Sarsılmaz SR 38 ( 357 Magnum )
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz SR 38 ( 357 Magnum )
Sn Ortaç, bu başlığı lütfen kendinizi övmek amacıyla yazdığınız mesajlarınızla sulandırmayın. Bu yazdıklarınızdan sizin artık Türk silah dünyasında ve üretimde, fabrikaların üstüne çıkan, bütün firmaların üretim sırlarına vakıf, eksikliklerini düzeltmelerine yardımcı olan fenomen haline geldiğinizi, sık sık tekrar ettiğiniz üzere, bir Youtube efsanesi haline geldiğinizi anladım ve kani oldum.

MSB'nin belirli güvenlik kriterlerine sahip bu firmaların size teknik bilgilerini vermeleri, hatta sırlarını sunmaları mantıklı değil de siz öyle söyleyebilirsiniz. Hatta Girsan sizin belirli güvenlik kısıtlamaları olan tesislerine nasıl alıyor, nasıl sizlere bu teknik sırlarını veriyor benim de ilgimi çekti mesela. NATO AQAP a tabi bu firmalara ilişkin bu iddia üzerine birileri izahat isteyebilir.

Kendinizi anlatırken bu firmalara dert yaratmış olmayınız, belki düzeltmek istersiniz.

Üyeler yerli firmalar böyle ticari sırlarını ve bilgilerini gelişigüzel paylaşıyor sanmasın diye bu mesajı yazdım bu arada.

Bizde başlığı sulandırmış olmayalım. Fakat yerli firmaların böyle her bilgiyi paylaşan, kontrolsüz, üçüncü sınıf güvenliğe tabi gibi görülmelerine gönlüm de razı olmadı. Hiçbir firma gerek ticari gerekse de yukarıda belirttiğim gibi güvenlik sınırlamaları nedeniyle ne teknik bilgi verir, ne de tesis gezdirir. Bir iki yere bakmak da, firmanın sırlarına hakim yapmaz kimseyi.

Alıntı

Hayırlısı olsun Sn. Voguefalcon. Belki alacağınız tabancayla ilgili özel istekleriniz olursa, fabrikaya iletebilirsiniz. Sn. ORTAÇ'a yapmışlar, belki size de yaparlar.

Sn. ORTAÇ'ın yeni tabancası Sarsılmaz ST9:

Bu arada Allah artırsın Sn. ORTAÇ, daha önce paylaştığınız TP9 SF modelini tebrik etme firsatım olmadı ama şimdi ikisine birden edeyim, güle güle kullanın, kazasız belasız.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn; ORTAÇ öncelikle şunu belirtmeliyim ki,sizin bir silah sever olarak ticari bir amacınızın olmadığını çok iyi biliyoruz.Bu başlık altınca herhangi bir tartışmaya sebebiyet vermek beni çok üzer ve size karşıda çok mahcup olurum.Forum sayfasının kuralları gereği abi,amca hitap şekilleri bildiğimiz üzere yasaktır.Sizinle telefon görüşmelerimizde bahsetmiş olduğum gibi,rahmetli babam ile aynı yıl doğumlusunuz ve sizi ben amca olarak görüyorum.Selam ve Saygılarımla

Alıntı

Sn Voguefalcon, ben kendisinin size bu silahın temininde ticari amacı olmadığını tahmin ediyorum.

Bu silaha ilişkin izlenimlerinizin de tarafsız olacağına eminim. Görebildiğim kadarıyla, sizin, bir silah için ne çizginizi değiştirmeye ihtiyacınız var ne de bir silah için firmalara minnet edecek durumdasınız.

Fakat burada farklı bir mesaj trafiği oluştu. Kendisi bu başlık altına şöyle yazmış;

"Sayın Bayım,
Sadece sosyal ortamda değil, hiç bir ortamda marka önerisi yapmadığım, ayrıca hiç bir ürünün kötü yönlerini paylaşmadığım tespitiniz doğrudur.
Ancak takdir edersiniz ki türlü kanallardan gelen yüzlerce soruyu kimlerin ve ne amaçla sorduğunu bilmek imkansız. Dolayısıyla ne kanalla gelirse gelsin kesinlikle hiç kimseye marka önerisinde bulunmuyorum, yakın arkadaşlarıma bile.
Her ay yüzbinlerce defa izlenen paylaşımlarımda bazı prensiplerimin olmasını da doğal karşılayacağınızı umarım.
Sadakat konusununa gelince evet firmaların benimle paylaştıkları ticari ve teknik sırlarına sadıkım, onun haricinde hiç kimse ile bir özel bir gönül bağım yok.
Bu arada lütfen müsterih olunuz, görebildiğim va bana iletilen her türlü sorunu ve kusuru ilgili üreticiye bildiriyorum ve konuyu objektif olarak tartışıyoruz.
Benim amacım hiç kimseyi karalamak, kusurlarını ifşa etmek değil, tüm Türk silah üreticilerinin kendilerini düzeltip milli ekonomiye daha faydalı olabilmeleri için elimden geldiğince ve genelde amatörce destek vermektir.
Saygılarımla.
Osman"

Ben de kendisine NATO AQAP'a tabi bu firmaların hangi sırlarını verdiğini ister istemez sordum. "Firmaların benimle paylaştıkları ticari ve teknik sırlarına sadıkım" diyor bende hiçbir firmanın kendisine teknik ve ticari sır vermeyeceğini, veremeyeceğini, verirse sıkıntı yaşayacağını söylüyorum, bilgi istiyorum.

Açıklayıcı bilgi almazsam önce bu firmalara tek tek hangi teknik sırları paylaştıklarını soracağım ardından bu firmalar da izahat vermezse, MSB'ya mail atmayı düşünüyorum.

Saygılarımla.

Alıntı

(02-11-2015, 11:38 AM)1905sss demiş ki: Sn. voguefalcon,

Umarım verdiğiniz paranın karşılığını alır ve mutlu olursunuz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanın. Yapacağınız inceleme ve paylaşımları ilgi ile takip edeceğim. Şimdiden elinize emeğinize sağlık.

Siz bir forum dostumuz olarak dediğiniz gibi beğendiğiniz beğenmediğiniz, eleştirdiğiniz, eksik kötü gördüğünüz herşeyi yazarsanız müthiş bir iş yapmış olacaksınız. İnanın silah severler için en değerli paylaşımlar böyle samimi olanlar.

Sizin yazılarınız hep ilgi ile takip ettim. Bu yapacağınız içinde tekrar teşekkür ederim kendi adıma.

Sn. voguefalcon,

Yukarıda sizin konunuza yazdığım mesajın şahsınıza yazılmış kısımları var. Şu yazdıklarıma cevap vermediniz, teşekkür butonunu tıklamamışsınız. Düşman yazsa bu kadarını nezaketen teşekkür edilir.

Normalde teşekkür falan umursamam ama baktım bana cevap veren Sn. ortaçın cevabına hemen teşekkür etmişsiniz. Size de helal olsun.

Tamam sizin işiniz ile ilgilendi, aracı oldu. Ama ben yalan yanlış yazmadım. Her kelimem doğru idi. Bakın beyefendi söylediklerime yalan yanlış demedi. Kendince sebeplerini açıkladı. Beni kesinlikle ikna edemez o yazdıkları ile, zaten böyle bir zorunluluğu da yok. Ama kimse çocuk değil, herkes kendini savunur. Sizin hemen cephe alıp taraf seçmeniz gerekmiyor. Ben size çok samimi, çok dostça, çok saygılı yazmıştım.

Alıntı

Sn;1905sss yazdıklarınızı hayretle ve şaşırarak okudum,gereğinden fazla alınganlık göstermiş ve kırıcı olmuşsunuz.

Taraf seçme demişsiniz ne oldu anlamadım taraflık ne durum var....Kusura bakmayın işlerden dolayı biraz yoğunum,sürekli klavye başında değilim, ayrıca amacınız tartışma ortamı yaratmak ise ben o işlere hiç girmem ayrıca buna vaktim de yok.Selamlar

Alıntı

(02-11-2015, 02:45 PM)cos30 demiş ki: Hayırlısı olsun Sn. Voguefalcon. Belki alacağınız tabancayla ilgili özel istekleriniz olursa, fabrikaya iletebilirsiniz. Sn. ORTAÇ'a yapmışlar, belki size de yaparlar.

Sn. ORTAÇ'ın yeni tabancası Sarsılmaz ST9:

Bu arada Allah artırsın Sn. ORTAÇ, daha önce paylaştığınız TP9 SF modelini tebrik etme firsatım olmadı ama şimdi ikisine birden edeyim, güle güle kullanın, kazasız belasız.

Saygılarımla.

Sayın Yönetim'den bu paylaşımın forumdan kaldırılmasını rica ediyorum.
Saygılar
Osman

Alıntı

(02-11-2015, 04:06 PM)voguefalcon demiş ki: Sn;1905sss yazdıklarınızı hayretle ve şaşırarak okudum,gereğinden fazla alınganlık göstermiş ve kırıcı olmuşsunuz.

Taraf seçme demişsiniz ne oldu anlamadım taraflık ne durum var....Kusura bakmayın işlerden dolayı biraz yoğunum,sürekli klavye başında değilim, ayrıca amacınız tartışma ortamı yaratmak ise ben o işlere hiç girmem ayrıca buna vaktim de yok.Selamlar

Kamera şakası yapsanız böyle davranırsınız başka türlü değil. Şaka mı yapıyorsunuz dalga mı geçiyorsunuz anlayamadım Sn. voguefalcon.

Yarım sayfa size iyi dileklerimi, teşekkürlerimi, övgülerimi sunmuşum bu nasıl bir cevap Sn. voguefalcon.?

Size diyorum ki ben güzel, iyi şeyler yazdım size. Arada Sn. ortaçın dahil olduğu cümlede düzeltilmesi gereken birşey vardı onu düzelttim. Bana cevap vermemişsiniz, kaile almamışsınız. Ama Sn. ortaçın bana yazdığı cevaba hemen teşekkür etmişsiniz. Sizce burada garip birşey yok mu? Sizce bu taraflardan birine rahatsızlık vermez mi?

Bu düşüncemi bu sitemimi yazıyorum size, bu sefer verdiğiniz cevap "tartışma mı çıkarmaya çalışıyorsunuz ben gelmem o işlere" oluyor. Siz bu işlere gelmeyin efendim. Benim gibiler sizin seviyenizi düşürmeye çalışırsa muhatap olmayın efendim.

Ya gerçekten çok yoğundunuz, okuyamadınız anlayamadınız o an ya da gerçekten kötü niyetli olan sizsiniz.

Alıntı

(02-11-2015, 04:06 PM)voguefalcon demiş ki: (...)Taraf seçme demişsiniz ne oldu anlamadım taraflık ne durum var....(...)

Vallahi onu bilmiyorum ama bana verdiğiniz teşekkürü de silmişsiniz. Yine denildiği gibi teşekküre minnet ettiğimden değil ama, "taraf" olayı için yazıyorum.

Her şeye rağmen ben sizin paylaşımlarınızı seviyorum, umarım bu tabancayı aldıktan sonra yine öncekiler gibi tam bağımsız ve dürüst bir şekilde gözlemlerinizi bizlerle paylaşırsınız. Şimdiden hayırlı olsun.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın voguefalcon, Bunu (değerli üstadlarım bana lütfen kızmasın) belirtmeniz iyi olmuş.Smile Zamanında, acaba ikinci el bir 686 mı yoksa sıfır bir Sr 38 mi alsam diye sorup çok değerli bir Üstad' dan azar işitmişliğim, sonra da mecburen ilk şıkkı seçmişliğim var. Kararınızın hayırlı olmasını diliyorum. Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi