Hafta Sonu Sifter ve Atış
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hafta Sonu Sifter ve Atış
Değerli forum üyeleri,

Epeydir etkinlikle alakalı konu açmamıştım. Bu vesileyle hafta sonu Sifter etkinliğini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sürpriz şarjör değişimi ve metal hedeflere atışlar ;

Forum üyelerimizden Sn.Oger' e ait Zig 1911 ile 10 metre atış denemem ;

Etkinliğe ait resimler ;

[Resim: IMG_20151115_120943_zps6lmcosmu.jpg]

[Resim: IMG_20151115_083717_zpsyiq26af9.jpg]

[Resim: IMG_20151115_083940_zps0q44fjap.jpg]

[Resim: IMG_20151115_122759_zpsqojpsfby.jpg]

[Resim: IMG_20151115_122814_zpshk0jcpdv.jpg]

[Resim: IMG_20151115_122221_zpslqjwe0ft.jpg]

[Resim: IMG_20151115_091509_zpsslhy4wol.jpg]

[Resim: IMG_20151115_083729_zpsppzgdomy.jpg]

[Resim: IMG_20151115_121958_zpstrn70mi8.jpg]

Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
browning 61, Zemre10, alpago, nsyuksel, blueokkes
Birinci videoda 0:40' dan itibaren icra edilen çalışma muhteşem!

Atışın sonlanmasını müteakiben hedef hattında bekleyiş...
Etkin bir çevre kontrolü..
Taktik şarjör değişimi...
Fişekleri eksik şarjörün kütüklüğe değil ayrı bir cebe yerleştirilmesi...
Ders olarak gösterilecek bir çalışma. Elinize sağlık.

Saygılar.

Alıntı

Özlemişim oraları ama neylersin ki, zaman dar, yollar uzak, ben fazlasıyla meşgul. Herkese çok selamlar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
blueokkes
Sn. Fuat 61

Muhteşem, elinize kolunuza sağlık. Sayenizde istihkak sıkıntısının bahane olmadığını fark edip, kuru çalışmanın önemini bir kez daha anlıyorum. Olması gereken kas hafızası bir kez daha gördüm.

Alıntı

Hani forumda dilimize pelesenk olan bir tekerlememiz vardı; ne kadar yavaş o kadar akıcı ne kadar akıcı o kadar isabetli... İşte onun görselini siz çekiyorsunuz. Bravo tebrik ederim.
Gerçekten saygılar.

Alıntı

Sn. lupus'a katılıyorum. Ceketi savurup silahı kavradığında daha hızlı olabilirsin. Hareketi göstermek istiyormuşsun gibi geldi bana. Bu mükemmellikte tek gözüme batan o oldu. Gerisine diyecek yok, artık usta olmuşsun. Tebrikler.
Selamlar.

Alıntı

Sayın Fuat_61
Etkinliğiniz ve paylaşmanız çok güzel olmuş. Hele 1:04 de yaptığınız beni benden aldı. Anladığım kadarı ile hareketleri sindire sindire doğru yapmaya özen gösteriyorsunuz. Sanki bir eğitim videosu tadında olmuş. Elinize sağlık.
Benim naçizane bir tavsiyem olacak. Şarjör değiştirirken silahı tam da olması gerektiği gibi namlu hedef istikametinde iken kendinize yakınlaştırıyorsunuz, sonra yeni şarjörü takıp silah size yakın iken sürgüsünü geri çekmek yerine, bu aşamada sürgüyü sol el ile yakalayıp kabzayı ileri ittirerek veya hep ittirip hemde sol el ile hafiften geri çekerek dolduruşu yapsanız sanki daha kolay,sağlam ve hızlı olur kanaatindeyim.

Alıntı

Sn. fuat_61,

Sifter' de hep birlikte geçirdiğimiz o iki günü hatırladım. İnanılmaz güzeldi. Atışlara ve disipline söylenecek söz yok. Bir tarafta mekanik atış sehpası hassasiyeti, diğer tarafta müthiş bir hız ve isabet! Mââş'Allah diyelim. Bahtiyar ve Yusuf Ağabey gönlümüzde yer etti. Bâki selam...

Saygılar...

Alıntı

Sifter deyince ilk aklıma gelen böbrek oluyor benim silah severliğimde mi eksilme oluyor yoksa etcilliğim mi artıyor anlamadım ki Smile

Şaka bir yana sn fuat_61 takdir ve imrenerek izliyorum sizi. Ekipteki tüm arkadaşlara ben de selam ederim.

Alıntı

(17-11-2015, 10:59 AM)meydey123 demiş ki: Sayın Fuat_61
Etkinliğiniz ve paylaşmanız çok güzel olmuş. Hele 1:04 de yaptığınız beni benden aldı. Anladığım kadarı ile hareketleri sindire sindire doğru yapmaya özen gösteriyorsunuz. Sanki bir eğitim videosu tadında olmuş. Elinize sağlık.
Benim naçizane bir tavsiyem olacak. Şarjör değiştirirken silahı tam da olması gerektiği gibi namlu hedef istikametinde iken kendinize yakınlaştırıyorsunuz, sonra yeni şarjörü takıp silah size yakın iken sürgüsünü geri çekmek yerine, bu aşamada sürgüyü sol el ile yakalayıp kabzayı ileri ittirerek veya hep ittirip hemde sol el ile hafiften geri çekerek dolduruşu yapsanız sanki daha kolay,sağlam ve hızlı olur kanaatindeyim.

Sn.meydey123,

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. En kısa zamanda deneyeceğim. Aslında sol elimle kapak takımına müdahale etmemin nedeni, sabit kalan sağ elimle göğüsten direk hedefe yönelebilmek içindir.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi