Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz SR 38 ( 357 Magnum )
(07-08-2016, 05:04 PM)defender45acp demiş ki: Sn voguefalcon paylaşımlarınızı dikkatle takip ediyorum. Çok kullananı olmayan (az bilinen ) bir platformu seçerek aldığınız bu risk ve paylaşımlarınız ile bu revolveri daha çok tanımış olduk. Revolverler ile ligili herşeyi bildiğimi iddia edemem ama kısıtlı bütçe kıstası olanlar için seçenekler arasında olması gerek gibi duruyor. Teşekkür eder konu ile ilgili paylaşımlarınızı bekleriz...

Sn. defender45acp
Kısıtlı bütçe için smith wesson model 10 piyasada bol miktarda var.
.357 ile atış çok keyifli değil zaten.

Alıntı

Acaba bu silah colt veya smith wesson parçalarıyla ki parçalar uyumlu olur mu bilmiyorum rafine edilebilir mi? Umarım saçmalıkta haddimi aşmamışımdır.

Alıntı

Arkadaslar 2-3 ay gibi surede sr38 almayi dusunuyorum.
Sebebide mke de toplu alabilecegim alternatif o oldugundan.
Aklima takilan bir kac durum var.
1. Namlu ile top arasindaki mesafe cok mu fazla kiyaslamalar sw 686 ya gore yapilabilirse cok memnun olurum.resim koyabilirseniz guzel olur.
2.4 inch mi yoksa 6 inch mi almaliyim arada kalmis durumdayim.
Atislarimi 20 30 metrelerde yapmak istiyorum.cok tesekkurler.

Alıntı

Sanirim cok fazla alip kullanan kimse yok. Smile Ben aldigimda yeni paylasimlarda bulunurum.

6 inch' e karar kildim. Yaptığım araştırmalara göre namlu top arasindaki acikliğın rahatsiz edici oldugunu dusunmuyorum, neden derseniz, Sn Ortaç 357 mermilerle gozunu dahi kirpmadan atışlar gerceklestirdi.

SR38' i olup bilgi paylasmak isteyen arkadaslara simdiden tskler.

Alıntı

(04-12-2016, 09:18 PM)coskun183 demiş ki: 6 inch' e karar kildim. Yaptığım araştırmalara göre namlu top arasindaki acikliğın rahatsiz edici oldugunu dusunmuyorum, neden derseniz, Sn Ortaç 357 mermilerle gozunu dahi kirpmadan atışlar gerceklestirdi.

'' Araştırma yaptım... '' ...

'' Nasıl bir araştırma yaptın? ''... 

'' İnternetteki atış videolarını izledim? ''...

'' Aradaki boşluk çıkış hızı, vuruş dağılımı etkileyip, kirlenmeyi arttırıp, namlu giriş konisi yıpranmasını hızlandırıyor mu, silindir montaj toleranslarını bozuyor mu, yoksa bu konulara hiç etkisi yok mu? ''...

'' Bilmiyorum... Sadece atış yapan adam gözünü dahi kırpmıyordu.''...

'' Yani sadece buna bakarak aradan çıkan alev duman veya sıçrayan çekirdek sıyrıklarının tehlike oluşturmayacağından, çekirdeğin namlu giriş konisine aynı kararlılıkta yerleşip, giriş konisi daha fazla yıpratmayacağından, silindir mafsalı ve aksamının daha erken deforme olup gevşemeyeceğinden emin olabiliyoruz öyle mi?  Peki neden yurt dışında yaşayan pek silah sahibi ve silah ustasının videolarında namlu ile silindir arasındaki boşluk bu düzeye gelince silahın bakım, onarım, parça değişim zamanının geldiği vurgulanıyor?''...  

'' ?... '' ...

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, vgun, Sabri, heisenberg, asuspc, fuat_61, shooter25, Amasya05, kut4, şekerlioğlu, absobon, defender45acp, şahin44, Asfalt, PersonalDefence, hymer, msari, alpago
(27-06-2016, 12:13 AM)voguefalcon demiş ki: Uzun süren aradan sonra Sarsılmaz Sr 38 konusu için tekrar merhaba.Toplamda 800 adete yakın üzerinde atış gerçekleştirdim,yaklaşık (+/-) 600 adet 357 magnum 200 adeti ise 38 Special olarak.Şu an için herhangi bir sorun görünmüyor.Selam ve Sevgilerimle

Sn. Voguefalcon, son durum hakkında bilgi verebilir misiniz?.
Saygılarımla...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Sn voguefalcon son durum hakkında bilgi verirmisiniz? Bende bu silahtan almayı düşünüyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi