayın dr.kara;

Saygılarımla,

Sayın binajwaad, bu tamamen kolluk kuvvetleri ile yargı mensuplarının yorumuna göre değişir. Malesef hukukta 2+2:4 etmiyor. Tabancanızı kontrol eden görevli 20 lik şarjörü görüp sorun çıkartabileceği gibi görüp geçebilirde. 15 ten fazla mermi kapasitesi olan tabancalara mevzuatımıza göre ruhsat verilemez. 15 kapasiteli tabancanıza ruhsat aldıktan sonra 20 lik şarjör takarsanız ne olur? Kanunu dolanmış olursunuz. Suç olur mu: bana göre olmaması gerekir. Ama tavsiye etmem. Lazer takılmış tabanca da bana göre "vahim silah"olmaz, emniyet kriminale ve Yargıtay'a göre oluyor. Ben bilmem eşim bilir yani. Riske girmeye gerek yok derim ben. Saygılar.

Teşekkür ederim Sayın dr.kara. Bir avukat arkadaşıma da sormuştum bu soruyu bana kanun tasarısını göndermişti şimdi hatırladım. Sayfa 15 madde 14 bu konunun tasarıdaki halini gösteriyor. Bu tasarı hala mecliste değil mi?

Saygılarımla,

https://www2.tbmm.gov.tr/d24/1/1-0765.pdf

Alıntı

Malesef meclis gündeminde olup olmadığını bilmiyorum. Tasarıyı okuyacağım. Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi