Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANİK TP9 SF
Sn. Huysuz, yerliler içerisinde en çok öne çıkan ve ürünleri görece en çok beğenilen firmanın ürününü tercih etme isteğiniz yerinde olmuş bence. Şahsi kanaatim Canik TP9 SF modelinin sizin istek ve beklentilerinize cevap verebileceği yönünde. Benim, kullandığımda tabancanın tetiği çok hoşuma gitmişti, gerçi öyle 300 - 500 atış yapmadım ama bence mahir veya mahir olmaya aday ellerde güzel işler çıkartacaktır. Saygılarımla...

Alıntı

SN. Lupus
Öncelikle bu forumda bulunmak güzel yazıları yorumları takip etmek gerçekten çok güzel, çok faydalı bilgiler edindim.
Kamu görevlisi (İnfaz ve Koruma Memuru) olmam sebebiyle silah taşıma ruhsatı alıp silah sahibi olmam Yurt Savunma firmasının yaptığı mükemmel indirim kampanyasıyla çok zor değil, bununla birlikte yüksek miktarda paralar ödemekte hoşuma gitmediğinden Canik 55 TP9 V2 ile ilgili kafama takılan kısımları sormak isterim:
1- Görevim nedeniyle taşıma ruhsatı alıp görev yerimde kullanamamak koşuluyla TP9 V2 taşıma kolaylığı açısından uygunmudur?
2- TP9 da olduğu düşünülen iğnenin kendiliğinden düşmesi hatası TP9 V2 de devam etmekte mi?
3- Hakkari/Şemdinli de askerlik yapıp azami 100 atım yapan. Görev nedeniyle de silah atım yatağında devamlı suretle mermi bulundurma gibi bir zorunluluğum olmadığından kullanım sorunu yaşatırmı?

Alıntı

Sn. Guardian,
Öncelikle iki silaha da sahip değilim ancak silah alım aşamasında her iki silahıda incelemiş biri olarak sorularınıza kısıtlı bilgim ile cevap vereyim.
1- görev yerinde kullanamayacağınıza göre günlük taşıma için v2 daha kibar ve küçük sf ise bir miktar iri kalıyor gizli taşıma için, yükseklik ve genişlik ölçüleri aynı olsada sf 1 cm daha uzun.
2- Sn Lupus, un bu konu ile yazdığı bir mesaj vardı ancak aramama rağmen bulamadım. İğne düşürme mandalı ve iğne emniyetinin tekrar düzenlendiği şeklinde ama tabi bu konuda en güzel olanı kullanıcı yorumları olacaktır. Ancak şu ana kadar böyle bir haber duymadım. Tabi ayrıntılı bilgisi olan üyelerimiz paylaşım yapacaktır.
3- Atım yatağı boş olarak taşımak için her iki silahda uygun bence ama modeller arasında bazı farklılıklar var bunları zaten biliyorsunuzdur.
(Ben atım yatağı dolu olarak taşıdığım halde sf almayı düşündüm ancak şimdi karatavuğumla mutluyuz.)

Benim önerim silah alım belgeniz çıktığında Canik standı veya temsilciliğine uğrayarak her iki silahıda yakından incelemeniz.
Saygılar...

iPhone dan tepetaklak ile gönderildi.

Alıntı

Son zamanlarda bende devamlı Canik'lere bakıyorum ama özellikle bu forumdaki Türk marka nefretini gördükten sonra belki bir bildikleri vardır diyip vazgeçiyorum.
Bir yandanda cepteki para belli , 2000TL lik ürünün 2500$ lık ürünle aynı performansı vermesini beklemekte garip geliyor.

Alıntı

Kimse de Türk marka nefreti yok.

Forum sadece hangi marka ne kadar kaliteli ve sağlam onu biliyor.

Alıntı

Asıl mesele; o silah 2000 tl eder mi?

Saygılarımla

Alıntı

(06-09-2016, 07:23 PM)ErDiNi78 demiş ki: Asıl mesele; o silah 2000 tl eder mi?

Son Emniyet ihalesini, test mühimmatlarının bedeli hariç 350 TL (KDV dahil) fiyat vererek aldılar. Demek ki ederi bu...

Ben alırım 350 Liraya.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
şahin44, DADAŞIM, Sedo
(07-09-2016, 12:05 AM)harun demiş ki:

Son Emniyet ihalesini, test mühimmatlarının bedeli hariç 350 TL (KDV dahil) fiyat vererek aldılar. Demek ki ederi bu...

Ben alırım 350 Liraya.

Sizce kötü bir şey mi TÜRK bir markanın Emniyet ihalesini alması? Elin gavur markalarını zengin etmek yerine ülkemizin parası içerde kalmış oldu.Blush
Hem distribütor karı osu busu derken yabancı marka kimbilir kaç dolar'a patlayacaktı EGM için.

Alıntı

Mkek de satılan yerli tabancaların vergi oranları nedir acaba ?

Alıntı

(07-09-2016, 12:18 AM)Reddit demiş ki:
(07-09-2016, 12:05 AM)harun demiş ki:

Ben alırım 350 Liraya.

Sizce kötü bir şey mi TÜRK bir markanın Emniyet ihalesini alması? Elin gavur markalarını zengin etmek yerine ülkemizin parası içerde kalmış oldu.Blush
Hem distribütor karı osu busu derken yabancı marka kimbilir kaç dolar'a patlayacaktı EGM için.

Kesinlikle ihaleleri Türk markaları almalı, polisimiz ve askerimiz Türk markaları kullanmalı.

Ama bu haldeki silahları değil!

Bu forumdaki yeni üyelerin algılayamadıkları konu bu işte:
Burada kimse yerli sanayinin karşısında değil, tam tersine yerli ürünlerinin kalitesini yükseltmeye çalışıyor. Fakat yerli ürün alacağız diye, düzgün çalışmayan silahlarla polisimizin hayatının risk altına alınmasına karşıyız.

Geçen sene aynı silahlardan aldı EGM. Bir vesile ile kursa gelen personelin elindeki "bu" silahlar bir-kaç yüz mermi sonrasında parça kırmaya başladı. Hatta arıza miktarı o denli arttı ki, fabrika kursa silahçı göndermek durumunda kaldı.

Şimdiiii, siz "yabancı silah kaç paraya patlayacaktı?" diyorsunuz.
Ben de size sorayım: Canınıza ne değer biçersiniz?
Daha önemlisi: O can sizin olmadığı zaman ne değer biçersiniz?

Siz zaten cevabınızı aşağı yukarı belli etmişsiniz, ben de bu sorulara kendi cevaplarımı vereyim:

İhaledeki yabancı marka alınsaydı 3 katına mal olacaktı.
Ama şimdi 350 TL çöpe gittiği gibi, kim bilir kaç polisin canı sadece kullandığı silahta sorun çıkabileceği için tehdit altında olacak.

Benim canım vatana bila bedel feda... Emekli olsam da yeminimden dönmem, Allah'a şükür.

Ama canıma parasal değer biçersem, Dünya'da bu kadar para yok...
Polisimiz ve askerimiz için de, her can için de aynen geçerlidir: Bunun parasal karşılığı yok...

Tekrar yazayım: 350 Lira'ya verirlerse, alır oynarım.
Ama böyle silahlarla personelini göreve yollayanı, kimse bana savunmasın.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
acemi44, DADAŞIM, Sedo

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi