Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANİK TP9 SF
http://savunmaveteknoloji.com/abdde-yili...nik-tp9fx/

Cok ilginc,tahmin edilemez bir odul olmus sanki Smile

Alıntı

Merhaba arkadaşlar . Bir adet canik tp9 sf sahibiyim daha önce resimler bölümünde silahımın resmini paylaşmıştım . Artık canik sevdasına son vermek istiyorum . Nedeni şu : Silahı sıfır aldım daha 8. fişekte tutukluk yaptı . Mekanik parçalar birbirine alışması lazım bunu bildiğimden normaldir dedim . Aradan 200 mermi geçti dağlık bir alanda yukarı (yaklaşık 70-80 derece) atayım dedim . Birinciyi attım ikincide tetik düşürdüm tık dedi atış yapmadı tam o an arpacığa odaklanmamıştım üst kapağın bir iki milimetre ileri gittiğini görüm tetik düşürür düşürmez . Yani silah birinciyi attı ikinciyi atarken namlu yukarı doğrultulduğu için üst kapak tam kapanmayıp bir iki milimetre geride kaldı . Buna da dedim ki hayatımda kaç kez yukarı atış yapacağım dedim önemsemedim . Şimdide tetik sertliği canımı sıkmaya başladı . Kullananlar bilir tetiğini . cz deki gibi yada horozlu sistemlerdeki gibi çok fazla ezemiyorsunuz atış yaparken . Boşluğunu aldıktan sonra ezme kısmı belki iki üç mm bile değil hemen düşüyor tetik ve çok sert bana göre . Yani glock ta kullandım o da aynı sistem aynı sertlik sayılır lakin glock ta biraz eze payı var gibi yani bana göre çok daha rahat . Bunu kafama taktığımda 500 -550 atım görmüştü . Canik mühendislerini aradım internetteki numaradan . Durumu anlattım abi o 800 mermiden sonra rahatlar alışırsın dediler . Yayını değiştirsem biraz yumuşatsak olmaz mı dedim olur dediler ama bu dediğinizi yapanlar var ama kendi kendine patlama yada hiç patlamama sorunları oluyor pek tavsiye etmiyoruz abi dediler eyvallah dedim . şimdi silahım 1000 atıma yaklaştı . Yumuşama yok zaten istediğim yumuşamanı olacağını hiç sanmıyorum . Hemde sürekli boş ama kurulu taşıyorum belki biraz faydası olur diye yayı yorarım diye ama nafile . Ayrıca silahımı atış alanında bir kaç kez düşürdüm ama gez arpacıkta en ufak bir çizik bile yoktu . Sonrasında atışlarım yukarı sağa gitmeye başladı . Bendedir sorun dedim bir arkadaşım atış yaptı yukarı sağa grupman yaptı o da . Atışı çok çok iyi olan hocamda aynı grupmanı yapınca sorun anlaşıldı . Benim cz nin arpacık gezi değiştirirken oynak halinde bile atışlar bozulmamıştı . Şimdi bu kadar kötüledim hiç mi iyi yanı yok var tabi ki . Bana göre canık tp9 sf modeli çek at silahıdır . Çek at konusunda başarılı sayılır . Şimdi kararsızım aceba satsam mı yoksa bir kenarda dursa mı diye . Belkide üzerinde değişiklikler yapmak için durması da fena olmaz hani Smile ( profesyonel gez arpacık , tetik yayının sertliğinin azaltılması , taktik cihazlar vs belki uğraş olur Smile )

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Rangeman

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi