Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZIG M 1911 9 MM?
Selamlar.

Sn. ilbay Bey temeniniz için teşekür ederim . Gül ağacı kabzeniz de bu vesile ile hayırlı olsun, sizler de güzel günlerde silahınızın keyfini çıkartın.

Kuru tetik çalışmasının ancak tetik parçalarının birbirine kısmi olarak alışmasına olanak vereceğini , diğer parçaların birbirine alışmasının ancak gerçek mermi ile atış esnasında olabileceğini düşünüyorum.
Bunun yanında silahın çalışan parçalarının yüzey yüzeye temas ile birbirine alışması kontrolsüz ve kaba olabilmektedir bu yüzden alıştırma işlemini 1500 kum zımpara ile yapmayı uygun gördüm.
Yurt dışından gelen 5 - 10 bin dolarlık bir silah olsa gene aynı işlemleri yapmayı- yaptırmayı düşünürdüm, ama değer kaybı orjinal kaplama zedelenmesi gibi bir durumla karşılaşabileceğimden dolayı teredüt ederdim. 1911 tabanlı , yerli , parça temini kolay , servisinin olması ve özellikle kaplamasız-boyasız paslanmaz çelik bir model olması beni rahatlattı.

Poligondaki mermiler ile atış söylediğiniz gibi bir miktar pahalı da olsa bizim can simidimiz, hesaplama ile açıklamanız genede benim gibi poligona fazla uğramayan biri için çok faydalı oldu.

Yeni alınan araba misali , ZIG M1 daha rodajda, rodajını bitirip biraz kullanımdan sonra izlenimlerimi paylaşacağım, ama şu andaki görüşüm ; 45 cal için tasarlanmış parçalara ve kızak ağırlığına sahip bu silahta 9 mm ile atış gayet zevkli ve rahat. Atış esnasındaki namlu şahlanması gayet az , tatmin edici . Kompansatör uygulaması ile daha da azalacaktır. Deneyip göreceğiz. Smile

Saygılarımla

Alıntı

selamlar
Zigm1 9 mm tabancamız ile gelen MEC-GAR Şarjörde problem yaşadığımı teknik resmine göre kontrol edeceğimi önceki mesajımda yazmıştım.
Bu akşam 2 şarjörüde söküp kontrol ettim. Gördüğüme göre Orjinal colt şarjör resimlerine göre hatalı toplanmış , silah tutukluklarınında bir kısmı hatta çoğu merminin namluya uygun açı ile gelmemesinden kaynaklanmakta. Türkiyeye gönderdiklerimi böyle üretimlerinin hepsimi böyle bilmiyorum.
MEC-GARşarjörü olan 1911 .45 ve 9mm sahiplerinin resme göre söküp kontrol etmelerinde büyük fayda var, sonuçta ucunda kullananın hayatı riske giriyor.
Ben resimleri atayım kararı siz verin , hatta 2 bir başka teknik resimdende birinci teknik resmi kontrol ettim . İmalatın yapılması gereken coltun şarjörünün teknik resmi :

[Resim: 1911-9mm.jpg]

[Resim: 1911-9mm.2.jpg]

Yayın yerleşim şeklini kontrol edip doğruladığım teknik resim:

[Resim: 1911-.45.jpg]

aşağıdaki resimlerden sağ taraftaki şarjörü açtığımda ki hali , sol taraftali ise olması gerektiği halidir. Alt kısımdaki ucundan yarım bakla keserek ve ucunu teknik resimdeki şekline göre bükerek bu hale getirdim .

[Resim: 1911-9mm.5.jpg]

Bu işlem sonrasında topladığım iki şarjörümde şimdi gayet güzel bir şekilde çalışıyor , 5-6 mermi basmadan sonra yaşadığım kitlenme , mermi geri gelmemesi durumunu silaha takmadan 15 doldur boşaltta hiç yaşamadım ve mermi basma işlemide rahatladı . müsait bir zamanımda emniyetli bir yerde silaha takarakta bu işlemi tekrar deneyeceğim.
saygılarımla

Alıntı

Merhaba;

Silahımla bir yüz atım daha yaptım.
Hiçbir sorun çıkmadı. Hala çok keyifli atışlar yapıyorum.

Aynı silahı envanterinde bulunduran MNE poligon görevlileri ile görüştüğümde kendi sliahlarının rahatlıkla ikibin atımı geçmiş olduğunu (Tam sayıyı söyleyemediler) ve bir sorunla karşılaşmadıklarını söylediler.
Ayırca Tisaş marka silahların metal işçiliğinin ve dayanımının gayet iyi olduğu yönünde yorum yaptılar.

Selamlar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi