Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANİK TP9 SF
Hay Maaşallah Üstadıma.. Attığını çakıyor..Smile
Üstadım şaka bir yana böyle görsel anlatımları sıklaştırıp bizi yazı üzerinden ziyade pratikte de bilgilendirseniz çok evla olacak.
Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
lupus, Gazanfer, Karakoc
Geçen gün emniyette nakil belgesi alırken bir beyefendi de Elite-S için ruhsat alıyordu.

MKE ya da başka bir kurum, imkan verse de sakin sakin denesek hepsini.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
NG1
MKE sitesinde Canik Tp9-Da isimli bir tabanca satışa sunulmuş. Bu tabanca zannedersem sadece çift hareketli tetiğe sahip. Bu tabanca hakkında bilgi ve tecrübesi olan var mı?

Alıntı

Elinize sağlık sayın Lupus.
Ben de TP9 SF Elite aldım pazartesi itibari ile.
Poligonda 55 atım yaptım, bir hata olarak, 2 kere sürgü geride kilitli kalmadı.Birinde tutuş hatası yapmış olabilirim emin değilim, ama 2.sinde tutuş hatası yapmadığıma eminim.
Ama genel olarak beğendim.

Sayın erkanbaşkan , tp9 da modele baktım Mkek de, tp9 v2 nin gelişmiş versiyonu dediler. Sadece tek hareket değil gibi geldi bana tetik..

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
erkanbaşkan
Merhaba..CANİK TP9 V2 ile ilgili bir olay paylaşmak isterim.Bugün istanbul MKEK'de silaha baktım ( bu arada sadece bu model için emniyete verdiğimiz fiyata verebiliriz 1650 TL dedi satıcı ) sonra diğer markalara baktım.Emniyete gittiğimde bu gün içlerinde tanımadıklarımda dahil 4-5 polis ( lütfen yanlış anlamayın sadece yaşadığımı anlatıyorum) CANİK mi sakın ha! Biz kesinlikle istemiyor ve kullanmamaya çalışıyoruz tepki gösteriyoruz bu silahlara dediler.Forumda ya da basında rastladıklarım dışında bilgim yok ama polislerin söylediği asla göreve CANİK ile çıkmamaya çalışıyoruz oldu ! Bunu anlatma nedenim bu kadar aşırı ve toplu bir tepkiye şaşırmış olmamdı! Polislerin bu kadar önyargılı ve güvensiz olmaları beni endişelendirdi ve üzdü açıkçası.Yaşadığımı paylaştım durumu yorumlamak bana düşmez.Saygılarımla

Alıntı

Canik ilginç bir firma. MKE'de satılan silahın ne MKE sitesinde ne de kendi internet sitesinde görseli yok. Günümüz pazarlama şartlarında ürün satışa çıkmadan önce tüm sanal alemde bombardıman yapmaları gerekirken kendi sitelerinde bile en ufak bir bilgi ve görsel yok. Bu kadar çağ dışı çalışan bir firmanın ürettiği ürüne güvenmek içimden gelmiyor. Kimse kusura bakmasın. Sadece Amerika'da elin oğlunun pazarlama stratejilerine bel bağlayıp kendi yurdunda -hem de bu fiyata- ürün SATMAMAYA (!) çalışan bir firmadan kağıt peçete bile almam. Muhtemelen pazarlamanın başında bir aile üyesi var. Acilen bir profesyonel işe almalı ya da danışmanlık marifeti ile yeni yol haritası çizmeliler. Aksi halde youtube videoları onları çok ileriye götürmeyecek. ( İnşallah burayı okuyan birileri vardır)

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
şahin44
Sn. Hevesliamatör, emniyette duyduklarınızı pek de ciddiye almamanızı öneririm. Şu forumda bir kaç ay okuyan bir üyenin bilgisi bir çok kolluk küvvetinin bilgisinden daha fazladır. Silahlar hakkında genel olarak bilgileri olmalarını geçtim, artık bıkkınlıktan mı yoksa cehaletten mi bilmiyorum ama, pek çoğu kendi silahlarını bile tanımıyor.

Ruhsat şubede, vatandaş ile şubedeki polis memuru arasında geçen şu diyaloğa bizzat şahit oldum:

Polis: Silah ne alacaksın ne düşünüyorsun?
Vatandaş: Zigana Sport düşünüyorum, bir tek o tam otomatikmiş.
Polis: İyi tercih. Ben de Zigana Sport tavsiye ederim.
Vatandaş: Öyle değil mi yani sen de tam otomatik başka bir model bilmiyorsun değil mi?
Polis: Yok, Zigana Sport dışında duymadım başka tam otomatik atan.

Sonra bana dönüp "siz silah ne düşünüy....." derken, abiyi tekrar yormamak adına "tabii ki Zigana Sport" dedim.

Alıntı
26 üye teşekkür etti:
scarface4086, S@riyerli, defender45acp, hevesliamator, mimaslan, Dr.Oz, turion64, demirci57, PersonalDefence, By_Düzce, lupus, serdaraktas, heisenberg, asuspc, pashazade, alpago, osman08, orpeus, sencerstm, tirendaz, sem, mtaner55, DaRkNeSs-, şahin44, Gazanfer, Sakin

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi