Silah Fotolarımız 5...
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 7 Oy - 3.86 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Fotolarımız 5...
Sn. sarıyerli bende sig sauer p226 taşımaktayım acaba bende kaplama yaptırsam silahın tutukluk yapmasına sebebiyet verirmi bu kaplamalar.Vede yaptırdığım taktirde kaplamaların garantisi varmıdır acaba boya atması konusunda.Teşekkürler

(14-11-2015, 11:26 PM)silah sever demiş ki: Sn. sarıyerli bende sig sauer p226 taşımaktayım acaba bende kaplama yaptırsam silahın tutukluk yapmasına sebebiyet verirmi bu kaplamalar.Vede yaptırdığım taktirde kaplamaların garantisi varmıdır acaba boya atması konusunda.Teşekkürler

Sn. silah sever ;
Forumda bu konularda uzman kişiler bolca mevcut. Üstatların cevap vermesi daha doğrudur. Ama çok gerekli değil ise kaplama yaptırmayın derim.

Saygılar

Teşekkür ederim birazdaha silahın yıpranmasını beklim artık.

(14-11-2015, 11:26 PM)silah sever demiş ki: Sn. sarıyerli bende sig sauer p226 taşımaktayım acaba bende kaplama yaptırsam silahın tutukluk yapmasına sebebiyet verirmi bu kaplamalar.Vede yaptırdığım taktirde kaplamaların garantisi varmıdır acaba boya atması konusunda.Teşekkürler

Türkiye'nin sayılı ustaları olduğu iddia edilen kişilerin yaptığı kaplama nedeniyle çalışmaz duruma gelen P226 ve CZ gördüm. Bazı ustalara göre her silah mutlaka kaplanmalıdır ve kaplama iki durumda yapılmaz; ya silah sahibinin parası yoktur veya silah daha önce kaplanmıştır.

Ve hiç kimsenin aklına da fabrikaların neden bu kaplamaları yapmadığı sorusu gelmez...

2 üye teşekkür etti:
Sharp.Shooter, drmehmet
(15-11-2015, 02:29 AM)lupus demiş ki: Ve hiç kimsenin aklına da fabrikaların neden bu kaplamaları yapmadığı sorusu gelmez...

Vakti zamanın da kaplama işiyle uraşan birisi bu soruya " firmalar silahların dağa kısa ömürlü olması için (krom) kaplamıyorlar " şeklinde cevaplamıştı.

Yanlış hatırlamıyorsam da bir süre sonra bu forum daki kişilerin silahtan anlamadığını idda etmişti Smile

Saygılar.

Kaplama yapıldığında öyle bi ihtimal varsa tutukluk gibi kaplatmamak daha iyi ozaman. Benim silahımın dışı çok yıpranmadı ama dedim mahsuru yoksa kaplama yapim.

Bu iki tabancamı zamanında Düzce de krom kaplattım. Silahları yakından inceleyen herkesin ortak fikri ; silahların çok kötü bir işçilikle kaplandığı yönünde. Merak ettiğim bu tabancalarımın bir kurtuluş reçetelerinin olup olmadığı. Çünkü her baktığımda benim yüzümden hastalanmış çocuklarıma bakmış gibi oluyorum.SadSadHuh

[Resim: DSC_2516_zpsrszksetr.jpg]

[Resim: DSC_2518_zps05yk0rzs.jpg]

[Resim: DSC_2520_zpssuwwk4xg.jpg]

Ölüsü yeter sayın Dr.kara Smile

Sayın Dr.Kara,

Star'ın 7.65 tek sıra şarjörlüsünü görüp çok beğenmiştim, 9Parabellum'u da çok yakışıklıymış...

Umarım gönlünüze göre, ağız tadıyla kullanırsınız.

Saygılarımla

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi