Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GLOCK17 ve CANİK TP9 KARŞILAŞTIRMASI
Canik TP9 serileri iyi yorumlar alıyor. Bazı yabancı forumlarda da bu modelle ilgili değerlendirmeler yapılıyor. İlgimi Glock 17 ile karşılaştırılması çekti. Bu karşılaştırmalardan birisini aktarmaya çalışacağım. Bu konuda Sn.Demirci57'nin de aynı yönde bir görüşü mevcut, TP9'un ancak Glock 17 ile mukayese edilebileceğini yazdı kendisi. Elindeki silahla konuya destek verirse sevinirim. Önce iki silahın yan yana fotograflarını ekledim gün içinde zaman buldukça, yabancı değerlendirmeleri buraya yazmaya çalışacağım.

[Resim: glock_vs_tp9sa_2_zpsl0fx1dgg.jpg]

[Resim: Glock_vs_TP9SA_5_zps52nnltn8.jpg]

Alıntı

Buyrun efendim,

Eldeki silah şu an için Glock17:

Önemli Not: Yukarıdaki fotoğrafta yer alan TP9, SA model, yani decocker'lı olan modeldir. Benim Glock 17 ile kıyaslanabilir dediğim modelise TP9'un "SF" modelidir. (Yani üzerinde herhangi bir decocker falan bulunmayan modeldir.)

Kısmetse ay sonuna kadar TP9SF'yi edinmeyi umut ediyoruz. Bu silahla yapacağım grupman atışlarının videosunu da yine bu başlık altında paylaşacağım.

Ayrıca her iki silahın benzerlik ve farklılıklarını da detaylı fotoğraflarla birlikte bu bölümde sizlerle paylaşacağım.

Saygılarımla

Alıntı

TP 9 SF modeli yakın bir arkadaşımda var. Hatta çok beğendiğinden 2 tane alıp birinin sürgü kısmını beyaz krom kaplattı. Aynı silahtan 2 tane almanın Dünyanın en Saçma şeylerinden biri olduğunu söyledim ama dinlemediSmile) Silahı inceledim ve işçiliğini beğendim. Yerli tabancalara alerjim olmasa alacağım birkaç (yerli) tabancadan biri olurdu. Selam ve saygılar.

Alıntı

(10-11-2015, 02:09 AM)dr.kara demiş ki: Aynı silahtan 2 tane almanın Dünyanın en Saçma şeylerinden biri olduğunu söyledim ama dinlemediSmile) Selam ve saygılar.

Sn. dr.kara,
Benim de H&K P30'a zaafım var. İki değil, bulsam 4 tane alırım. Tabi USA fiyatına. Keza Glock. Hangimiz USA fiyatına alabiliyor olsak 1 taneyle yetiniriz ki? Arabaya 1-2 tane, yatak odasına bir tane, salona 1 tane, evin girişine bir tane.... Fazla mı oldu? Big Grin

Saygılarımla.

Alıntı

Derin gizleme için bir G43...
Hafif kıyafetler için bir G26...
Günlük kıyafetler için bir G19...
Poligon için bir G34...
Ayu çıkabülmesüne gaşu bir G20...Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Glocker
Üstad,

Sanki MKE'deki G26'lar tükenmeden G43 siparişi açılmayacakmış gibi bir his var içimde... Ne dersiniz sabırlı olup beklesek mi? Yoksa kasmayıp 2 tane de 12'li şarjör alıp fazla mermi can çıkarmaz diyerek G26'dan yola devam mı etsek?

Son soru, eğer G26 "baby glock"sa, G43'e "cenin glock" diyebilir miyiz??? Smile

Saygılarımla

Alıntı

(10-11-2015, 11:34 AM)ErDiNi78 demiş ki:
(10-11-2015, 02:09 AM)dr.kara demiş ki: Aynı silahtan 2 tane almanın Dünyanın en Saçma şeylerinden biri olduğunu söyledim ama dinlemediSmile) Selam ve saygılar.

Sn. dr.kara,
Benim de H&K P30'a zaafım var. İki değil, bulsam 4 tane alırım. Tabi USA fiyatına. Keza Glock. Hangimiz USA fiyatına alabiliyor olsak 1 taneyle yetiniriz ki? Arabaya 1-2 tane, yatak odasına bir tane, salona 1 tane, evin girişine bir tane.... Fazla mı oldu? Big Grin

Saygılarımla.

Sayın Erdini78, aynı hanımdan 4 tane almak gibi birşeySmile Ben almayayım farklılık iyidir. Selam ve saygılar.

Alıntı

Sn. dr.kara,
Bence araba ile karşılaştırılabilir. Aynı araban birkaç tane gibi. Nitekim bu bir eşyadır ve kullanmak içindir. Hanım(lar)a eşya gözüyle bakamayız.
Saygılarımla.

Alıntı

(10-11-2015, 12:19 PM)lupus demiş ki: Derin gizleme için bir G43...
Hafif kıyafetler için bir G26...
Günlük kıyafetler için bir G19...
Poligon için bir G34...
Ayu çıkabülmesüne gaşu bir G20...Smile

Derin gizleme için bir P290,
Hafif kıyafetler için bir P238,
Günlük kıyafetler için bir P229,
Poligon için bir P210,
Ayı çıkabilmesi ihtimaline binaen bir (bunu bulamadım Üstat, P220 belkiSmile)

Not:Üstadım, önceki gün size bir mail atmıştım, ulaşıp ulaşmadığını merak ediyorum. Saygılar.

Alıntı

(10-11-2015, 01:06 PM)dr.kara demiş ki:
(10-11-2015, 12:19 PM)lupus demiş ki: Ayu çıkabülmesüne gaşu bir G20...Smile

Ayı çıkabilmesi ihtimaline binaen bir (bunu bulamadım Üstat, P220 belkiSmile

http://sigforum.com/eve/forums/a/tpc/f/4...4280076263

Bruce Gray' in bir projesi ile gündeme gelen ve nihayetinde üreticinin tezgahlarında hayat bulan 10 MM AUTO P 220... Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi