Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HK USP LEM tetik dönüşümü ( LEM trigger installation)
Sayın BekçiHurşit bu veya diğer farklı değişik tipte tetik karakterlerini denemeden anlamak anlatmak inanın zor.Hemen belirtebileceğim hususlar:
1. Atım yatağını doldurduğunuzda horoz yarı kurulu ve iğnenin arkasında istirahat pozisyonunda oluyor. Tetik düşürmek için tetik en ileri pozisyonda olduğu için çift hareketin uzun yolunu yumuşak bir şekilde alması gerekiyor. Sonrasında 3-4 mmlik bir sürtünme ve takılma hissi sonrası düşüyor. Yani kesinlikle kurulu ve kilitsiz bir tabanca karakteri yok. Ki bu çok tehlikeli ve akıldışı olurdu. Tetiğin düşürülmesinin takılma ile gerçekleşmesi mümkün değil. Bir yere takılıp giderek artan bir kuvvetle ısrarla sürdürülmesi gerekir.
2. Safe Action'un yumuşak karnı bunda yok. Tetik sağmalı. Patlamayan kapsüle istediğiniz kadar vurabilirisiniz.
3. Sert tetik yayı setin içinden çıkıyor. İsterseniz tetiği ağırlaştırabilirsiniz. Yine isterseniz manuel emniyeti takabilirsiniz.
Henüz atış yapmadım. Şimdilik gördüklerim; tek karakterli kafa karıştırmayan yumuşak bir tetik (Glock tetiğinin kıtırtısız ve daha yumuşak olanını düşünün), Daha ince bir profil vermesi. Gerekirse sağmalı horoz. (kapsül patlamazsa horoz yarı kurulamadığından gerçekten DA bir tetik oluyor ama bunu bile isteye yapmanız ibiksiz horoz nedeniyle zor-tehlikeli ama mümkün.
Yani kısaca henüz bu sistemi anlamaya ve alışmaya çalışıyorum.
Silahımı atım yatağı dolu olarak taşımayı şimdilik düşünmüyorum. Sayın Lupus ve Glocker'lar kızmasın Smile
Bu tetik karakterinin artısını eksisini silahı taşırken ve çeşitli atış teknikleri esnasında öğreneceğimi düşünüyorum. Saygılar.

Alıntı

Sayın Yalvalı,

Varsayımsal atmalarıma verdiğiniz cevaplar ile sistemi daha iyi anlamamı sağladınız. Ben de sizin gibi LEM değişimi yapmayı düşünmüş ama sonrasında belirttiğim ve yanlış olduğu gördüğüm düşüncelerim dolayısıyla vaz geçmiştim.

Çok teşekkürler,

Saygılar

Alıntı

Sayın BekçiHurşit üzülmeyin, ben de o kadar video izlememe rağmen ancak şimdi anlayabiliyorum. Eğer Yalova'ya yolunuz düşerse deneyip öyle karar verebilirsiniz. Saygılar.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı

http://s1222.photobucket.com/user/yalval...n.mp4.html

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi