Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANİK TP9 SF
Sevenleri çıkacaktır ama ben hiç sevmedim. Bu zamazingonun olur olmaz yerde gevşeyerek tetiği engelleme ihtimali çok fazla. Telmaşa bir çözüm gibi geliyor bana, bilmem sahada nasıl çalışacak.

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
cnrabt, ErDiNi78, kotucenk
Değerli Forum Üyeleri;

Canik TP 9 SF Elite modeli ile ilgili geri bildirimler ne durumda bilgisi olan var mıdır? veya kullanıcı olupta olumsuzluklar ile karşılaşan üyelerimiz oldu mu yakın zaman içerisinde?

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
(07-04-2017, 12:02 PM)sencerstm demiş ki: Değerli Forum Üyeleri;

Canik TP 9 SF Elite modeli ile ilgili geri bildirimler ne durumda bilgisi olan var mıdır? veya kullanıcı olupta olumsuzluklar ile karşılaşan üyelerimiz oldu mu yakın zaman içerisinde?

Saygılarımla.

Yaklaşık 15 gün önce Canik TP9 Sf Elite satın aldım fakat bulundurma ruhsatlı olduğu için Ankara mke poligonunda 15 mermilik test atışı dışında henüz çok kullanma şansı bulamadım, buna rağmen silahın ele oturması olsun işçiliği olsun bu gibi konularda gayet memnunum, ayrıca Canik TP9 Sf Elite geri dönüşleri için yönetimin yeni bir başlık açması daha iyi olur görüşündeyim.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Antiterör, sencerstm
(04-02-2017, 01:15 PM)lupus demiş ki: '' Yazmayayım, yazınca kötü oluyorum...'' diyorum, ama yazmazsam da gönlüm razı değil... Herkes aksiyondan hoşlandığı için, sadece atış videolarını seyrediyor, buna bağlı olarak da TP SF Elite modelinde şimdilik testler ve sahada sıkça gözlenmediği için tabancadaki bir tasarım hatası gözden kaçıyor. Örneğin aşağıdaki videoda da atış yapılmadığı için memleket sınırları içerisinde teveccüh gösterip bu videoyu izleyen birilerinin olduğunu pek sanmıyorum, ki bu videoyu paylaşan silahseverin evveliyatında TP9 SF Elite ve Glock19 Gen4 ' ü karşılaştırdığı bir masaüstü değerlendirme videosu mevcut..

Bu silahsever de silahın ağır çekirdekli sert mühimmatı sevdiğini vurgulamış. Ama asıl önemli ayrıntıdan 2:45' den sonra bahsetmeye başlıyor. Atışlar esnasında;

1. Şarjörde henüz fişek varken sürgü geride kilitlenmiş,

2. Son fişekten sonra geride duran sürgüyü, çek-bırak manevrası ile serbest bırakamamış.

Nedeni çok basit, 4:20' den sonra açıkça görülüyor;

Sürgü durdurma/salma manivelası yayının yeri, manivelaya yerleşme şekli, şarjör ve içeriği ile olan komşulukları...

Malum, Elite öncesi modellerde bu manivela gövde içerisinde ve tek taraflı idi. Elite modelinde dışarı alındı ve çift taraflı oldu. Ancak üretici bu değişikliğin gerektirdiği AR-GE çalışmasını yapmak yerine, eski konfigürasyonda kullanılan yayın kıvrımlı ucunu açıp, uzatıp, şarjör gerdeline yerleşen çıkıntının üzerine yerleştirerek kolay ve ucuz bir çözüm üretmiş.

Peki benzer tadilatlardan geçen, yani gövde içerisindeki tek taraflı sürgü durdurma/salma manivelası yerine, gövde dışarısına yerleşen çift taraflı manivela eklenen benzer Walther modellerinde söz konusu yay nasıl değiştirilmiş?  Aşağıdaki videoda 6;20' den itibaren söz konusu yayın şeklinin nasıl olması gerektiğini, nereye uzanıp yerleşmesi gerektiğini izleyebilirsiniz;

Bir kişiye canını emanet edeceği bir tabanca, hele hele tek bir tabanca tavsiye etmek çok ama çok büyük bir mesuliyet, vebaldir. Sizin elinizde su yüzüne çıkmayan, bilmediğiniz, fark edemediğiniz, hatta hakkında bırakın bilgiyi, hiçbir fikriniz dahi olmayan bir sorunun başka bir silah sahibinin elinde su yüzüne çıkmayacağından emin olamazsınız. Ve görüldüğü üzere ABD' de aldığı Elite modelini Glock19 Gen4 ile kıyaslayacak kadar benimsemiş bir atıcı bu tasarım hatasından kaynaklanan sorunlar yaşamış. Bunun en yakın arkadaşınızın elinde, hiç umulmadık bir zamanda yaşanmayacağının hiçbir garantisi yoktur. Ki, zaman içerisinde tasarım/üretim hatalarından arındırılmış, rüştünü ispatlamış platformlarda bile hiçbir zaman tam bir garanti söz konusu değildir. İşte bu yüzden bu forumdaki bilgili ve tecrübeli üyelerden kolay kolay marka ve model tavsiyesi alamazsınız.

Saygılar.

Herkese Merhaba,

Lupus Üstadın dediği gibi,
sahada kendini kanıtlamış tabancalarla Elite modelini karşılaştıran videolar çeken amerikalılar konuya değinmiş, Lupus Bey'in paylaştığı videonun üstüne aynı incelemeyi yapan kişi başka bir videosunda (aşağıda mevcut) Elite-SFx karşılaştırmasında (Dakika 07:55) "Elite modelinde, atış esnasında, şarjörde mermi olmasına rağmen sürgünün geride kitli kaldığını, fakat SFx modelinde yapılan değişiklik ile bu sorunu yaşamadığını" belirtmektedir.

Alıntı

Tekrar Merhaba,

Türkiye'nin en önemli ateşli silah forumunda Canik TP9 SFx modeli hakkında başlık olmaması bence büyük bir eksik. Kişisel ricam; modeli tanıyan biri tarafından ilk ateşin yakılmasıdır.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sencerstm
Herkese selamlar.ben aşağı yukarı 6-7 yıldır bu forumu ve değerli üyelerini takip ediyorum.ilk silahımı alırkene klasikleşmiş
ve ıspatlanmış;avrupa olsun sağlam olsun, analizlerimle bir ruger edindim.çok kaba olmasına ve belde taşırken aşırı rahatsız edişinden dolayı ondan kurtuldum.sonrasında bir emektar parabellum edindim, belki de taşımadaki kolaylığı ve atışlarda ki kıvraklığı ile hala favorim.Ama sağlamlığı konusunda tereddüt e düştüm iğnesi kırılmış bir parabellum gördükten sonra.
konuya çok farklı yerlerden başladım sizlerden çok özür diliyorum.yerli polimer araştırmalarım (sizlerin görüşleri dahilinde) canik firmasının tp9 ile başlayıp ve kendisini geliştireceğine inandığım seriyi takip ettikten sonra tp9 sf elite aldım.4 adet kendini ispatlamış marka silah sahibi olarak yerli silahımı elime aldığımda kaliteyi hissedebiliyor olmak beni çok mutlu etti.ilk işim silahı sökmek oldu.Aynı kalite silahın içerisindeki işçilikte de kendini çok rahat hissettiriyor.bütün parçalar güzelce silinmiş temizlenmiş, parmağınızın ucunu parçalara ve gövdeye sürterken kesecekmiş gibi his olur ya işte o yok.atış alanına gittiğimde yanılmadığımı anladım.tetik yumuşaklığı ve hassasiyeti çoğu avrupa silahta bile yok
çok şaşırdım. ilk atışta 100 mermi yaktım. Grupmanı çok iyi.doğru nefes kontrolünden sonra nişangahını çözdüm .Silah atış yaparken namlu kesinlikle yukarı doğru minimum hareket ediyor. ben bunu avrupa silahlarımda bile görmedim.glock larda kulakları sağır eden o ses bu tabancada yok.Atışa giderken yanıma kulak tıkacı almıştım kullanmadım bile .Büyük bir keyifle arazide açık hava poligonunu terk ederken Şarjörüm de kalan son 6 mermiyi de yakayım dedim.Yani o atışları o kadar güven verdi ki artık 60 metre atış yapayım dedim Smileyani o kadar iyiydi.gerçekten iyiydi.60 metreden peş peşe neredeyse seri olarak atış yaptığım 6 atışın 4 tanesi bel üstü hedefte idi.2 tane fireSmile).25 metreden ıska yapılabilecekkken 60 metre den 6 da 4 çok iyi bir atış olarak değerlendiriyorum kendimce.bu modelin altında ki tp9 modellerini kullanmadığım için nasıldır bilemiyorum ama şu anki silahım atış konusunda beni heyecenlandırdı ve hala heyecenlandırıyor.
Silahın eksilerini de kısaca anlatayım;
silah kemer içi taşımaya kesinlikle müsait değil.İlk üzerime aldığımda sabahtan akşama kadar kemer içinde belimi dolaştırmadığım yer kalmadı.Her tarafım tahriş oldu.Sonradan kutusuyl birlikte almış olduğum dış kılıfını biraz modifiye ederek vücuduma daha yakın hale getrdim.şimdi gayet iyi.ama kemer içinde taşıyamadığım için gerçekten üzülüyorum.Ama dünyaca ün yapmış markaların da aynı ebatlarda olması onlarında kemer içi taşıma da aynı sorunların oldunu bilmek silahıma karşı daha sıcak bakmamı sağlıyor.
canik firmasını takip etmem, namlu ömrünün sizlerinde gözlemleri ile 25 bin e kadar atım yapmış ve hala devam edildiği söylemleri ile ispatlanmış olmasıydı.ve bu takiplerim devamında you tube de bu seri ile onlarca tanıtım ve atış videoları ile karşılaştım muhtemelen sizlerde izlemişsinizdir.Adamlar işi milliyetçiliğe dökmüşler türk silahı almayın diyorlar.Gerçekten hayret ettim tp9 & glock kıyaslaması yapıyorlar.Kaliteden ödün vermeyen birisi olarak bu tabanca çok kaliteli olduğu iddiasını doğruluyor benim gözlemlerime göre.Yerli firmalara karşı haklı olarak çok sert eleştirilerinizi okudum.Haklısınız konu ateşli silah.Ama değerli eleştirilirinizi yaparken naçizane tecrübelerimi de göz önünde bulundurursanız sevinirim.Umarım benim gibi bu model kullanan arkadaşlarımda değerli yorumlarını da burada paylaşır.iyi çalışan yerli bir silahın şans eseri bana denk gelmediğini teyit ederiz.
umarım kafanızı şişirmemişimdir tekrardan özür dileyerek,saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
sencerstm, Saka
Sn. cyripto024,

Öncelikle tabancanız hayırlı olsun. Allah kötü günlerde kullanmayı nasip etmesin.

Ancak;

Öncelikle inanın ki mesajınızı sonuna kadar okumak için büyük bir efor sarfettim. Hala da okuyamayıp gözden kaçırdığım satırlar olduğuna dair kafamda şüpheler var! Forumu 6-7 yıldır takip ettiğinizi söylüyorsunuz. Bu durumda, bu forumda yazım ve imla kurallarına verilen önemi de biliyor olmalısınız. Yazmış olduğunuz mesaj bu hassasiyetin çok uzağında ve tabir-i caizse akıcılığı ele alındığında insanı inanılmaz yoruyor.

İkinci olarak, Canik firmasının yerli firmalar arasında gerçekten iyi bir konumda olduğu ve kendisini sürekli geliştirdiği zaten forum tarafından kabul görmüş bir konu. Lakin bahsetmiş olduğunuz TP9 SF Elite modelinde daha önce forumda paylaşılan ve Sn. lupus'un da belirttiği sürgü tutma manivelası konusunu görmezden gelmemek gerekiyor. Yani ben demiyorum ki 'Sürgü tutma manivelası sıkıntılı bu silahı almayın'. Benim dediğim sadece bu noktaları bilerek görerek bu silahı edinin. Körü körüne milliyetçilik yaparak tabanca alınmaz. Ayrıca bu silahı bir süredir yakından takip ediyorum. Amerikalı kullanıcıların Youtube üzerinde yayınladığı videoları incelediğimde bir kısım kullanıcının kovan çekme tırnağından kaynaklı olarak boş kovan tahliyesinde bir zayıflık gözlemlediğini ve bunun her zaman olmasa da boş kovan tahliyesi problemine yol açabileceğini belirtmek isterim. Bu arada ben de yakında bir tabanca daha alacağım ve bu model de seçeneklerim arasında. Ancak ben bu modeli alırsam da bu olası sorunların farkında olarak ve bu olası sorunları göze alarak alacağım. Tabanca almadan önce çok çok iyi bir şekilde o tabancayı araştırmak gerektiğinin altını burada bir kez daha çizmek istiyorum.

Bir diğer söylemek istediğim şey, 'Glock tabancadaki kulakları sağır eden ses bu tabancada yok.' cümlenize bir anlam veremedim. TP9 SF Elite modelinin içinde namluya susturucu mu takmışlar? Yanılıyor da olabilirim ama bence size öyle gelmiş olmalı. Ayrıca kulak tıkacı almışsınız ama kullanmamışsınız. Bu söylem bu forumun kültürüne uymuyor. Atışlarınızda mutlaka kulaklık kulanınız. Kulaklarınıza yazık! 60 metre atışındaki başarınız için sizi tebrik ederim. Ancak korkarım bunu da söylemek isterim ki 60 metrede isabet sağlamanız tabancanın değil sizin başarınız. Her iyi atıcı eline uygun iyi bir tabanca ile 60 metreden tabanca bağımsız hedefi vurabilir. Mesela Glock ile kendi eliyle havaya attığı kesme şekeri vuranlar bile var. Hem de o tetiğe rağmen!

Bir başka konu, tetik ağırlığı ve hassasiyeti konusunda söylediklerinize katılıyorum. TP9 SF serisini çok kez kullanmış bir silahsever olarak gerçekten tetik konforuna hayran olduğumu söyleyebilirim. Canik firmasının SF Elite modelinde de tetik konusunda aynı çalışmayı yürüttüğünü düşünüyorum. SF ve SF Elite modellerinin tetik mekanizmasının aşağı yukarı aynı olacağını tahmin ederek bu söylemde bulunuyorum. Ancak tetik ağırlığı ve hassasiyetinin iyi bir özellik olup olmadığı göreceli bir kavram olup hassas olması ya da olmaması tercihi kullanım şartlarına göre değişiklik gösterebilir. Glock tabancaların tetiğinin sert olmasının sebebi unutmayalım ki stres altında vereceğiniz tepkiler hesaplanarak bu şekilde dizayn edilmiştir. E bir de iğnenin yarı kurulu beklemesi durumu var tabi. Bu da güvenliği maksimum seviyeye taşımak adına tetikten biraz feragat anlamına gelir ki bu da çok normaldir. Karşılaştırıldığını söylediğiniz iki tabancanın bu nedenle tetik konforu açısından bence karşılaştırılması çok da doğru değildir. Poligon keyfi için tabanca alıyorsanız SF Elite'in tetiğinin daha konforlu olduğu aşikar.

Son olarak da, tabancanın kemer içi taşınmasının uygun olmadığı ve vücudunuzu tahriş ettiği konusu! Efendim tabancayı kılıfsız olarak belimize sokup sokuşturmayı biz zaten tavsiye etmiyoruz. Uygun ve güzel tasarlanmış bir iç kılıf edinirseniz tahriş etmez merak etmeyin. Ayrıca bunu nasıl olur da SF Elite modeline has bir olumsuzluk olarak yazarsınız! Hangi model tabancayı kılıfsız olarak belinize sokarsanız aynı problemi yaşarsınız. Ve ayrıca tabancaya da zarar verirsiniz. Yaz günü ter falan filan tabanca mahvolur. Etmeyin eylemeyin. Kılıf alın!

Tekrardan tabancanızı güzel günlerde kullanmanızı temenni eder, güvenli ve keyifli atışlar dilerim.

Alıntı
20 üye teşekkür etti:
sencerstm, heisenberg, lupus, AsmTR, Yasin06, batuhanvurall, kuzeybuzulu, Gravis_Pro, tirendaz, Antiterör, shelby, Murata, ugurucar57, şahin44, serdaraktas, alpago, bilhan, orpeus, sem, DaRkNeSs-

Buyurun, aynı beyefendi bir iç kılıf tanıtmış. Ülkemiz de de, bu tür kişisel kılıf yapanlar var bildiğim kadarıyla. 

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
NG1 Doğan Tanka
(13-04-2017, 02:38 PM)fbalun demiş ki: Sn. cyripto024,

Öncelikle tabancanız hayırlı olsun. Allah kötü günlerde kullanmayı nasip etmesin.

Ancak;

Öncelikle inanın ki mesajınızı sonuna kadar okumak için büyük bir efor sarfettim. Hala da okuyamayıp gözden kaçırdığım satırlar olduğuna dair kafamda şüpheler var! Forumu 6-7 yıldır takip ettiğinizi söylüyorsunuz. Bu durumda, bu forumda yazım ve imla kurallarına verilen önemi de biliyor olmalısınız. Yazmış olduğunuz mesaj bu hassasiyetin çok uzağında ve tabir-i caizse akıcılığı ele alındığında insanı inanılmaz yoruyor.

İkinci olarak, Canik firmasının yerli firmalar arasında gerçekten iyi bir konumda olduğu ve kendisini sürekli geliştirdiği zaten forum tarafından kabul görmüş bir konu. Lakin bahsetmiş olduğunuz TP9 SF Elite modelinde daha önce forumda paylaşılan ve Sn. lupus'un da belirttiği sürgü tutma manivelası konusunu görmezden gelmemek gerekiyor. Yani ben demiyorum ki 'Sürgü tutma manivelası sıkıntılı bu silahı almayın'. Benim dediğim sadece bu noktaları bilerek görerek bu silahı edinin. Körü körüne milliyetçilik yaparak tabanca alınmaz. Ayrıca bu silahı bir süredir yakından takip ediyorum. Amerikalı kullanıcıların Youtube üzerinde yayınladığı videoları incelediğimde bir kısım kullanıcının kovan çekme tırnağından kaynaklı olarak boş kovan tahliyesinde bir zayıflık gözlemlediğini ve bunun her zaman olmasa da boş kovan tahliyesi problemine yol açabileceğini belirtmek isterim. Bu arada ben de yakında bir tabanca daha alacağım ve bu model de seçeneklerim arasında. Ancak ben bu modeli alırsam da bu olası sorunların farkında olarak ve bu olası sorunları göze alarak alacağım. Tabanca almadan önce çok çok iyi bir şekilde o tabancayı araştırmak gerektiğinin altını burada bir kez daha çizmek istiyorum.

Bir diğer söylemek istediğim şey, 'Glock tabancadaki kulakları sağır eden ses bu tabancada yok.' cümlenize bir anlam veremedim. TP9 SF Elite modelinin içinde namluya susturucu mu takmışlar? Yanılıyor da olabilirim ama bence size öyle gelmiş olmalı. Ayrıca kulak tıkacı almışsınız ama kullanmamışsınız. Bu söylem bu forumun kültürüne uymuyor. Atışlarınızda mutlaka kulaklık kulanınız. Kulaklarınıza yazık! 60 metre atışındaki başarınız için sizi tebrik ederim. Ancak korkarım bunu da söylemek isterim ki 60 metrede isabet sağlamanız tabancanın değil sizin başarınız. Her iyi atıcı eline uygun iyi bir tabanca ile 60 metreden tabanca bağımsız hedefi vurabilir. Mesela Glock ile kendi eliyle havaya attığı kesme şekeri vuranlar bile var. Hem de o tetiğe rağmen!

Bir başka konu, tetik ağırlığı ve hassasiyeti konusunda söylediklerinize katılıyorum. TP9 SF serisini çok kez kullanmış bir silahsever olarak gerçekten tetik konforuna hayran olduğumu söyleyebilirim. Canik firmasının SF Elite modelinde de tetik konusunda aynı çalışmayı yürüttüğünü düşünüyorum. SF ve SF Elite modellerinin tetik mekanizmasının aşağı yukarı aynı olacağını tahmin ederek bu söylemde bulunuyorum. Ancak tetik ağırlığı ve hassasiyetinin iyi bir özellik olup olmadığı göreceli bir kavram olup hassas olması ya da olmaması tercihi kullanım şartlarına göre değişiklik gösterebilir. Glock tabancaların tetiğinin sert olmasının sebebi unutmayalım ki stres altında vereceğiniz tepkiler hesaplanarak bu şekilde dizayn edilmiştir. E bir de iğnenin yarı kurulu beklemesi durumu var tabi. Bu da güvenliği maksimum seviyeye taşımak adına tetikten biraz feragat anlamına gelir ki bu da çok normaldir. Karşılaştırıldığını söylediğiniz iki tabancanın bu nedenle tetik konforu açısından bence karşılaştırılması çok da doğru değildir. Poligon keyfi için tabanca alıyorsanız SF Elite'in tetiğinin daha konforlu olduğu aşikar.

Son olarak da, tabancanın kemer içi taşınmasının uygun olmadığı ve vücudunuzu tahriş ettiği konusu! Efendim tabancayı kılıfsız olarak belimize sokup sokuşturmayı biz zaten tavsiye etmiyoruz. Uygun ve güzel tasarlanmış bir iç kılıf edinirseniz tahriş etmez merak etmeyin. Ayrıca bunu nasıl olur da SF Elite modeline has bir olumsuzluk olarak yazarsınız! Hangi model tabancayı kılıfsız olarak belinize sokarsanız aynı problemi yaşarsınız. Ve ayrıca tabancaya da zarar verirsiniz. Yaz günü ter falan filan tabanca mahvolur. Etmeyin eylemeyin. Kılıf alın!

Tekrardan tabancanızı güzel günlerde kullanmanızı temenni eder, güvenli ve keyifli atışlar dilerim.

Yazım hatalarımdan dolayı tekrar özür diliyorum.İmla hatası yapmadan yazabilmek için çok dikkat edeceğimden emin olabilirsiniz.Ben silahımı açık hava poligonunda denerim.Kapalı olursa tabii ki kulaklık şart .Allah kullandırtmasın ama kullanmak ta gerekirse kulaklık takacak müsade yi kimse  tanımaz. Zannedersem iyi bir atıcı silahını sesine alışık olmalı diye düşünüyorum.ama Glock kadar sesi rahatsız edici bir silah görmedim isterseniz atış sonrası kulak rahatsızlığından dolayı hastaneye giden arkadaşımın irtibat bilgilerini verebilirim.şahit olduğum ve forum üyeleri arkadaşlarıma faydası olması için bu bilgiyi paylaştım.Bir de bel içine  sokup sokuşturma cümlesi hoş bir ifade olmamış.iç kılıf ve dış kılıf kullanımı kişilere  ve şartlara göre değişir. silahı kullanmak icap ettiğinde iç  kılıf la uğraşacak vakti bulacak kadar hızlı olduğumu, ya da karşıdaki kişiye bu avantajı vereceğimi de zannetmiyorum.Vücut terinden dolayı da sıkıntılı değilim.Ben silahımı sadece atış sonrası değil vücudumun bir uvzu (ellerim) gibi temizliğini ve bakımını yapmayı tercih ediyorum.kemer içi taşıma konusuna gelince yine de aynı fikirdeyim.Bir browning ya da alman parabellum kemer içi taşımada kusursuz diyebilirim.Akşam yatarken belime batan şeyi hissedinceye kadar parabellum tabancamın varlığını unutuyorum.Ama yine şahsıma ait olan atışlarda  yüzümü güldüren çok sevdiğim tp9 sf elite için kemer içi taşıma çok rahatsız edici demek zorundayım.Kusursuz bir atış için tercihim Canik 55 tp9 sf elite ,üzerimde ise sürekli taşıdığım parabellum tabancam dır.
    Silahım konusundaki tebrik ve iyi niyetleriniz için teşekkür ederim. Saygılarımla...

Alıntı

(07-04-2017, 12:02 PM)sencerstm demiş ki: Değerli Forum Üyeleri;

Saygılarımla.

Öncelikle selamlar;
    Yakın zamanda almış olduğum tp9 sf elite modeli ile yaptığım atışlarda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım.100 mermi civarında atış yaptım çok ta memnunum.yumuşak , pürüzsüz ve çok hassas tetiği var .Peş peşe, seri halde yaptığım atışlarda  namlu yukarı doğru şahlanmıyor , aynı noktaya isabet oranı daha yüksek.25m ve 60 metre atışların neticesinde bunu söylüyorum.Tek memnuniyetsizliğim kemer içi taşımada aşırı derecede rahatsız edici olması.iç kılıf ile çözülebilir ama ani bir kullanımda engel teşkil eder diye düşünüyorum.
    Sonraki atışlarım da olabilecek kötü ve iyi tecrübelerimi tekrardan bu başlıkta paylaşırım.
     Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 3 Ziyaretçi